PowerWalker VI MS - funkcjonalne źródło energii i dla domowego PC, i dla biurowe
PowerWalker VI MS to nowa seria zasilaczy UPS do domów i małych biur. Urzekać ma przede wszystkim ich praktyczność. Oferują one osiem gniazdek, ochronę sieci LAN, port USB do ładowania urządzeń i pozwalają na łatwą wymianę ogniw. A to wszystko w kompaktowej obudowie z opcją montażu na ścianie.
Zasilacze awaryjne PowerWalker VI MS to konstrukcje typu line-interactive. Producent wyposażył je w osiem gniazdek. Cztery z nich oferują podtrzymanie zasilania dla kluczowego sprzętu, pozostałe można wykorzystać jako źródło energii dla mniej krytycznych urządzeń. UPS-y będą dostępne w wariantach o mocy od 360 W do 600 W, a każdy z nich ma moduł AVR automatycznie regulujący napięcie. Powinny więc sprawdzić się w roli źródła energii dla również mocniejszych PC i stacji roboczych wraz z peryferiami.
Zasilacze UPS PowerWalker VI MS posiadają gniazda LAN, dzięki którym mogą chronić domowe urządzenia sieciowe. Umieszczony na górnej ściance port USB (2.1 A) pozwala na ładowanie urządzeń, np. smartfonów czy tabletów. Drugie złącze USB, znajdujące się z boku obudowy, umożliwia monitoring parametrów pracy UPS-a. Dzięki wsparciu interfejsu HID, nie jest do tego celu potrzebne dodatkowe oprogramowanie. Jeśli jednak użytkownik zechce z takowego skorzystać, producent udostępnia aplikację ViewPower.
Według zapewnień producenta, zasilacze awaryjne PowerWalker VI MS pozwalają na łatwą wymianę ogniw na nowe. Dodatkowym udogodnieniem ma być możliwość montażu UPS-ów na blatach biurek i ścianach. Tym samym mogą one znaleźć się niemal wszędzie tam, gdzie listwy zasilające. Seria PowerWalker VI MS ma trafić do sklepów w ciągu kilku najbliższych tygodni. Dostępne będą modele z gniazdami typu F (Schuko), E (francuskie) i G (UK). Ceny poszczególnych wariantów nie zostały na razie ujawnione.
Dane techniczne:
- Moc pozorna / moc czynna:
- PowerWalker VI 600 MS: 600 VA / 360 W;
- PowerWalker VI 800 MS: 800 VA / 480 W;
- PowerWalker VI 1000 MS: 1000 VA / 600 W;
- Czas przełączania w tryb podtrzymania: typowo 6 ms
- Zakres napięcia wejściowego: 170 - 280 VAC
- Napięcie wyjściowe: 230 V (+/- 10%), 50/60 Hz
- Porty:
- USB ze wsparciem HID - komunikacja
- USB - do ładowania urządzeń (5 V / 2.1 A)
- zabezpieczenie przeciwprzepięciowe Ethernet
- gniazdka:
- 8 x typu F (Schuko) lub E (francuskie) lub G (UK)
- Zastosowane ogniwa:
- PowerWalker VI 600 MS: 1 x 7 Ah / 12 V
- PowerWalker VI 800 MS: 1 x 9 Ah / 12 V
- PowerWalker VI 1000 MS: 1 x 9 Ah / 12 V
- Czas ładowania: 6 - 8 godzin do 90%

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Banki spółdzielcze coraz ważniejsze dla finansowania gospodarki. Współpraca z BGK ma pobudzić lokalne inwestycje
Banki spółdzielcze w coraz większym stopniu odpowiadają za finansowanie rozwoju gospodarki. Ich udział w ostatnich latach wzrósł, a kondycja sektora się poprawiła. Bank Gospodarstwa Krajowego chce wzmocnić współpracę z bankami spółdzielczymi na rzecz finansowania lokalnego rozwoju. To jeden z elementów nowej strategii BGK na lata 2025–2030. Narzędziami, które do tego służą, są gwarancje BGK.
Prawo
Przedstawienie projektu przez KE oznacza początek dyskusji nad nowym siedmioletnim budżetem. W PE zdania co do jego kształtu są podzielone

16 lipca br. Komisja Europejska przedstawi propozycję wieloletnich ram finansowych. To będzie dopiero początek wytężonych prac nad kształtem nowego budżetu i trudnych dyskusji na ten temat, bo wśród państw członkowskich, ale też w różnych frakcjach parlamentarnych jest wiele różnic dotyczących szczegółowych rozwiązań. Chodzi m.in. o podejście do wspólnego zadłużania się, nowych źródeł zasobów UE czy rozszerzania kompetencji UE.
Konsument
Konflikty i żywioły wpływają na wakacyjne plany Polaków. Bezpieczeństwo coraz ważniejsze przy wyborze letniej destynacji

Sytuacja geopolityczna i pogodowa sprawia, że Polacy coraz rozważniej podchodzą do wyboru wakacyjnych kierunków. Choć nieprzewidziane zdarzenia mogą się zdarzyć w każdym miejscu na świecie, to minimalizowaniu ryzyka służą m.in. sprawdzanie ostrzeżeń dla podróżnych na stronach Ministerstwa Spraw Zagranicznych, rejestracja w systemie Odyseusz, który zadziała w razie kryzysowej sytuacji, a także wyjazd z ubezpieczeniem turystycznym. Koszty ewentualnego leczenia czy repatriacji znacząco przewyższają bowiem wysokość składki.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.