Poprawa jakości powietrza dzięki zaawansowanej technologii oczyszczania nanoe™ X
Wiosna to okres szczególnie dokuczliwy dla osób cierpiących na alergie, a nadwrażliwość na pyłki – jak wynika z badań przeprowadzanych przez UCB Institute of Allergy – jest najczęstszą przyczyną sezonowej choroby układu oddechowego w Europie. W odpowiedzi na to Panasonic stworzył rozwiązanie, które pomaga ograniczyć dolegliwości związane z ekspozycją na wiosenne pyłki poprzez zastosowanie innowacyjnej technologii nanoe™ X w swoich klimatyzatorach. Technologia zaprojektowana jest tak, aby w klimatyzowanym pomieszczeniu dezaktywować pyłki i alergeny najczęściej występujące w powietrzu w okresie wiosennym. Ponadto system oczyszczający nanoe™ X hamuje rozwój niektórych bakterii i wirusów nawet o 99.9%.
nanoe™ X firmy Panasonic działa poprzez generowanie rodników hydroksylowych (OH) zamkniętych w nanocząsteczkach wody, w celu zapewnienia czystszego powietrza. Skuteczność inhibicji wirusów oraz bakterii wynika z ogromnej ilości wyprodukowanych cząstek OH, system może generować 4,800 miliardów nanocząsteczek na sekundę. OH utlenia cząsteczki organiczne i bakterie w atmosferze, skutecznie hamując ich rozwój w powietrzu, co sprawia, że jest ono znacznie bezpieczniejsze dla organizmu ludzkiego. Wyższe stężenie rodników OH oznacza większą redukcję zanieczyszczeń, co zapewnia znacznie czystsze powietrze.
Technologia jest na tyle zaawansowana, że działa nawet wtedy, gdy klimatyzator nie pracuje w trybie ogrzewania lub chłodzenia. Usuwa z powietrza pyłki, zanieczyszczenia, grzyby, wirusy, a nawet dym papierosowy, zapewniając ekonomiczne rozwiązanie przez cały rok. Zmniejsza również intensywność nieprzyjemnych zapachów w pomieszczeniu wraz z rozprzestrzenianiem się pleśni i bakterii. Cząsteczki nanoe™ X są na tyle małe, że mogą również przenikać przez tkaniny i odzież w celu zahamowania zebranych na niej pyłków, pleśni i zapachów.
nanoe™ X jest standardowo stosowany w urządzeniach klimatyzacyjnych firmy Panasonic z serii Etherea do użytku domowego oraz w jednostkach podłogowych. Technologia ta jest również dostępna w ofercie klimatyzatorów do zastosowań komercyjnych Panasonic, jako funkcja opcjonalna w jednostkach kasetonowych 90:90 i zostanie włączona do kilku nowych urządzeń wewnętrznych w ciągu roku.
Więcej informacji na temat tego, które z rozwiązań wykorzystują tę technologię, a także innych korzyści z niej wynikających, można znaleźć na stronie www.aircon.panasonic.eu.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Polskie MŚP otrzymają większe wsparcie w ekspansji międzynarodowej. To cel nowej inicjatywy sześciu instytucji
Firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw otrzymają kompleksowe wsparcie na potrzeby zwiększania konkurencyjności na arenie międzynarodowej. Taki jest cel wspólnej inicjatywy instytucji zrzeszonych w Grupie PFR pod szyldem Team Poland. Obejmuje ona zarówno wsparcie kapitałowe, w postaci gwarancji, pożyczek czy ubezpieczenia, jak i doradztwo oraz wsparcie promocyjne i informacyjne, dzięki czemu mikro-, małym i średnim firmom łatwiej będzie podjąć decyzję o ekspansji zagranicznej. Pierwszy projekt dotyczy wsparcia dla firm zainteresowanych uczestnictwem w odbudowie Ukrainy.
Bankowość
RPP zgodna co do potrzeby obniżania stóp procentowych. Trwają dyskusje dotyczące tempa tych decyzji

W lipcu Rada Polityki Pieniężnej po raz drugi w tym roku obniżyła stopy procentowe, określając swój ruch mianem dostosowania. W kolejnych miesiącach można oczekiwać kolejnych obniżek, ale ich tempo i termin będą zależeć od efektów dotychczasowych decyzji i wzrostu płac. Docelowo główna stopa procentowa ma wynosić 3,5 proc. Te okoliczności sprzyjają kredytobiorcom.
Handel
Umowa z krajami Mercosur coraz bliżej. W. Buda: Polska nie wykorzystała swojej prezydencji do jej zablokowania

– Polska podczas prezydencji w Radzie UE nie wykorzystała szansy na obronę swoich interesów w sprawie umowy z krajami Mercosur – ocenia europoseł PiS Waldemar Buda. W jego ocenie polski rząd, mimo sprzeciwu wobec zapisów umowy, nie zbudował w UE sojuszy niezbędnych do jej odrzucenia. Porozumienie o wolnym handlu spotyka się przede wszystkim z protestami europejskich rolników, którzy obawiają się zalania wspólnego rynku tańszą żywnością z krajów Ameryki Południowej. Według europosła wszystko może się rozegrać w najbliższych tygodniach.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.