PolCard from Fiserv wprowadza terminale androidowe
PolCard from Fiserv rozszerzył swoją ofertę o terminale płatnicze PAX A920 Pro, działające w oparciu o system operacyjny Android. Dodatkowo jako pierwszy agent rozliczeniowy na rynku udostępnił swoim klientom możliwość zintegrowania urządzenia z systemami sprzedażowymi poprzez rozwiązania chmurowe. Co więcej, sprzęt łączy się z internetem na kilka sposobów m.in. poprzez Wi-Fi czy 4G.
Terminale płatnicze PAX A920 Pro działają w oparciu o system Android wersji 8.1 i wyższej. Urządzenie jest wyposażone w moduł Wi-Fi i 4G oraz posiada szybki procesor i 5-calowy, dotykowy ekran o dużej rozdzielczości. Jego interfejs został zaprojektowany tak, aby był czytelny i intuicyjny dla użytkowników. Pod wieloma względami jego obsługa przypomina korzystanie ze smartfonu.
PolCard from Fiserv jako pierwszy agent rozliczeniowy na rynku udostępnił swoim klientom możliwość zintegrowania terminala z systemami sprzedażowymi poprzez interfejsy chmurowe. Dzięki temu mogą oni połączyć urządzenie z dopasowanymi do charakteru branży systemami, używając do tego chmury, która umożliwia bezprzewodowe i błyskawiczne przekazywanie danych.
– Zaletą terminala androidowego jest to, że można go łatwo zintegrować z wieloma aplikacjami wspierającymi funkcjonowanie firmy. Dzięki takiemu rozwiązaniu przedsiębiorcy zyskują dodatkowe możliwości dostosowania urządzenia do charakteru prowadzonej przez siebie działalności. W praktyce polega to na tym, że każdemu klientowi możemy wgrać na terminal system dopasowany do jego działalności. Może to być aplikacja kurierska, rozwiązanie do przyjmowania napiwków w restauracjach czy realizacji zamówień w sklepach – mówi Robert Andrukiewicz, dyrektor ds. rozwoju produktów i card compliance w Fiserv Polska S.A., właściciela marki PolCard from Fiserv. Dobrym przykładem branży z szerokim zastosowaniem tego urządzenia są m.in. hotele, które korzystają z systemów Oracle. Integracja chmurowa terminala z tym oprogramowaniem umożliwia np. zarządzanie usługami, co znacząco przyspiesza procesy wewnętrze i stanowi to wartość dodaną dla gości – dodaje.
Dużą zaletą terminala androidowego jest jego niewielki rozmiar oraz lekka, wydajna bateria. Dzięki niej korzystanie z urządzenia staje się znacznie wygodniejsze, szczególnie dla pracowników mobilnych, ponieważ nie trzeba wozić ze sobą dodatkowych kabli i ładowarek, w obawie o jego szybkie rozładowanie się.
Dla wielu przedsiębiorców, szczególnie tych z branży beauty, dodatkowym atrybutem terminala androidowego jest jego estetyczny, minimalistyczny wygląd. Warto zwrócić uwagę, że do tej pory większość dostępnych na rynku modeli posiadała czarną obudowę, a duże gumowe przyciski nie dodawały urządzeniu eleganckiego wystroju. W przeciwieństwie do nich, PAX A920 Pro jest biały, ma dotykową klawiaturę i nowoczesny wygląd, a zatem może stać się dodatkową ozdobą lokalu usługowego.
Więcej informacji:
Radosław Pupiec
Menedżer Projektów, Clear Communication Group
radoslaw.pupiec@clearcom.pl
517 595 218
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.