Patriot Viper ogłasza nowe pamięci z serii Viper Xtreme 5 DDR5
GID Agency
Góry Św. Anny 3
47-330 Zdzieszowice
m.ambrozik|gid.agency| |m.ambrozik|gid.agency
+48 530 981 088
www.gid.agency
Po ciepłym przyjęciu ze strony graczy i recenzentów, Viper Gaming zapowiada wprowadzenie na rynek kolejnych modułów pamięci. Nowości pojawią się na sklepowych półkach pod koniec 2023 roku.
Patriot Memory ogłosił pełne rozszerzenie swojej najnowszej serii wydajnych pamięci DDR5, Viper Xtreme 5. Obejmuje ono nowe modele bez RGB, dostępne w zestawach o prędkości 7600 MT/s i 8200 MT/s oraz pojemnościach od 32 GB do 48 GB.
Zaprezentowane na targach CES 2023 moduły, zaprojektowane dla ekstremalnych overclockerów, poważnych graczy i entuzjastów, wynoszą wydajność komputerów na nowy poziom. Dzięki prędkościom sięgającym 8200 MT/s, Viper Xtreme 5 jest najszybszą pamięcią DRAM od Patriot i Viper Gaming.
Seria Viper Xtreme 5 od samego początku spotkała się z uznaniem ze strony graczy, entuzjastów technologii i mediów, o czym świadczy nominacja do nagrody „Najlepsza seria pamięci systemowych” w konkursie European Hardware Awards 2023. Viper Xtreme 5 brał także udział w wielu rekordowych konkursach podkręcania, organizowanych przez overclockerów Chewonthis i Fugger.
„Byliśmy naprawdę pod ogromnym wrażeniem dotychczasowej reakcji na Viper Xtreme 5” – powiedział Les Henry, wiceprezes ds. sprzedaży w Ameryce Północnej i Południowej. „Rozszerzenie naszej serii o więcej opcji z najwyższej półki to kluczowy element naszego zaangażowania na rzecz graczy i przyszłości pamięci”.
Oficjalna premiera najnowszych modułów Viper Xtreme 5 odbędzie się we wrześniu 2023 r. Więcej informacji na temat Viper Xtreme 5 i Viper Gaming można znaleźć pod adresem: https://viper.patriotmemory.com/products/xtreme5-ddr5-performance-ram.
Poniżej znajdują się sugerowane ceny producenta, które liczone są jednak na bazie obecnego wysokiego kursu dolara i docelowo można spodziewać się, że będą wyraźnie niższe.
Sugerowane ceny producenta:
PVX532G82C38K (2x16 GB, 8200 MT/s, CL38) - 1159 zł
PVX548G76C36K (2x24 GB, 7600 MT/s, CL36) - 1099 zł
PVX532G76C36K (2x16 GB, 7600 MT/s, CL36) - 799 zł
PVX548G82C38K (2x24 GB, 8200 MT/s, CL38) - 1249 zł

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca
5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.
Ochrona środowiska
Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.
Handel
Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.