Komunikaty PR

Polska edycja Commvault Connections on the Road 2023 za nami

2023-03-24  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt

SIGMA International (Poland)
SIGMA International (Poland)

ul. Olesińska 2
02-548 Warszawa
sigma|sigma.com.pl| |sigma|sigma.com.pl
+48 22 626 96 74
sigma.com.pl

Eksperci Commvault – globalnego lidera w dziedzinie zarządzania danymi w środowiskach lokalnych, chmurowych i SaaS, partnerzy firmy, użytkownicy jej inteligentnych rozwiązań, a także… Haker Umysłów. To lista prelegentów konferencji spod szyldu Connections on the Road, która zawitała do Warszawy 7 marca 2023. Na jej uczestników czekało wiele bezcennych wskazówek i atrakcji.

W programie eventu znalazły się nie tylko inspirujące wystąpienia o zarządzaniu danymi i jego bezpieczeństwie, ale i panele dyskusyjne, przykłady wdrożeń oraz pokazy demo. Każda z sesji wypełniona była poradami od liderów branży Backup & Recovery, bo takim – i to na skalę światową – jest firma Commvault. O swoim przodującym, wielokrotnie nagradzanym oprogramowaniu opowiada właśnie m.in. podczas wydarzeń z serii Connections on the Road organizowanych na wybranych, lokalnych rynkach.

Konferencję, prowadzoną przez Annę Rydel i Marka Stodolaka, Commvault Enterprise Account Executives, otworzył Rafał Słowiński, Area Vice President & General Manager Commvault Polska. W sesji keynote podkreślał, że zaufanie klientów do usług firmy bezpośrednio przekłada się na szybszy rozwój ich organizacji, realizację posiadanego potencjału: „Innowacje na pełną skalę nie są możliwe bez stuprocentowego zaufania do bezpieczeństwa swoich danych. To ono pozwala spokojnie skupić wysiłki na tym, co najważniejsze, czyli na poszukiwaniu nowych kierunków rozwoju biznesu. W tle nasze inteligentne rozwiązania będą chronić przez cyberzagrożeniami”.

A tych jest coraz więcej, w szczególności lawinowo rośnie liczba ataków wymuszających okup, co poniekąd stanowi też odbicie aktualnej sytuacji politycznej – przekonywał Przemysław Mazurkiewicz, Commvault Regional Sales Engineering Director. W swoim wystąpieniu alarmował, że „system backupowy to jeden z pierwszych celów ataków gangów ransomware, często działających z Rosji. Bez dostępu do infrastruktury kopii bezpieczeństwa i plików backupowych firmy są bardziej skłonne do zapłacenia okupu”.

Rozwiązaniem jest oczywiście budowa systemu backupowego, który byłby odporny na cyberataki, przy czym umiejscowienie kopii zapasowej na odrębnym nośniku przestało być rozwiązaniem wystarczającym; obecnie konieczne jest jeszcze zapewnienie bezpieczeństwa tak wykonanej kopii przed nieautoryzowaną modyfikacją – mówił w swojej prezentacji „Nie czekaj na ransomware – przygotuj swój system backupowy” Przemysław Fąfara, Sales Engineer w Commvault.

Odpowiedzią na cyberataki, które stały się nową codziennością, jest też zmiana podejścia do ochrony danych na proaktywne. Znalazła ona wyraz z zastosowaniu w oprogramowaniu Commvault i Metallic ThreatWise unikatowej technologii cyberdeception, która – jak mówił w swoim wystąpieniu Janusz Mierzejewski, Commvault Sales Engineer – pozwala ubiec hakera. Wyposażone w nią rozwiązania stosują „cyberdywersję”, czyli systemy pułapek, które nie tylko alarmują o trwającym ataku, ale i zwodzą hakerów, dając czas na przemyślane działania obronne.

Tradycyjnie już podczas konferencji głos zabrali też partnerzy i klienci Commvault, przedstawiając swoją perspektywę i doświadczenia z obcowania z inteligentnymi usługami firmy. Przewidziano nie tylko wykład reprezentanta Hewlett Packard Enterprise, ale i prezentację najlepszych praktyk par: partner & użytkownik rozwiązań Commvault, które tworzą Pure Storage i Aplitt, apex.it i PGE Dystrybucja oraz Netology i Grupa Żabka.

Również panel dyskusyjny „Technologia odpowiedzią na kumulację kryzysów” był okazją do wymiany spostrzeżeń pomiędzy przedstawicielami różnych firm. W debacie wzięli udział: Michał Jaworski, National Technology Officer w Microsoft Polska, Konrad Kobylecki, CIO w Netii, Jakub Lewandowski, Global Data Governance Officer oraz Legal Director w Commvault, Robert Pławiak, CIDO w Polpharma S.A. oraz Anna Rydel, Commvault Enterprise Account Executive. Uczestnicy panelu rozmawiali o tym, jakie rozwiązania IT pozwalają przedsiębiorstwom przejść bez szwanku przez obecne turbulencje, na które składają się pandemia, agresja Rosji na Ukrainę i związane z nią zagrożenie dla fizycznych centrów danych oraz fala cyberataków, upowszechnienie się ransomware i coraz bardziej zaawansowanych ataków hakerskich, „tsunami” nowych regulacji prawnych dotyczących gromadzenia danych, kryzys energetyczny, spowolnienie gospodarcze… To, jak wdrożone w firmie rozwiązania odpowiedzą na tego typu znane i nieznane jeszcze wyzwania, może zaważyć na jej istnieniu.

Wydarzenie uwieńczyło niesamowite, angażujące widownię show Hakera Umysłów, czyli Łukasza Płoszajskiego, znanego aktora i mentalisty. Widowisko odpowiada na pytania, które zadajemy sobie chyba wszyscy: czy można czytać ludziom w myślach i przewidzieć ich przyszłość? Wszystko to – a także inne atrakcje, takie jak konkursy z nagrodami – odbyło się w malowniczej scenerii neorenesansowego pałacyku w śródmieściu stolicy, mieszczącego obecnie Restaurację Baczewskich. Miejsce, które bez większego szwanku przetrwało historyczne koleje losu, ugościło uczestników wydarzenia wykwintną, „galicyjską” kuchnią, a po zamknięciu programu eventu zaprosiło do… degustacji autorskich nalewek.

Commvault zaprasza natomiast na wydarzenia online uzupełniające wybrane sesje konferencji: webinarium „Staw czoła nowym wyzwaniom w zarządzaniu danymi – Commvault Roadmap”, które odbędzie się już 21 marca; zaplanowane na 22 marca warsztaty online „Budowa systemu backup odpornego na cyberataki krok po kroku” oraz panel dyskusyjny online „Nowe wymagania w obszarze bezpieczeństwa informacji i operacyjnej odporności – co niosą ze sobą NIS2/DORA i inne nowe regulacje?”, którego gościem będzie reprezentant Microsoft Polska, Michał Jaworski, National Technology Officer. Ostatnie z wydarzeń przewidziano na 4 kwietnia 2023. 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Ochrona danych w chmurze: Nowe podejście do modeli zagrożeń Biuro prasowe
2023-06-02 | 14:00

Ochrona danych w chmurze: Nowe podejście do modeli zagrożeń

Chmura zmieniła kontekst, na którym specjaliści ds. bezpieczeństwa opierali analizę powierzchni ataku. Ataki nie odbywają się już w linii prostej na płaszczyźnie sieci, gdzie ruch
IT i technologie Zasilaj wszystko naraz. Zadaniu sprosta listwa Hama 2GN Schuko z 5 gniazdami
2023-06-02 | 13:37

Zasilaj wszystko naraz. Zadaniu sprosta listwa Hama 2GN Schuko z 5 gniazdami

Dzięki temu kompaktowemu i zmyślnemu gadżetowi można zasilić energią wszystkie niezbędne urządzenia - od telewizora, smartfona, słuchawek czy głośnika aż po sprzęt audio Hi-Fi. Za
IT i technologie motorola razr 40 ultra: ikoniczny smartfon z klapką
2023-06-01 | 20:00

motorola razr 40 ultra: ikoniczny smartfon z klapką

1 czerwca 2023 roku: Motorola razr wypełniła lukę pomiędzy modą a technologią, stając się jednym z pierwszych składanych smartfonów wprowadzonych na rynek. Teraz Motorola

Transmisje online

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konferencja - Diagnostyka molekularna w leczeniu nowotworów

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Z zamrożenia cen energii skorzysta w tym roku 8 mln gospodarstw domowych. Część z nich ma miesiąc na złożenie wniosku [DEPESZA]

Rolnicy, osoby z niepełnosprawnościami oraz posiadacze Karty Dużej Rodziny muszą pamiętać, że jeszcze tylko do końca czerwca br. mają czas na złożenie wniosków umożliwiających skorzystanie w tym roku z preferencyjnych rozliczeń cen energii ujętych w Tarczy Solidarnościowej. – Wszyscy sprzedawcy udostępniają takie wnioski na swoich stronach internetowych. Należy się jednak spieszyć, ponieważ ostateczny termin mija już za kilka tygodni – podkreśla Włodzimierz Cupryszak, ekspert ds. regulacji Polskiego Komitetu Energii Elektrycznej. Jak wskazuje, pozostałe gospodarstwa domowe nie muszą dopełniać żadnych dodatkowych formalności. W ich przypadku rachunki będą z automatu rozliczane po ubiegłorocznych stawkach.

Bankowość

Uczelnie wyższe coraz bardziej angażują się w walkę z największymi globalnymi wyzwaniami. Kluczowa jest współpraca z biznesem

 Wyzwań, które stoją przed uczelniami, jest dziś wiele i można je zakwalifikować do kilku megatrendów, które zachodzą w całym społeczeństwie – mówi prof. dr hab. Grzegorz Mazurek, rektor Akademii Leona Koźmińskiego. Wśród nich jest cyfrowa transformacja, zmiany klimatu i zrównoważony rozwój społeczny, który pozwoli niwelować nierówności. O wpływie, jaki szkoły wyższe mogą wywierać na społeczeństwa i wspierać je w odpowiedzi na bieżące wyzwania, 700 rektorów z całego świata debatowało podczas spotkania w Walencji. W przyjętej tam deklaracji zobowiązali się m.in. do uwzględniania w badaniach wyzwań globalnych i lokalnych, a także wyposażania studentów w kompetencje, które będą niezbędne w obliczu tych wyzwań w przyszłości. – Na mocy tych zobowiązań współpraca biznesu z uczelniami będzie jeszcze większa i szersza – mówi Wojciech Leśniewski, dyrektor Santander Universidades w Polsce, przedstawiciel organizatora cyklicznych spotkań rektorów.

Współpraca

Obsługa konferencji prasowych

Zapraszamy do współpracy przy organizacji konferencji prasowych. Nasz doświadczony i kompetentny zespół sprosta każdej realizacji. Dysponujemy nowoczesnym, multimedialnym centrum konferencyjnym i biznesowym w samym sercu Warszawy. Zapraszamy do kontaktu w sprawie oferty.

Finanse

Start-upy nie narzekają na brak dostępu do finansowania. Równie ważny jest dla nich mentoring i wsparcie ekspertów

Polskie start-upy dobrze sobie radzą na europejskim i globalnym rynku, chętnie kierują swoje rozwiązania do dużych firm i korporacji, a ich domeną jest głównie software – wynika z ostatniego raportu Fundacji StartUp Poland. Jak wskazuje założyciel funduszu EEC Ventures Konrad Sitnik, tym, co warunkuje sukces, jest przede wszystkim determinacja founderów i dobry, skalowalny model biznesowy. – Ostatni element do tej układanki to jest mądry inwestor, który poza pieniędzmi zapewni również mentoring i wsparcie intelektualne – mówi ekspert. Taką rolę chce pełnić Tauron, który ze start-upami ściśle współpracuje już od kilku lat, oferując im autorski program akceleracyjny.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.