Poprawianie stabilności procesorów Intel Core 13. i 14. generacji z domyślnymi u
GID Agency
Góry Św. Anny 3
47-330 Zdzieszowice
m.ambrozik|gid.agency| |m.ambrozik|gid.agency
+48 530 981 088
www.gid.agency
Aby rozwiązać problemy ze stabilnością wybranych procesorów Intel Core 13. i 14. generacji, firma Intel wprowadziła rozwiązanie znane jako „Intel Default Settings”, wymagające uwzględnienia odpowiednich konfiguracji w BIOS-ie płyty głównej. W najnowszym BIOS-ie dla płyt głównych MSI Z790 zaimplementowano funkcję „Intel Default Settings” oraz zalecane konfiguracje zgodne z nowymi wytycznymi Intela.
Poniższa tabela przedstawia najnowsze zalecenia dotyczące ustawień domyślnych Intela. Z tabeli widać, że Intel oferuje dwie konfiguracje limitu mocy – „Performance” i „Extreme”. Producenci płyt głównych mogą wybrać jedną z tych konfiguracji w oparciu o konstrukcję zasilania swoich płyt.
Implementacja ustawień domyślnych Intela przez MSI uwzględnia zalecane ustawienia dla profilu Performance. Poniżej znajdują się ustawienia limitu mocy dla procesorów Intel Core i9 K/KS 13. i 14. generacji.
MSI CPU Cooler Tuning oferuje domyślne ustawienia Intela i więcej opcji
Przy pierwszym uruchomieniu BIOS-u użytkownicy mogą wybrać Intel Default Settings w oknie „Select CPU Cooler Type”. Intel Default Settings to domyślne ustawienie w BIOS-ie MSI. Aby zaspokoić różnorodne potrzeby, MSI oferuje również dwa inne ustawienia limitu mocy: Tower Air Cooler i Water Cooler. Jeśli twój procesor nie ma problemów ze stabilnością i chcesz uwolnić większą wydajność procesora, możesz wypróbować dwa pozostałe ustawienia, aby zwiększyć limit mocy procesora.
W przypadku kolejnych wersji BIOS-u lub jeśli chcesz później zmienić ustawienia limitu mocy, możesz także wybrać żądane ustawienia za pomocą opcji CPU Cooler Tuning w BIOS-ie. Należy pamiętać, że przy wyborze Tower Air Cooler lub Water Cooler pojawi się komunikat przypominający użytkownikom, że „Wybór profili Tower Air Cooler lub Water Cooler może zmniejszyć stabilność systemu…”.
Płyty główne MSI Z790:
https://www.msi.com/Landing/intel-14th-13th-gen-raptor-lake-z790-b760-best-motherboard
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.