Komunikaty PR

Ponad 200 000 osób skorzystało z Akademii Universal Robots. Polska liderem CEE

2023-10-31  |  13:30
Biuro prasowe

31 października, 2023: ODENSE, Dania: Universal Robots, wiodący na świecie producent robotów współpracujących (cobotów), od 2016 roku oferuje szkolenia z zakresu robotyki. W ciągu tych 7 lat UR zbudował 119 ośrodków szkoleniowych na całym świecie, z których skorzystało już 200 000 entuzjastów robotyki, w tym ponad 10,5 tysiąca osób z samego regionu Europy Środkowo-Wschodniej.

Niekwestionowanym liderem wśród państw CEE jest Polska, z której pochodzi najwięcej zarejestrowanych użytkowników Akademii Universal Robots – blisko 3 tysiące osób. Pokazuje to, jak dużym zainteresowaniem w Polsce cieszy się technologia robotów współpracujących. Jest to również prognostyk na poprawę stanu robotyzacji w kraju znad Wisły w ciągu najbliższych lat.

– To wspaniałe, że tak wiele osób z całego świata skorzystało już z oferty naszych szkoleń, aby podnieść swoje umiejętności w zakresie robotyki – mówi Mikkel Vahl, Globalny Dyrektor Akademii i Edukacji w Universal Robots. – Jesteśmy firmą z misją – automatyzacja wszędzie i dla każdego – a kluczowym jej elementem jest zapewnienie naszym użytkownikom wysokiej jakości szkoleń, które podniosą ich umiejętności potrzebne do wykorzystania pełnego potencjału cobotów.

Universal Robots wśród swoich klientów ma firmy każdej wielkości, zarówno duże przedsiębiorstwa, jak i marki z segmentu MŚP. Dzięki temu UR zna różnorodne zapotrzebowanie klientów. To pozwala producentowi cobotów na rozwój swojej gamy robotów współpracujących, które dziś wspierają przedsiębiorstwa każdej wielkości i automatyzują wszelkie procesy, począwszy od zadań typu pick and place, bin picking, po paletyzację ciężkich ładunków i spawanie statków. Różnorodność potrzeb klientów ma swoje odzwierciedlenie w ofercie Akademii UR. Znajdziemy w niej szereg kursów, od bezpłatnego wirtualnego e-learningu po szczegółowe i indywidualne szkolenia stacjonarne.

– Mamy kursy od poziomu podstawowego do zaawansowanego, więc bez względu na zadanie lub wielkość firmy, można znaleźć odpowiednie dla siebie szkolenie, które pomoże odnieść jeszcze większy sukces w automatyzacji. Zachęcamy wszystkich do skorzystania z Akademii UR, bowiem dostrzegamy, że klienci, którzy biorą udział w naszych szkoleniach, są bardziej pewni siebie i odnoszą większe sukcesy – mówi Mikkel Vahl.

Przedstawiciele polskiego przemysłu chętnie korzystają ze szkoleń oferowanych przez partnerów Universal Robots.

 - Od samego początku procesu wdrażania robotów Universal Robots w naszym zakładzie przeprowadziliśmy szereg szkoleń na poziomie podstawowym i zaawansowanym, obejmujących również zakres konserwacji i serwisu. Ta usystematyzowana wiedza pozwoliła nam na pomyślne wdrożenie już ponad 20 cobotów UR na końcówkach naszych linii produkcyjnych, co znacząco zwiększyło wydajność i niezawodność naszych procesów produkcyjnych w zakładzie, poprawiając jednocześnie ergonomię pracy i poziom bezpieczeństwa – mówi Maksymilian Skórka, Specjalista ds. Automatyzacji w firmie Lipton Teas and Infusions.


Nadchodzą nowe oferty szkoleniowe
Wśród użytkowników Akademii UR znajdziemy osoby z ponad 130 państw. Wszyscy wzięli udział w bezpłatnych kursach online, uczestniczyli w wirtualnych, bądź stacjonarnych szkoleniach prowadzonych przez wysoko wykwalifikowanych specjalistów z Universal Robots lub autoryzowanego partnera szkoleniowego.

Akademia UR jest cały czas aktualizowana. Jeszcze w tym i następnym roku w ofercie szkoleniowej pojawią się liczne dodatki, a wśród nich: e-learningi dotyczące oceny ryzyka, paletyzacji, czy nowy i ulepszony system symulacji. Najważniejszym dodatkiem do Akademii UR będzie jednak szkolenie z konfiguracji i programowania najnowszego cobota od Universal Robots – UR20.

Więcej informacji o Akademii Universal Robots na stronie: https://academy.universal-robots.com/pl/

Fakty o Akademii UR

  • Start programu: 2016 r.
  • Ponad 205,000 zarejestrowanych użytkowników do sierpnia 2023
  • Użytkownicy z ponad 130 państw
  • 119 Certyfikowanych Ośrodków Szkoleniowych na całym świecie – więcej wkrótce

 

O Universal Robots 
Universal Robots jest wiodącym producentem robotów współpracujących (cobotów) wykorzystywanych w wielu branżach oraz w edukacji. Założona w 2005 roku i mająca siedzibę w Odense, w Danii, firma Universal Robots dąży do stworzenia świata, w którym ludzie pracują z robotami, a nie jak roboty. Jej misja jest prosta: Automatyzacja dla każdego. Wszędzie.

Od momentu wprowadzenia na rynek pierwszego na świecie komercyjnego cobota w 2008 roku, Universal Robots rozwinął portfolio produktów o szerokim zasięgu i ładowności oraz sprzedał ponad 75 000 cobotów na całym świecie. Wokół technologii cobotów rozwinął się rozległy ekosystem tworzący innowacje, zapewniający klientom wybór spośród szerokiej gamy komponentów, zestawów i rozwiązań dostosowanych do każdego zastosowania.

 

Więcej informacji na stronie: www.universal-robots.com

.

Kontakt dla mediów:

Dorota Prochowicz, Omega Communication,
dprochowicz@communication.pl, +48 728 433 401

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Nowe życie Ogrodu Moneta z projektorami Panasonic Biuro prasowe
2024-07-23 | 12:00

Nowe życie Ogrodu Moneta z projektorami Panasonic

Kiedy FKP Scorpio i Temple Live Entertainment wpadli na pomysł przekształcenia impresjonistycznych arcydzieł Claude'a Moneta w wyjątkową, interaktywną wystawę w Szwecji, wiedzieli, że
IT i technologie SOFTSWISS wzmacnia swoją pozycję na polskim rynku i świętuje 15-lecie
2024-07-23 | 10:00

SOFTSWISS wzmacnia swoją pozycję na polskim rynku i świętuje 15-lecie

SOFTSWISS, międzynarodowa firma IT z biurami rozwoju w Warszawie i Poznaniu, obchodzi 21 lipca 15-lecie swojej działalności. Na przestrzeni tych lat firma osiągnęła znaczące sukcesy i nadal
IT i technologie realme 12 w promocyjnej cenie na start sprzedaży
2024-07-23 | 06:00

realme 12 w promocyjnej cenie na start sprzedaży

Główny aparat realme 12 o rozdzielczości 50MP oraz matryca SONY LYT-600 z optyczną stabilizacją obrazu (OIS) zapewnia doskonałą jakość zdjęć, zwłaszcza w warunkach słabego

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Polska wciąż bez strategii transformacji energetyczno-klimatycznej. Zaktualizowanie dokumentów mogłoby przyspieszyć i uporządkować ten proces

Prace nad nowym Krajowym planem w dziedzinie energii i klimatu powinny, zgodnie z unijnymi zobowiązaniami, zakończyć się w czerwcu br., ale do tej pory nie trafił on do konsultacji społecznych. Trzydzieści organizacji branżowych i społecznych zaapelowało do Ministerstwa Klimatu i Środowiska o przyspieszenie prac nad dokumentem i jego rzetelne konsultacje. Jak podkreśliły, nie powinien on być rozpatrywany tylko jako obowiązek do wypełnienia, lecz również jako szansa na przyspieszenie i uporządkowanie procesu transformacji energetyczno-klimatycznej w kraju. Polska pozostaje jedynym państwem w UE, który nie przedstawił długoterminowej strategii określającej nasz wkład w osiągnięcie neutralności klimatycznej UE do 2050 roku.

Bankowość

Firmy mogą się już ubiegać o fundusze z nowej perspektywy. Opcji finansowania jest wiele, ale nie wszystkie przedsiębiorstwa o tym wiedzą

Dla polskich firm środki UE są jedną z najchętniej wykorzystywanych form finansowania inwestycji i projektów rozwojowych. W bieżącej perspektywie finansowej na lata 2021–2027 Polska pozostanie jednym z największych beneficjentów funduszy z polityki spójności – otrzyma łącznie ok. 170 mld euro, z których duża część trafi właśnie do krajowych przedsiębiorstw. Na to nakładają się również środki z KPO i programów ramowych zarządzanych przez Komisję Europejską. Możliwości finansowania jest wiele, ale nie wszystkie firmy wiedzą, gdzie i jak ich szukać. Tutaj eksperci widzą zadanie dla banków.

Ochrona środowiska

Biznes chętnie inwestuje w OZE. Fotowoltaika na własnym gruncie najchętniej wybieranym rozwiązaniem

Możliwości związanych z inwestowaniem w zieloną energię jest bardzo dużo, jednak to fotowoltaika na własnych gruntach jest najchętniej wybieranym przez biznes rozwiązaniem OZE. Specjaliści zwracają uwagę, że wydłużył się okres zwrotu z takiej inwestycji, mimo tego nadal jest atrakcyjny, szczególnie w modelu PV-as-a-service. Dlatego też firm inwestujących w produkcję energii ze słońca może wciąż przybywać.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.