Komunikaty PR

Pierwsza polska szkoła programowania przeszkoli pracowników HR

2021-09-09  |  15:45
Biuro prasowe

Jakie jest jedno z największych wyzwań dla pracownika branży HR? Musi znać nie tylko swoją pracę, ale też rozumieć specyfikę innych branż, po to, by właściwie ocenić kompetencje różnych kandydatów. Uwidacznia się to szczególnie w trakcie rekrutacji na stanowiska w branży IT, wymagającej specjalistycznej i stale aktualizowanej wiedzy. Na przeciw tej potrzeby wyszła szkoła programowania Coders Lab, która przygotowała propozycję specjalistycznego kursu przeznaczonego dla pracowników działu HR. Dwudniowy kurs odbędzie się pod koniec września stacjonarnie oraz w formule Wirtualnej Klasy. Zapisy przyjmowane są przez dedykowaną stronę internetową.

Branża IT rozwija się niezwykle dynamicznie, dlatego rekruterzy muszą stale mierzyć się z nowymi wyzwaniami związanymi ze znalezieniem odpowiedniego kandydata. Kłopotów może przysporzyć już sama mnogość technologii i stosowanych na rynku języków programowania. Pracownik HR musi mieć w tej dziedzinie przynajmniej ogólną orientację, by uniknąć problemów już na pierwszym etapie selekcji, analizie CV. Z każdym kolejnym etapem rekrutacji zwiększa się jednak ilość specjalistycznej wiedzy, którą należy posiadać do właściwej oceny doświadczenia aplikującej osoby.

Zdajemy sobie sprawę z problemów, które mogą napotkać specjaliści HR. Chodzi bowiem nie tylko o to, by właściwie ocenić motywację, doświadczenie czy warunki stawiane przez kandydata, ale też jego kompetencje do wykonywania pracy, o którą się stara. W tym celu, we współpracy z programistami i testerami, przygotowaliśmy kurs dla pracowników niezwiązanych bezpośrednio z tym sektorem, by nabyta wiedza z zakresu terminologii, zadań i kompetencji specjalistów IT pomogła im w rzetelnym wykonywaniu swoich obowiązków – mówi Iwona Lesiewska, HR Manager w Coders Lab.

Znajomość podstaw IT umożliwia wstępną selekcję kandydatów, bez konieczności angażowania specjalistów technicznych lub programistów, których można włączyć dopiero w kolejnym etapie procesu rekrutacyjnego. Dzięki wiedzy zdobytej na szkoleniu, specjalista HR jest w stanie uzyskać większą pewność siebie niezbędną do sprawnego i skutecznego komunikowania się z programistami, uporządkować dotychczasowe informacje na temat nowych technologii oraz zapoznać się z narzędziami, metodologią i dobrymi praktykami programistycznymi. Co więcej, kompetencje uzyskane podczas kursu są unikalną wartością dla HR-owca na rynku pracy, co w bezpośredni sposób może przełożyć się na jego zarobki.

Kurs składa się z dwóch części. Ta teoretyczna stanowi solidną pigułkę wiedzy na temat branży IT. W jej trakcie kursanci zapoznają się ze światem IT, stosowanymi językami programowania oraz otrzymają informację o tym, kto i w jaki sposób tworzy oprogramowanie. Druga część kursu to warsztaty praktyczne, na które składają się m.in. analiza ogłoszeń rekrutacyjnych i CV, przedstawienie obecnej sytuacji na rynku pracy IT czy omówienie wskazówek przydatnych podczas rekrutowania kandydatów na stanowisko związane z branżą. Zapisy na kurs są dostępne na stronie https://coderslab.pl/pl/kurs-it-dla-hr.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Skinwallet wdraża działania z nowej strategii rozwoju Biuro prasowe
2021-10-13 | 10:00

Skinwallet wdraża działania z nowej strategii rozwoju

Skinwallet, notowana na NewConnect spółka z dziedziny obrotu dobrami cyfrowymi, przedstawia kolejne kroki realizowane w ramach ogłoszonej w czerwcu b.r. strategii rozwoju. W
Szkoła w duchu less waste
2021-09-29 | 12:10

Szkoła w duchu less waste

Dla wielu dzieci obiad w szkole to jedyny ciepły posiłek w ciągu dnia. Według danych GUS w 2020 roku odsetek skrajnego ubóstwa wśród najmłodszych wynosił 5,9% i był o ponad
Big Cheese Studio czeka na zatwierdzenie Prospektu przez KNF
2021-09-28 | 09:45

Big Cheese Studio czeka na zatwierdzenie Prospektu przez KNF

Big Cheese Studio, producent i wydawca gier wideo na PC i konsole, twórca sprzedażowego hitu – Cooking Simulator czeka na decyzję KNF w sprawie zatwierdzenia Prospektu złożonego w

Więcej ważnych informacji

Infrastruktura

Gen. W. Nowak: Powołanie operatora strategicznej sieci bezpieczeństwa może paradoksalnie obniżyć jej odporność na ataki. Ta kwestia wymaga odrębnej ustawy [DEPESZA]

– Ustawa o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa ma wiele dobrych elementów, ale paru kwestii tam brakuje, m.in. odniesienia do urządzeń internetu rzeczy (IoT), które będą bardzo istotne w sieci 5G – mówi gen. Włodzimierz Nowak, były pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa. Jego wątpliwości budzi także pomysł powołania operatora strategicznej sieci bezpieczeństwa. Po pierwsze, tak poważna kwestia powinna zostać uregulowana w odrębnej ustawie. Po drugie, trzeba przeanalizować, czy taki podmiot rzeczywiście przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa państwa. Zdaniem eksperta może być wręcz odwrotnie.

Transport

Problem smogu powrócił jak bumerang w sezonie grzewczym. Trzy śląskie miasta zwarły szyki, żeby walczyć z nim wspólnie

W Polsce smog zabija kilkunastokrotnie więcej osób, niż ginie ich w wypadkach samochodowych. Głównym winowajcą jest niska emisja ze źródeł komunalnych, a w miastach do problemu przyczynia się też transport drogowy i emitowane przez niego spaliny. Problem smogu i zanieczyszczeń powietrza, który dotyczy całej Polski, niczym w soczewce skupia się na Śląsku i wraca jak bumerang w każdym sezonie grzewczym. Dlatego w ramach kampanii „Oddech dla Polski” trzy miasta z tego województwa – Żywiec, Wodzisław Śląski oraz Tarnowskie Góry – łączą siły, żeby walczyć z nim wspólnie i zaangażować mieszkańców w nawet najdrobniejsze działania na rzecz poprawy jakości powietrza.

Finanse

Nowy start w biznesie. Będzie wsparcie dla przedsiębiorców, którzy musieli zamknąć swoje firmy

Strach przed porażką jest jednym z głównych hamulcowych rozwoju przedsiębiorczości. Jak wynika z badania PARP, 41 proc. osób, które widzą szanse biznesowe w swoim otoczeniu, nie decyduje się na otworzenie własnej firmy z powodu tej obawy. Porażka jest jednak ryzykiem wpisanym w każdy biznes i może stanowić ważną lekcję na przyszłość. Tym, którzy mimo niepowodzenia zdecydowali się wrócić na rynek i ponownie rozpocząć działalność gospodarczą, PARP pomaga w ramach projektu „Nowy start”. O wsparcie, dzięki któremu łatwiejszy będzie powrót na rynek, mogą aplikować mikro-, mali i średni przedsiębiorcy.

Firma

Zamek Królewski na Wawelu przygotowuje się do uruchomienia stałej wystawy nowego Skarbca Koronnego. Od grudnia nowym mecenasem jest PGE Polska Grupa Energetyczna

Inauguracja nowego Skarbca Koronnego oraz zakrojone na szeroką skalę działania edukacyjne dotyczące historii Polski, które będą obejmować m.in. cykle warsztatów, zajęcia z historii, publikacje i konkursy – to najważniejsze przedsięwzięcia, które zrealizuje w przyszłym roku Zamek Królewski na Wawelu dzięki wsparciu PGE Polskiej Grupy Energetycznej. Krakowskie muzeum i największy koncern energetyczny na polskim rynku zawarły właśnie umowę o współpracy. To już kolejny z serii patronatów PGE ukierunkowany na propagowanie kultury i polskiego dziedzictwa historycznego.

Teatr

Warszawska Opera Kameralna po premierze „Castor et Pollux”. Prace nad spektaklem rozpoczęły się jeszcze przed pandemią

Premiera opery „Castor et Pollux” skomponowanej przez Jeana-Philippe’a Rameau była długo oczekiwana. Pierwotnie miała mieć miejsce w marcu 2020 roku. Plany Warszawskiej Opery Kameralnej pokrzyżowała jednak pandemia koronawirusa. Teraz udało się przygotować przedstawienie w międzynarodowym gronie, mimo trudności pandemicznych. – Spektakl zachwyca pięknem głosów i tańców barokowych, a wszystko zostało zrealizowane z ogromną pieczołowitością i atencją do szczegółu. Dzisiaj naprawdę trudno o takie dzieło – mówi Alicja Węgorzewska, śpiewaczka operowa i dyrektor Warszawskiej Opery Kameralnej.