Komunikaty PR

Polski startup ze światowym sukcesem – Skriware na podium Glovo XTC

2021-02-02  |  01:00
Biuro prasowe
Do pobrania link ( 0.13 MB )

Skriware, polski startup będący producentem innowacyjnego laboratorium edukacyjnego dla szkół, wywalczył miejsce w zwycięskiej trójce Glovo Extreme Tech Challenge. Pokonując konkurencję z całej Europy, Polacy wystąpią w światowym finale XTC zaplanowanym na maj 2021.

Podczas wirtualnego wydarzenia, innowacyjne firmy rynku azjatyckiego i europejskiego pokazały, jak wiele możliwości stwarza łączenie sektora technologicznego na poziomie międzynarodowym. Konkurs, który odbył się 27 stycznia 2021, Glovo wyłoniło tylko trzech finalistów, którzy wezmą udział w Bootcampie finałowym zaplanowanym na maj 2021 oraz światowych finałach XTC w czerwcu 2021. Wśród szczęśliwców z szansą na międzynarodową karierę znalazło się Agrivi, Lizee, a także Skriware – polski startup, który tworzą pasjonaci połączenia technologii i edukacji.

     - Jako wielcy fani druku 3D, robotyki i programowania, chcemy dzielić się z innymi naszą pasją i pokazywać możliwości jakie w edukacji dają nowoczesne technologie. Stworzyliśmy ekosystem edukacyjny, który koncentruje się na uczeniu kompetencji niezbędnych na rynku pracy. Udział w Glovo XTC to dla nas ogromne wyróżnienie i szansa na to, by świat się o nas dowiedział - mówi Karol Górnowicz z ramienia Skriware.

W tegorocznej edycji konkursu Extreme Tech Challenge, Glovo zostało regionalnym ambasadorem XTC Samsung Challenge w regionie Azji i Europy, w krajach gdzie operuje. Udział w wydarzeniu zgłosiły aż 64 startupy ze starego kontynentu. Jury wyłoniło ścisłą dziewiątkę, w której znalazło się aż dwóch przedsiębiorców z Polski. Startupy oceniali Oscar Pierre - dyrektor generalny i założyciel Glovo, Niall Wass, inwestor biznesowy i konsultant, Beatriz González z ramienia komitetu sterującego Idealista i Jacky Abitbol oraz partner w Cathay Innovation i szef działu healthcare w fundacji SHIP2B.

     - Projekt, który zapewnił nam przepustkę do finałowego Bootcampu to SkriLab, kompleksowe laboratorium edukacyjne dedykowane szkołom. Dzięki wykorzystaniu druku 3D, robotów edukacyjnych, czy narzędzi do projektowania przestrzennego możemy dostarczać rewelacyjne narzędzia, dzięki którym nauczyciele poprowadzą fascynujące lekcje z aż 8 przedmiotów szkolnych. Wesprze ich w tym dodatkowo nasza autorska platforma online z bazą e-kursów, gotowych scenariuszy lekcji czy kart pracy dla uczniów. Kluczem do efektywnej edukacji dzieci są kompetencje nauczycieli. Musimy wspólnie zadbać o to, aby czuli się komfortowo wykorzystując nowoczesne narzędzia, które pozwalają rozwijać u dzieci umiejętności takie jak krytyczne myślenie, umiejętność kreatywnego rozwiązywania problemów, praca zespołowa, czy praca projektowa. To właśnie według nas klucz do sukcesu systemu szkolnictwa – dodaje Górnowicz.

Wygrana w tym największym na świecie prestiżowym konkursie to przepustka do międzynarodowego sukcesu. W zgłoszeniach do tegorocznej edycji Glovo XTC dominowały startupy nastawione na działania społeczne w obszarach takich jak żywność, energia odnawialna, oczyszczanie środowiska, edukacja, fintech, opieka zdrowotna, transport i miasta przyszłości, a także technologie wspierające.

Extreme Tech Challenge to międzynarodowy konkurs dla startupów. Wyłania te firmy, które w codziennej pracy wykorzystują nowe technologie do ulepszania świata. Wyzwanie Samsung Challenge, które stanowi część konkursu, jest inspirowane słynnymi 17 celami zrównoważonego rozwoju ONZ (SDG). Wygrana w XTC daje startupom szansę na pozyskanie kapitału na rozwój, pomaga nawiązać kontakty z globalnymi inwestorami oraz mentoring. To unikalne doświadczenie, które może stać się dla Polaków szansą na zostanie pionierem technologicznym wspierającym zrównoważoną przyszłość.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie PREZENTACJA STRATEGII THORIUM SPACE Biuro prasowe
2024-05-16 | 10:30

PREZENTACJA STRATEGII THORIUM SPACE

UNLEASH SPACE CONNECTIVITY WITH THORIUM SPACE - PREZENTACJA OSIĄGNIĘĆ I STRATEGII SPÓŁKI Już 21 maja w gmachu Muzeum Wojska Polskiego na warszawskiej Cytadeli, odbędzie
IT i technologie Antonio La Rosa nowym B2B Sales Lead firmy Motorola na rynku EMEA
2024-05-16 | 10:00

Antonio La Rosa nowym B2B Sales Lead firmy Motorola na rynku EMEA

16 maja 2024 r. - Motorola ogłosiła, że Antonio La Rosa został mianowany na stanowisko B2B Sales Lead grupy MBG (Mobile Business Group) na region EMEA (Europa, Bliski Wschód oraz
IT i technologie Nowe badanie Salesforce - MŚP lepiej sobie radzą z AI niż duże firmy
2024-05-16 | 09:51

Nowe badanie Salesforce - MŚP lepiej sobie radzą z AI niż duże firmy

Niedawna ankieta przeprowadzona wśród 600 specjalistów IT ujawniła, że małe i średnie firmy (sektor MŚP) są bardziej przekonane do sztucznej inteligencji i korzyści z niej

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Szybki rozwój 5G w Orange Polska. Do końca roku operator uruchomi 3 tys. stacji dających dostęp do nowej technologii

– W całym kraju jest już 1,5 tys. stacji 5G obsługujących pasmo C, ale cały czas pracujemy nad zwiększeniem zasięgu i włączamy kolejne. Do końca roku klienci Orange Polska będą korzystać łącznie z 3 tys. stacji, które włączamy zarówno w dużych aglomeracjach, jak i w mniejszych miejscowościach – zapowiada Jolanta Dudek, wiceprezes Orange Polska ds. rynku konsumenckiego. Jak podkreśla, ta technologia, która na dobre ruszyła w Polsce z początkiem tego roku, jest dla konsumentów rewolucją w korzystaniu z mobilnego internetu. Wraz z jej upowszechnianiem Polacy kupują też coraz więcej telefonów obsługujących sieć 5G – łącznie w ich rękach jest już 3,25 mln takich smartfonów, a dostępność takiego sprzętu poprawiają coraz bardziej przystępne ceny.

Finanse

Trwają prace nad reformą finansowania samorządów. Mają zyskać większą autonomię i niezależność budżetu od zmian w podatkach

Ministerstwo Finansów przedstawiło założenia reformy finansowania jednostek samorządu terytorialnego. Resort przekonuje, że po jej wprowadzeniu dochody samorządów będą wyższe i niezależne od decyzji podatkowych podejmowanych na szczeblu centralnym. Dochody JST mają być określane poprzez wskazanie procentowego udziału danej jednostki w dochodach podatkowych na jej terenie, nie tylko w przypadku PIT-u i CIT-u, ale też podatku zryczałtowanego. Ministerstwa do końca maja mają też dokonać przeglądu zadań zlecanych samorządom, co będzie służyć ich wystandaryzowaniu.

Transport

Nadchodzi kumulacja inwestycji finansowanych ze środków UE. Wykonawcy muszą się przygotować na problemy z dostępnością kadr i zasobów

W związku z odblokowaniem środków unijnych firmy – zwłaszcza z sektora budowlanego – spodziewają się w tym roku boomu w inwestycjach infrastrukturalnych. Barierą dla ich realizacji może się jednak okazać dostępność rąk do pracy. Przedsiębiorcy obawiają się też, że kumulacja inwestycji w krótkim czasie może pociągnąć za sobą wzrost popytu nie tylko na kadry, ale i materiały czy specjalistyczne usługi podwykonawcze, co z kolei może się przełożyć na wzrost cen. – Od strony formalnej jesteśmy przygotowani do poradzenia sobie z tą kumulacją. Jest możliwość punktowych zmian w prawie zamówień publicznych i tego nie wykluczam – mówi Hubert Nowak, prezes Urzędu Zamówień Publicznych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.