Ponad 200 000 osób skorzystało z Akademii Universal Robots. Polska liderem CEE
31 października, 2023: ODENSE, Dania: Universal Robots, wiodący na świecie producent robotów współpracujących (cobotów), od 2016 roku oferuje szkolenia z zakresu robotyki. W ciągu tych 7 lat UR zbudował 119 ośrodków szkoleniowych na całym świecie, z których skorzystało już 200 000 entuzjastów robotyki, w tym ponad 10,5 tysiąca osób z samego regionu Europy Środkowo-Wschodniej.
Niekwestionowanym liderem wśród państw CEE jest Polska, z której pochodzi najwięcej zarejestrowanych użytkowników Akademii Universal Robots – blisko 3 tysiące osób. Pokazuje to, jak dużym zainteresowaniem w Polsce cieszy się technologia robotów współpracujących. Jest to również prognostyk na poprawę stanu robotyzacji w kraju znad Wisły w ciągu najbliższych lat.
– To wspaniałe, że tak wiele osób z całego świata skorzystało już z oferty naszych szkoleń, aby podnieść swoje umiejętności w zakresie robotyki – mówi Mikkel Vahl, Globalny Dyrektor Akademii i Edukacji w Universal Robots. – Jesteśmy firmą z misją – automatyzacja wszędzie i dla każdego – a kluczowym jej elementem jest zapewnienie naszym użytkownikom wysokiej jakości szkoleń, które podniosą ich umiejętności potrzebne do wykorzystania pełnego potencjału cobotów.
Universal Robots wśród swoich klientów ma firmy każdej wielkości, zarówno duże przedsiębiorstwa, jak i marki z segmentu MŚP. Dzięki temu UR zna różnorodne zapotrzebowanie klientów. To pozwala producentowi cobotów na rozwój swojej gamy robotów współpracujących, które dziś wspierają przedsiębiorstwa każdej wielkości i automatyzują wszelkie procesy, począwszy od zadań typu pick and place, bin picking, po paletyzację ciężkich ładunków i spawanie statków. Różnorodność potrzeb klientów ma swoje odzwierciedlenie w ofercie Akademii UR. Znajdziemy w niej szereg kursów, od bezpłatnego wirtualnego e-learningu po szczegółowe i indywidualne szkolenia stacjonarne.
– Mamy kursy od poziomu podstawowego do zaawansowanego, więc bez względu na zadanie lub wielkość firmy, można znaleźć odpowiednie dla siebie szkolenie, które pomoże odnieść jeszcze większy sukces w automatyzacji. Zachęcamy wszystkich do skorzystania z Akademii UR, bowiem dostrzegamy, że klienci, którzy biorą udział w naszych szkoleniach, są bardziej pewni siebie i odnoszą większe sukcesy – mówi Mikkel Vahl.
Przedstawiciele polskiego przemysłu chętnie korzystają ze szkoleń oferowanych przez partnerów Universal Robots.
- Od samego początku procesu wdrażania robotów Universal Robots w naszym zakładzie przeprowadziliśmy szereg szkoleń na poziomie podstawowym i zaawansowanym, obejmujących również zakres konserwacji i serwisu. Ta usystematyzowana wiedza pozwoliła nam na pomyślne wdrożenie już ponad 20 cobotów UR na końcówkach naszych linii produkcyjnych, co znacząco zwiększyło wydajność i niezawodność naszych procesów produkcyjnych w zakładzie, poprawiając jednocześnie ergonomię pracy i poziom bezpieczeństwa – mówi Maksymilian Skórka, Specjalista ds. Automatyzacji w firmie Lipton Teas and Infusions.
Nadchodzą nowe oferty szkoleniowe
Wśród użytkowników Akademii UR znajdziemy osoby z ponad 130 państw. Wszyscy wzięli udział w bezpłatnych kursach online, uczestniczyli w wirtualnych, bądź stacjonarnych szkoleniach prowadzonych przez wysoko wykwalifikowanych specjalistów z Universal Robots lub autoryzowanego partnera szkoleniowego.
Akademia UR jest cały czas aktualizowana. Jeszcze w tym i następnym roku w ofercie szkoleniowej pojawią się liczne dodatki, a wśród nich: e-learningi dotyczące oceny ryzyka, paletyzacji, czy nowy i ulepszony system symulacji. Najważniejszym dodatkiem do Akademii UR będzie jednak szkolenie z konfiguracji i programowania najnowszego cobota od Universal Robots – UR20.
Więcej informacji o Akademii Universal Robots na stronie: https://academy.universal-robots.com/pl/
Fakty o Akademii UR
- Start programu: 2016 r.
- Ponad 205,000 zarejestrowanych użytkowników do sierpnia 2023
- Użytkownicy z ponad 130 państw
- 119 Certyfikowanych Ośrodków Szkoleniowych na całym świecie – więcej wkrótce
O Universal Robots
Universal Robots jest wiodącym producentem robotów współpracujących (cobotów) wykorzystywanych w wielu branżach oraz w edukacji. Założona w 2005 roku i mająca siedzibę w Odense, w Danii, firma Universal Robots dąży do stworzenia świata, w którym ludzie pracują z robotami, a nie jak roboty. Jej misja jest prosta: Automatyzacja dla każdego. Wszędzie.
Od momentu wprowadzenia na rynek pierwszego na świecie komercyjnego cobota w 2008 roku, Universal Robots rozwinął portfolio produktów o szerokim zasięgu i ładowności oraz sprzedał ponad 75 000 cobotów na całym świecie. Wokół technologii cobotów rozwinął się rozległy ekosystem tworzący innowacje, zapewniający klientom wybór spośród szerokiej gamy komponentów, zestawów i rozwiązań dostosowanych do każdego zastosowania.
Więcej informacji na stronie: www.universal-robots.com
.
Kontakt dla mediów:
Dorota Prochowicz, Omega Communication,
dprochowicz@communication.pl, +48 728 433 401

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

W tym tygodniu Komisja Europejska przedstawi projekt budżetu na lata 2028–2034. To będzie pierwsza długoletnia perspektywa czasu wojny
16 lipca Komisja Europejska przedstawi swój pomysł na budżet w kolejnej siedmioletniej perspektywie. Projekt ma przewidywać mniej programów, większy udział kwot niezaplanowanych, a także mechanizmy i rezerwy, które umożliwią szybszą i bardziej elastyczną reakcję na zmieniające się potrzeby. Więcej w nim będzie również środków przewidzianych na wzmocnienie bezpieczeństwa. W maju Parlament Europejski odrzucił w głosowaniu propozycję KE, by budżety przewidziane na okres po roku 2027 konstruować tak jak KPO.
Polityka
P. Müller: Wnioski z ludobójstwa w Srebrenicy szczególnie aktualne w kontekście ukraińskim. Społeczność międzynarodowa nie może przymykać oczu

W ubiegłym tygodniu obchodzono 30. rocznicę ludobójstwa w Srebrenicy, gdzie z rąk Serbów w lipcu 1995 roku zginęło ponad 8 tys. bośniackich mężczyzn i chłopców. To jeden z najciemniejszych rozdziałów najnowszej historii Europy – podkreślali szefowie instytucji UE. – To także lekcja dla społeczności międzynarodowej, która nabiera szczególnego znaczenia w kontekście agresji Rosji na Ukrainę – mówi Piotr Müller, europoseł z PiS.
Media i PR
Parlament Europejski wzywa do większej ochrony wolności dziennikarzy. Wiceprzewodnicząca: media mają pełnić funkcję kontrolną, a niektórym rządom to się nie podoba

8 sierpnia br. w państwach członkowskich UE zacznie obowiązywać europejski akt o wolności mediów. Przepisy rozporządzenia mają chronić pluralizm i niezależność mediów. Jak wynika z nowego raportu KE dotyczącego praworządności, wciąż jest to obszar, w którym jest dużo zagrożeń. Również Parlament Europejski wzywa kraje członkowskie do intensywnych wysiłków na rzecz wolności mediów i ochrony dziennikarzy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.