Komunikaty PR

Patriot przekracza granice na targach Computex. Rekordowo wydajne pamięci DDR5 i

2024-06-12  |  09:30
Biuro prasowe
Kontakt
Marek Ambrozik
GID Agency

Góry Św. Anny 3
47-330 Zdzieszowice
m.ambrozik|gid.agency| |m.ambrozik|gid.agency
+48 530 981 088
www.gid.agency

Nowe pamięci DDR5 i dyski PCIe 5.0 zapewniają prędkości niespotykane dotąd na platformach konsumenckich. Patriot na targach Computex 2024 zaprezentował swoje najnowsze produkty w tych kategoriach, w tym pamięci RAM i dyski SSD o rekordowych osiągach.

 

Na stoisku Patriot na targach Computex w Tajpej na Tajwanie zaprezentowano nową ultraszybką pamięć RAM i dysk SSD osiągające najwyższe poziomy prędkości w swoich kategoriach - moduły pamięci ustanawiają nowe rekordy konsumenckiej pamięci RAM.

 

Pamięć Viper Xtreme 5 DDR5: nowa era wydajności

Seria Viper Xtreme 5 DDR5 firmy Patriot Memory została nominowana w kategorii „Najlepsza seria pamięci systemowych” podczas 10. dorocznej edycji European Hardware Awards, co jest potwierdzeniem jej niezrównanej wydajności i innowacyjnego designu. Osiągając prędkości fabryczne do 8200 MT/s i oszałamiające 11500 MT/s po podkręceniu, wyniosła overclockerów na nowy poziom, ustanawiając rekordy i dominując w rankingach 3DMark. Entuzjaści i eksperci branżowi są zachwyceni tymi możliwościami, więc Viper Xtreme 5 nie mogło zabraknąć na targach Computex.

 

Przełomowa współpraca w ramach pamięci DDR5: Patriot i MSI

W ramach ścisłej współpracy z MSI, Patriot opracował serię pamięci Viper Xtreme 5 RGB DDR5 MPOWER stworzoną z myślą o graczach, entuzjastach i overclockerach. Już fabrycznie oferuje ona zawrotną prędkość do 8000 MT/s i pojemność do 48 GB, zapewniając najwyższy poziom wydajności dla gamingowych platform i stacji roboczych.

Narzędzie MSI EZ Dashboard umożliwia w tym przypadku precyzyjną kontrolę taktowania i napięcia, a aluminiowy rozpraszacz ciepła wykonany w całości ze srebrnego aluminium zapewnia optymalną efektywność termiczną. Seria może się również pochwalić konfigurowalnym podświetleniem RGB zsynchronizowanym pomiędzy komponentami. Technologia On-Die ECC zapewnia zaś integralność danych nawet w ekstremalnych warunkach, co czyni ją najlepszym wyborem dla entuzjastów.

 

Viper PV573 - zawrotna prędkości dysku PCIe 5.0 

Dzięki sekwencyjnej prędkości odczytu/zapisu na poziomie 14 000/12 000 MB/s, flagowy dysk SSD Patriot Viper PV573 Gen5 x4 NVMe na nowo definiuje prędkość transferu danych. Ten high-endowy nośnik danych M.2 2280, wyposażony w kontroler PCIe Gen5 i pamięci NAND o prędkości 2400 MT/s, oferuje pojemność do 4 TB w ultracienkiej konstrukcji, idealnej do komputerów użytkowników oczekujących najwyższej wydajności. 

 

Na targach zaprezentowano także Viper PD573, dysk SSD PCIe 5.0 bez pamięci DRAM, zapewniający takie same prędkości sekwencyjnego odczytu/zapisu, czyli do 14 000/12 000 MB/s. Dzięki pojemności do 16 TB i zwiększonej efektywności energetycznej, idealnie nadaje się on do zastosowań mobilnych i urządzeń zasilanych akumulatorem. Oba dyski SSD oferują zaawansowaną korekcję błędów i obsługę branżowych standardów.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: GID Agency
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Sony na ISE 2025 – zrównoważony rozwój i najnowsze technologie Biuro prasowe
2024-12-04 | 16:00

Sony na ISE 2025 – zrównoważony rozwój i najnowsze technologie

Sony na targach ISE w 2025 r. podkreśli jak ważny dla firmy jest zrównoważony rozwój i zaprezentuje rozwiązania dla branży retail, sektora korporacyjnego, edukacyjnego, oraz
IT i technologie Wyższa Szkoła Telewizji i Filmu (HFF) zamówiła Sony Crystal VERONA
2024-12-04 | 15:50

Wyższa Szkoła Telewizji i Filmu (HFF) zamówiła Sony Crystal VERONA

Pierwszy w Niemczech ekran Crystal LED VERONA do wirtualnych produkcji jest już w Monachium. CreatiF Center, centrum innowacji i transferu Wyższej Szkoły Telewizji i Filmu w Monachium (HFF),
IT i technologie Bruce Owen zostaje nowym prezesem regionu EMEA w Equinix
2024-12-04 | 11:10

Bruce Owen zostaje nowym prezesem regionu EMEA w Equinix

Equinix, globalna firma zajmująca się infrastrukturą cyfrową, mianowała Bruce'a Owena, eksperta z ponad czternastoletnim stażem w firmie, na stanowisko prezesa regionu EMEA obejmującego

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm

Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.

Farmacja

Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów

Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.

Ochrona środowiska

Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania

Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.