Polskie oprogramowanie do automatyzacji procesów wśród najlepszych na świecie

Katarzyna Matczuk
Planet Partners sp.z.o.o.
Grodzka, 42/1
31-044 Kraków
k.matczuk|planetpartners.pl| |k.matczuk|planetpartners.pl
+48 666 300 014
https://planetpartners.pl/
Rozwiązanie polskiej spółki technologicznej zostało uwzględnione w raporcie badawczym agencji Forrester Research pod tytułem Now Tech: Digital Process Automation, Q4 2021. Platforma WEBCON BPS krakowskiej firmy WEBCON znalazła się w gronie wiodących dostawców technologii do automatyzacji procesów biznesowych.
Polskie firmy technologiczne nieczęsto pojawiają się na radarze globalnych firm doradczych i analitycznych. Do grona dostrzeżonych przez analityków producentów oprogramowania dołączył właśnie krakowski WEBCON, producent platformy klasy low-code przeznaczonej do tworzenia zaawansowanych aplikacji biznesowych i automatyzacji procesów. Krakowska spółka jest pierwszą i jedyną polską firmą, która znalazła się w tym prestiżowym zestawieniu.
Jak podkreślają analitycy Forrester Research, potrzeba digitalizacji procesów w przedsiębiorstwach stale rośnie, a wybór odpowiedniego dostawcy oprogramowania DPA ma ogromne znaczenie dla sukcesu strategii automatyzacji procesów.
W raporcie Now Tech: Digital Process Automation, Q4 2021 znalazło się zaledwie 43 globalnych dostawców oprogramowania DPA, wyselekcjonowanych na podstawie obecności i pozycji na rynku oraz funkcjonalności oferowanych przez ich rozwiązania. Raport ma stanowić wsparcie dla specjalistów ds. rozwoju aplikacji w procesie wyboru dostawcy. Pomoże również zrozumieć wartość, jakiej powinni oczekiwać od platformy klasy DPA.
Forrester definiuje platformy DPA jako narzędzia, które łączą w sobie funkcjonalności low-code umożliwiające zwinne budowanie aplikacji ze wsparciem modelowania i zarządzania procesami biznesowymi – zarówno prostymi, jak i tymi bardziej złożonymi.
- Platformę WEBCON BPS tworzymy już od 15 lat, zapisując w jej kodzie doświadczenie zdobyte w setkach projektów digitalizacji i automatyzacji procesów biznesowych, jakie mieliśmy okazję realizować w polskich i międzynarodowych firmach, bezpośrednio i we współpracy z naszymi partnerami. Dzisiaj jesteśmy szczególnie dumni, że pieczołowicie wypracowaną wartość naszej platformy dostrzegają analitycy globalnego rynku IT. Pojawienie się WEBCON BPS w raporcie Forrester Research to ważny krok, który pomoże zwiększyć rozpoznawalność i wiarygodność WEBCON w oczach naszych potencjalnych klientów i partnerów z całego świata – mówi Łukasz Wróbel, wiceprezes i Chief Business Development Officer WEBCON.
Platforma WEBCON BPS daje organizacjom możliwość zwinnego budowania aplikacji biznesowych bez kodowania oraz doskonalenia ich dzięki unikatowej technologii InstantChangeTM, w efekcie pozwalając przyspieszyć procesy biznesowe o nawet 87% (jak wskazuje przeprowadzone w 2020 roku przez firmę Forrester badanie The Total Economic Impact of WEBCON BPS).
Dostęp do raportu Forrestera Now Tech: Digital Process Automation, Q4 2021 jest płatny (wersja bezpłatna dostępna jest jedynie dla subskrybentów Forrestera).

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.