Platforma LiveBank zaprezentowana podczas konferencji Finovate Europe w Londynie
Ailleron
Aleja Jana Pawła II 43b
31-864 Kraków
justyna.drogowska|ailleron.com| |justyna.drogowska|ailleron.com
511978931
ailleron.com
Ponad 100 prelegentów, przeszło 1000 uczestników z więcej niż 100 lokalizacji na całym świecie, niezliczone dyskusje na temat wykorzystania możliwości sztucznej inteligencji i GenAI w bankowości – tak w skrócie można podsumować tegoroczną edycję Finovate Europe 2024 w Londynie. Podczas wydarzenia integrującego globalną społeczność fintechową, eksperci z Ailleron nawiązali wiele cennych kontaktów z liderami bankowości i instytucji finansowych oraz zaprezentowali na scenie możliwości interaktywnej platformy LiveBank.
Cyfryzacja procesu hipotecznego dzięki LiveBank by Ailleron
Mateusz Grys, Product Manager LiveBank w Ailleron, i Łukasz Parzyk, Expert Lead Retail Banking w ING, opowiedzieli o udanej współpracy Ailleron i ING, która zaowocowała znaczącym wzrostem współczynników konwersji związanych ze składaniem wniosków o kredyt hipoteczny. Wystąpienie „#ClickConnectMortgage: Historia sukcesu ING i LiveBank” spotkało się z entuzjastycznym odzewem publiczności, chcącej dowiedzieć się, w jaki sposób platforma LiveBank wspiera banki w zdalnej obsłudze kredytów hipotecznych.
Eksperci podkreślili, że digitalizacja usług bankowych jest nie tylko źródłem wymiernych korzyści oraz jednym z czynników pozwalających zyskać przewagę konkurencyjną, ale przede wszystkim odpowiedzią na potrzeby współczesnych klientów. Badania rynkowe wskazują, że 45% konsumentów korzystało z kanałów cyfrowych do zakupu produktów bankowych. Ponadto niemal połowa klientów w Unii Europejskiej traktuje bankowość internetową i mobilną jako główne źródła informacji oraz miejsca dokonywania transakcji. Co więcej, 37% interakcji z bankiem odbywa się w sposób całkowicie cyfrowy. Szacuje się, że wraz z postępującym upowszechnianiem się cyfrowych nawyków, liczby te będą sukcesywnie rosnąć.
Ailleron dołączył też do grona partnerów ekskluzywnego wydarzenia dla zaproszonych przedstawicieli instytucji finansowych, organizowanego dzień przed konferencją. W spotkaniu uczestniczył Piotr Piątosa, COO Ailleron, prezentując funkcje platformy LiveBank zaprojektowane z myślą o usprawnianiu i automatyzacji pracy doradców, aby zagwarantować klientom płynną obsługę w każdym punkcie kontaktu z bankiem.
Finovate Europe gromadzi każdego roku setki profesjonalistów z sektora finansowego, inwestorów, twórców innowacyjnych rozwiązań, dostawców oprogramowania oraz pasjonatów nowych technologii, zapewniając wyjątkową platformę do dyskusji, wymiany pomysłów i networkingu. Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w tegorocznej edycji w roli partnera. Mamy nadzieję, że wiele z rozmów zapoczątkowanych w trakcie konferencji będziemy kontynuować w najbliższych miesiącach.
Wszystkie osoby zainteresowane tematyką podjętą podczas Finovate Europe 2024 zachęcamy do kontaktu z ekspertami Ailleron pod adresem: https://livebank24.com/pl/livebank-cloud-platforma-komunikacji/
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.