Plenti uruchamia nową usługę we współpracy z Samsungiem
„Przetestuj przed zakupem” to nowa usługa Plenti – platformy technologicznej, zajmującej się wypożyczaniem elektroniki użytkowej. Spółka uruchomiła ją we współpracy z firmą Samsung. Usługa pozwala przetestować wybrane flagowe modele bezpośrednio przed ich zakupem, wynajmując je
w aplikacji Plenti. Ta inicjatywa otwiera przed spółką nowe możliwości w zakresie współpracy biznesowej z dostawcami sprzętu elektronicznego.
- Na rynku motoryzacyjnym standardem jest jazda próbna przed zakupem nowego samochodu
z salonu. Chcemy ten standard przenieść na rynek sprzętu elektronicznego i umożliwić - dzięki platformie wynajmu elektroniki Plenti - testowanie topowych modeli sprzętu przed podjęciem decyzji o ich zakupie. Tego typu współpraca umożliwia producentom łatwiejsze dotarcie do klientów z nowymi produktami. Cieszymy się, że do projektu dołączył Samsung – jeden z największym na świecie dostawców elektroniki użytkowej. Razem jesteśmy w stanie uczynić technologię bardziej dostępną niż kiedykolwiek wcześniej – mówi Wojciech Rokosz, CEO Plenti.
Usługa „Przetestuj przed zakupem” otwiera przed Plenti nowe możliwości współpracy biznesowej
z partnerami z rynku sprzętu elektronicznego. Za pośrednictwem platformy Plenti mogą oni udostępnić swoim klientom krótkoterminowe wypożyczanie urządzeń w celu przetestowania przed zakupem. Może to pomóc w podjęciu decyzji o zakupie, szczególnie w przypadku droższych, flagowych modeli elektroniki.
- Wraz z firmą Plenti wprowadziliśmy możliwość przetestowania urządzenia przed zakupem. Dzięki temu, klient może sprawdzić, jak Galaxy Z Flip5 lub Galaxy Z Fold5 sprawdzi się w codziennym użytkowaniu, poznając wszystkie jego niepowtarzalne funkcje. Własne doświadczenie jest cenniejsze od opinii innych – mówi Anna Orlicka-Kubów, Retail Manager Samsung Brand Stores.
Klienci, którzy chcą przetestować nowe urządzenia Samsung powinni udać się do jednego z salonów Samsung Brand Store. Otrzymają w nim specjalny kod na wynajem dwóch wybranych modeli urządzeń marki Samsung na platformie Plenti. Okres wypożyczenia to maksymalnie 7 dni. Po zakończeniu testów klienci mogą zakupić w salonie nowe urządzenie z atrakcyjną zniżką.
Plenti to lider polskiego rynku wynajmu elektroniki użytkowej. Z platformy, która umożliwia dostęp do elektronik w oparciu o miesięczny abonament, korzysta już ponad 150 tys. użytkowników. Mają dostęp do ponad 3 tys. urządzeń z takich kategorii jak telefony komórkowe, komputery, kamery, sprzęt mobilny czy drony. Klienci mogą wynająć je na okres od jednego do dwunastu miesięcy. Spółka rozwija również ofertę dla klientów biznesowych, dla których przygotowała rozwiązanie, będące alternatywą dla popularnego leasingu.
Firma prowadzi również innowacyjny program Plenti Partners. Dzięki niemu, umożliwia osobom, prowadzącym działalność gospodarczą oraz małym i średnim przedsiębiorstwom zarabianie na wynajmie elektroniki użytkowej. Partnerzy kupują sprzęt, wynajmują go następnie Plenti, otrzymują za to stałe wynagrodzenie (niezależnie od tego czy ich sprzęt jest w danym okresie wypożyczany). Plenti bierze na siebie również ubezpieczenie i serwisowanie urządzeń partnerów, a na koniec okresu współpracy je od nich wykupuje. Uczestnicy programu mają zapewnione stabilne źródło dochodu na szybko rosnącym rynku wynajmu elektroniki.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.