Komunikaty PR

Pierwsza polska szkoła programowania przeszkoli pracowników HR

2021-09-09  |  15:45
Biuro prasowe

Jakie jest jedno z największych wyzwań dla pracownika branży HR? Musi znać nie tylko swoją pracę, ale też rozumieć specyfikę innych branż, po to, by właściwie ocenić kompetencje różnych kandydatów. Uwidacznia się to szczególnie w trakcie rekrutacji na stanowiska w branży IT, wymagającej specjalistycznej i stale aktualizowanej wiedzy. Na przeciw tej potrzeby wyszła szkoła programowania Coders Lab, która przygotowała propozycję specjalistycznego kursu przeznaczonego dla pracowników działu HR. Dwudniowy kurs odbędzie się pod koniec września stacjonarnie oraz w formule Wirtualnej Klasy. Zapisy przyjmowane są przez dedykowaną stronę internetową.

Branża IT rozwija się niezwykle dynamicznie, dlatego rekruterzy muszą stale mierzyć się z nowymi wyzwaniami związanymi ze znalezieniem odpowiedniego kandydata. Kłopotów może przysporzyć już sama mnogość technologii i stosowanych na rynku języków programowania. Pracownik HR musi mieć w tej dziedzinie przynajmniej ogólną orientację, by uniknąć problemów już na pierwszym etapie selekcji, analizie CV. Z każdym kolejnym etapem rekrutacji zwiększa się jednak ilość specjalistycznej wiedzy, którą należy posiadać do właściwej oceny doświadczenia aplikującej osoby.

Zdajemy sobie sprawę z problemów, które mogą napotkać specjaliści HR. Chodzi bowiem nie tylko o to, by właściwie ocenić motywację, doświadczenie czy warunki stawiane przez kandydata, ale też jego kompetencje do wykonywania pracy, o którą się stara. W tym celu, we współpracy z programistami i testerami, przygotowaliśmy kurs dla pracowników niezwiązanych bezpośrednio z tym sektorem, by nabyta wiedza z zakresu terminologii, zadań i kompetencji specjalistów IT pomogła im w rzetelnym wykonywaniu swoich obowiązków – mówi Iwona Lesiewska, HR Manager w Coders Lab.

Znajomość podstaw IT umożliwia wstępną selekcję kandydatów, bez konieczności angażowania specjalistów technicznych lub programistów, których można włączyć dopiero w kolejnym etapie procesu rekrutacyjnego. Dzięki wiedzy zdobytej na szkoleniu, specjalista HR jest w stanie uzyskać większą pewność siebie niezbędną do sprawnego i skutecznego komunikowania się z programistami, uporządkować dotychczasowe informacje na temat nowych technologii oraz zapoznać się z narzędziami, metodologią i dobrymi praktykami programistycznymi. Co więcej, kompetencje uzyskane podczas kursu są unikalną wartością dla HR-owca na rynku pracy, co w bezpośredni sposób może przełożyć się na jego zarobki.

Kurs składa się z dwóch części. Ta teoretyczna stanowi solidną pigułkę wiedzy na temat branży IT. W jej trakcie kursanci zapoznają się ze światem IT, stosowanymi językami programowania oraz otrzymają informację o tym, kto i w jaki sposób tworzy oprogramowanie. Druga część kursu to warsztaty praktyczne, na które składają się m.in. analiza ogłoszeń rekrutacyjnych i CV, przedstawienie obecnej sytuacji na rynku pracy IT czy omówienie wskazówek przydatnych podczas rekrutowania kandydatów na stanowisko związane z branżą. Zapisy na kurs są dostępne na stronie https://coderslab.pl/pl/kurs-it-dla-hr.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Przemiana dzięki technologii – Wizja komputerowa odmienia produktywność biznesow Biuro prasowe
2024-04-18 | 15:00

Przemiana dzięki technologii – Wizja komputerowa odmienia produktywność biznesow

Europejscy decydenci przewidują, że aplikacje Widzenia Komputerowego, oparte na postępach w Generatywnej Sztucznej Inteligencji, umożliwią firmom osiągnięcie wyższych poziomów
SYGNIS konsekwentnie realizuje strategię rozwoju produktów własnych
2024-04-09 | 16:50

SYGNIS konsekwentnie realizuje strategię rozwoju produktów własnych

Notowany na NewConnect SYGNIS S.A. umiejętnie łączy rozwój zaawansowanych technologicznie produktów własnych z realizacją nowych projektów badawczo-rozwojowych.
Dynamiczny rozwój polskiego rynku aplikacji mobilnych
2024-02-05 | 06:30

Dynamiczny rozwój polskiego rynku aplikacji mobilnych

Rynek aplikacji mobilnych, stanowiący kluczowy obszar globalnej gospodarki cyfrowej, przechodzi błyskawiczne zmiany. Przegląd rynku firmy analitycznej MarketHub ujawnia, że Polska jest jednym

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Padają kolejne rekordy generacji energii z OZE. Przez jakość sieci duży potencjał wciąż jest niezagospodarowany

W Polsce padają w ostatnim czasie kolejne rekordy generacji prądu z OZE. – Potencjał wzrostu wciąż jednak mamy bardzo duży – zauważa Krzysztof Cibor z Greenpeace Polska. W tej chwili ten potencjał pozostaje w dużej mierze niewykorzystany m.in. przez regulacje hamujące rozwój energetyki wiatrowej na lądzie i zły stan sieci elektroenergetycznych, który przekłada się na dużą liczbę odmów przyłączania nowych źródeł odnawialnych albo konieczność ich czasowego wyłączania. Ekspert wskazuje, że to dwa najważniejsze zadania dla nowego rządu, który na czerwiec br. zapowiedział już liberalizację tzw. ustawy wiatrakowej.

Edukacja

Polacy mało wiedzą o instytucji rodzicielstwa zastępczego. Dwie trzecie społeczeństwa nigdy nie spotkało się z tym pojęciem

Aż 64 proc. Polaków nigdy nie spotkało się z pojęciem rodzicielstwa zastępczego zawodowego – wynika z badania przeprowadzonego w marcu br. na zlecenie Fundacji Happy Kids. Najliczniejszą grupą, która nie zna tego pojęcia, stanowią respondenci między 18. a 22. rokiem życia. Co 10. badany nie wie, jaka jest różnica między rodzicem zastępczym a rodzicem adopcyjnym. Zdaniem ekspertów brak świadomości ma konsekwencje dla rozwoju instytucji pieczy zastępczej w Polsce.

IT i technologie

Nowy ośrodek w Krakowie będzie wspierać innowacje dla NATO. Połączy start-upy i naukowców z sektorem obronności

Połączenie najzdolniejszych naukowców oraz technologicznych start-upów z firmami z sektora obronnego i wojskowego – to główny cel akceleratora, który powstaje w Krakowie. Będzie on należał do natowskiej sieci DIANA, która z założenia ma służyć rozwojowi technologii służących zarówno w obronności, jak i na rynku cywilnym w krajach sojuszniczych NATO. Eksperci liczą na rozwiązania wykorzystujące m.in. sztuczną inteligencję, drony czy technologie kwantowe. Dla sektora to szansa na pozyskanie innowacji na skalę światową, a dla start-upów szansa na wyjście na zagraniczne rynki i pozyskanie środków na globalny rozwój.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.