PolCard from Fiserv wprowadza terminale androidowe
PolCard from Fiserv rozszerzył swoją ofertę o terminale płatnicze PAX A920 Pro, działające w oparciu o system operacyjny Android. Dodatkowo jako pierwszy agent rozliczeniowy na rynku udostępnił swoim klientom możliwość zintegrowania urządzenia z systemami sprzedażowymi poprzez rozwiązania chmurowe. Co więcej, sprzęt łączy się z internetem na kilka sposobów m.in. poprzez Wi-Fi czy 4G.
Terminale płatnicze PAX A920 Pro działają w oparciu o system Android wersji 8.1 i wyższej. Urządzenie jest wyposażone w moduł Wi-Fi i 4G oraz posiada szybki procesor i 5-calowy, dotykowy ekran o dużej rozdzielczości. Jego interfejs został zaprojektowany tak, aby był czytelny i intuicyjny dla użytkowników. Pod wieloma względami jego obsługa przypomina korzystanie ze smartfonu.
PolCard from Fiserv jako pierwszy agent rozliczeniowy na rynku udostępnił swoim klientom możliwość zintegrowania terminala z systemami sprzedażowymi poprzez interfejsy chmurowe. Dzięki temu mogą oni połączyć urządzenie z dopasowanymi do charakteru branży systemami, używając do tego chmury, która umożliwia bezprzewodowe i błyskawiczne przekazywanie danych.
– Zaletą terminala androidowego jest to, że można go łatwo zintegrować z wieloma aplikacjami wspierającymi funkcjonowanie firmy. Dzięki takiemu rozwiązaniu przedsiębiorcy zyskują dodatkowe możliwości dostosowania urządzenia do charakteru prowadzonej przez siebie działalności. W praktyce polega to na tym, że każdemu klientowi możemy wgrać na terminal system dopasowany do jego działalności. Może to być aplikacja kurierska, rozwiązanie do przyjmowania napiwków w restauracjach czy realizacji zamówień w sklepach – mówi Robert Andrukiewicz, dyrektor ds. rozwoju produktów i card compliance w Fiserv Polska S.A., właściciela marki PolCard from Fiserv. Dobrym przykładem branży z szerokim zastosowaniem tego urządzenia są m.in. hotele, które korzystają z systemów Oracle. Integracja chmurowa terminala z tym oprogramowaniem umożliwia np. zarządzanie usługami, co znacząco przyspiesza procesy wewnętrze i stanowi to wartość dodaną dla gości – dodaje.
Dużą zaletą terminala androidowego jest jego niewielki rozmiar oraz lekka, wydajna bateria. Dzięki niej korzystanie z urządzenia staje się znacznie wygodniejsze, szczególnie dla pracowników mobilnych, ponieważ nie trzeba wozić ze sobą dodatkowych kabli i ładowarek, w obawie o jego szybkie rozładowanie się.
Dla wielu przedsiębiorców, szczególnie tych z branży beauty, dodatkowym atrybutem terminala androidowego jest jego estetyczny, minimalistyczny wygląd. Warto zwrócić uwagę, że do tej pory większość dostępnych na rynku modeli posiadała czarną obudowę, a duże gumowe przyciski nie dodawały urządzeniu eleganckiego wystroju. W przeciwieństwie do nich, PAX A920 Pro jest biały, ma dotykową klawiaturę i nowoczesny wygląd, a zatem może stać się dodatkową ozdobą lokalu usługowego.
Więcej informacji:
Radosław Pupiec
Menedżer Projektów, Clear Communication Group
radoslaw.pupiec@clearcom.pl
517 595 218

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca
5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.
Ochrona środowiska
Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.
Handel
Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.