Polskie oprogramowanie do automatyzacji procesów wśród najlepszych na świecie
Katarzyna Matczuk
Planet Partners sp.z.o.o.
Grodzka, 42/1
31-044 Kraków
k.matczuk|planetpartners.pl| |k.matczuk|planetpartners.pl
+48 666 300 014
https://planetpartners.pl/
Rozwiązanie polskiej spółki technologicznej zostało uwzględnione w raporcie badawczym agencji Forrester Research pod tytułem Now Tech: Digital Process Automation, Q4 2021. Platforma WEBCON BPS krakowskiej firmy WEBCON znalazła się w gronie wiodących dostawców technologii do automatyzacji procesów biznesowych.
Polskie firmy technologiczne nieczęsto pojawiają się na radarze globalnych firm doradczych i analitycznych. Do grona dostrzeżonych przez analityków producentów oprogramowania dołączył właśnie krakowski WEBCON, producent platformy klasy low-code przeznaczonej do tworzenia zaawansowanych aplikacji biznesowych i automatyzacji procesów. Krakowska spółka jest pierwszą i jedyną polską firmą, która znalazła się w tym prestiżowym zestawieniu.
Jak podkreślają analitycy Forrester Research, potrzeba digitalizacji procesów w przedsiębiorstwach stale rośnie, a wybór odpowiedniego dostawcy oprogramowania DPA ma ogromne znaczenie dla sukcesu strategii automatyzacji procesów.
W raporcie Now Tech: Digital Process Automation, Q4 2021 znalazło się zaledwie 43 globalnych dostawców oprogramowania DPA, wyselekcjonowanych na podstawie obecności i pozycji na rynku oraz funkcjonalności oferowanych przez ich rozwiązania. Raport ma stanowić wsparcie dla specjalistów ds. rozwoju aplikacji w procesie wyboru dostawcy. Pomoże również zrozumieć wartość, jakiej powinni oczekiwać od platformy klasy DPA.
Forrester definiuje platformy DPA jako narzędzia, które łączą w sobie funkcjonalności low-code umożliwiające zwinne budowanie aplikacji ze wsparciem modelowania i zarządzania procesami biznesowymi – zarówno prostymi, jak i tymi bardziej złożonymi.
- Platformę WEBCON BPS tworzymy już od 15 lat, zapisując w jej kodzie doświadczenie zdobyte w setkach projektów digitalizacji i automatyzacji procesów biznesowych, jakie mieliśmy okazję realizować w polskich i międzynarodowych firmach, bezpośrednio i we współpracy z naszymi partnerami. Dzisiaj jesteśmy szczególnie dumni, że pieczołowicie wypracowaną wartość naszej platformy dostrzegają analitycy globalnego rynku IT. Pojawienie się WEBCON BPS w raporcie Forrester Research to ważny krok, który pomoże zwiększyć rozpoznawalność i wiarygodność WEBCON w oczach naszych potencjalnych klientów i partnerów z całego świata – mówi Łukasz Wróbel, wiceprezes i Chief Business Development Officer WEBCON.
Platforma WEBCON BPS daje organizacjom możliwość zwinnego budowania aplikacji biznesowych bez kodowania oraz doskonalenia ich dzięki unikatowej technologii InstantChangeTM, w efekcie pozwalając przyspieszyć procesy biznesowe o nawet 87% (jak wskazuje przeprowadzone w 2020 roku przez firmę Forrester badanie The Total Economic Impact of WEBCON BPS).
Dostęp do raportu Forrestera Now Tech: Digital Process Automation, Q4 2021 jest płatny (wersja bezpłatna dostępna jest jedynie dla subskrybentów Forrestera).
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen
Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.
Prawo
Pracodawcy apelują o usprawnienie wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemcom. Nowe regulacje tylko w części w tym pomogą
Projekt ustawy o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Polski został przyjęty w grudniu przez rząd i trafił już do Sejmu. Nowe przepisy zakładają pełną elektronizację wnioskowania i wydawania zezwoleń na pracę i rezygnację z testu rynku pracy. Niekoniecznie jednak oznacza to większą otwartość na pracowników z zagranicy. – To nie zmiana jakościowa, ale co najwyżej próba sanacji przeciążonego systemu – ocenia dr Michał Szypniewski z kancelarii BKB Baran Książek Bigaj.
IT i technologie
Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii
– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.