Polskie oprogramowanie do automatyzacji procesów wśród najlepszych na świecie

Katarzyna Matczuk
Planet Partners sp.z.o.o.
Grodzka, 42/1
31-044 Kraków
k.matczuk|planetpartners.pl| |k.matczuk|planetpartners.pl
+48 666 300 014
https://planetpartners.pl/
Rozwiązanie polskiej spółki technologicznej zostało uwzględnione w raporcie badawczym agencji Forrester Research pod tytułem Now Tech: Digital Process Automation, Q4 2021. Platforma WEBCON BPS krakowskiej firmy WEBCON znalazła się w gronie wiodących dostawców technologii do automatyzacji procesów biznesowych.
Polskie firmy technologiczne nieczęsto pojawiają się na radarze globalnych firm doradczych i analitycznych. Do grona dostrzeżonych przez analityków producentów oprogramowania dołączył właśnie krakowski WEBCON, producent platformy klasy low-code przeznaczonej do tworzenia zaawansowanych aplikacji biznesowych i automatyzacji procesów. Krakowska spółka jest pierwszą i jedyną polską firmą, która znalazła się w tym prestiżowym zestawieniu.
Jak podkreślają analitycy Forrester Research, potrzeba digitalizacji procesów w przedsiębiorstwach stale rośnie, a wybór odpowiedniego dostawcy oprogramowania DPA ma ogromne znaczenie dla sukcesu strategii automatyzacji procesów.
W raporcie Now Tech: Digital Process Automation, Q4 2021 znalazło się zaledwie 43 globalnych dostawców oprogramowania DPA, wyselekcjonowanych na podstawie obecności i pozycji na rynku oraz funkcjonalności oferowanych przez ich rozwiązania. Raport ma stanowić wsparcie dla specjalistów ds. rozwoju aplikacji w procesie wyboru dostawcy. Pomoże również zrozumieć wartość, jakiej powinni oczekiwać od platformy klasy DPA.
Forrester definiuje platformy DPA jako narzędzia, które łączą w sobie funkcjonalności low-code umożliwiające zwinne budowanie aplikacji ze wsparciem modelowania i zarządzania procesami biznesowymi – zarówno prostymi, jak i tymi bardziej złożonymi.
- Platformę WEBCON BPS tworzymy już od 15 lat, zapisując w jej kodzie doświadczenie zdobyte w setkach projektów digitalizacji i automatyzacji procesów biznesowych, jakie mieliśmy okazję realizować w polskich i międzynarodowych firmach, bezpośrednio i we współpracy z naszymi partnerami. Dzisiaj jesteśmy szczególnie dumni, że pieczołowicie wypracowaną wartość naszej platformy dostrzegają analitycy globalnego rynku IT. Pojawienie się WEBCON BPS w raporcie Forrester Research to ważny krok, który pomoże zwiększyć rozpoznawalność i wiarygodność WEBCON w oczach naszych potencjalnych klientów i partnerów z całego świata – mówi Łukasz Wróbel, wiceprezes i Chief Business Development Officer WEBCON.
Platforma WEBCON BPS daje organizacjom możliwość zwinnego budowania aplikacji biznesowych bez kodowania oraz doskonalenia ich dzięki unikatowej technologii InstantChangeTM, w efekcie pozwalając przyspieszyć procesy biznesowe o nawet 87% (jak wskazuje przeprowadzone w 2020 roku przez firmę Forrester badanie The Total Economic Impact of WEBCON BPS).
Dostęp do raportu Forrestera Now Tech: Digital Process Automation, Q4 2021 jest płatny (wersja bezpłatna dostępna jest jedynie dla subskrybentów Forrestera).

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Sukces gospodarczy Polski może zachęcić do powrotów Polaków mieszkających za granicą. Nowa rządowa strategia ma w tym pomóc
Polska coraz mocniej stawia na powroty swoich obywateli z zagranicy. Rządowa strategia współpracy z Polonią na najbliższe lata zakłada system zachęt dla osób powracających, ale też ułatwienia w uznawaniu wykształcenia i kwalifikacji, podejmowaniu studiów czy staży zawodowych. To w obliczu rosnących wyzwań demograficznych i zapotrzebowania na wysoko wykwalifikowaną kadrę szansa na wzmocnienie rynku pracy. Napływ wykwalifikowanych specjalistów z doświadczeniem zdobytym za granicą może pomóc w modernizacji krajowej gospodarki.
Prawo
ZPP: Działania administracji narażają na szwank wysiłek deregulacyjny. Niektóre niosą znamiona dyskryminacji i nękania przedsiębiorców

Choć rząd zgodnie z zapowiedziami realizuje szeroko zakrojone zmiany deregulacyjne, przedsiębiorcy alarmują, że brakuje w nich spójności, przewidywalności i realnej poprawy, zwłaszcza w kontaktach z administracją. Jako przykład ZPP podaje przypadek firmy British American Tobacco (BAT) i jej zatrzymanego przez izbę celno-skarbową zamówienia 200 tys. kartridży do e-papierosów. Dotknięte tą decyzją spółki liczą straty.
Konsument
Branża piwowarska dodaje do polskiej gospodarki ponad 20,5 mld zł rocznie. Spadki sprzedaży i produkcji piwa uderzają również w inne sektory

Branża piwowarska pozostaje ważnym ogniwem polskiej gospodarki. Nowy raport CASE wskazuje, że generuje ona 3 proc. dochodów budżetowych i 85 tys. miejsc pracy w samych browarach i innych powiązanych sektorach. Dlatego kurczący się rynek piwa może mieć poważne reperkusje – już dziś nadwyżka mocy produkcyjnych przekracza 10 mln hl. Spadki są spowodowane m.in. znaczącym wzrostem kosztów działalności, spadkiem konsumpcji, a także uderzającymi w browarników zmianami regulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.