Powstaje Europejska Koalicja na Rzecz Ekologicznej Cyfryzacji
East Side Consulting GmbH
Paderewskiego 1E
05-120 Legionowo
nazarewicz|east-side-consulting.pl| |nazarewicz|east-side-consulting.pl
+48 660 469 706
www.east-side-consulting.com/
- Ta pierwsza w swoim rodzaju koalicja zwraca uwagę na bardzo ważną rolę technologii w ekologicznej cyfryzacji gospodarki w skali europejskiej i światowej
- Dassault Systèmes jeszcze bardziej angażuje się w dostarczanie wirtualnych środowisk sprzyjających tworzeniu innowacji ukierunkowanych na zrównoważony rozwój oraz zapewnienie harmonii między produktami, naturą i życiem
- Ostatnia publikacja firmy powstała przy współpracy z Accenture potwierdza, że technologia wirtualnych kopii bliźniaczych pozwoli w znaczącym stopniu ograniczyć emisję dwutlenku węgla do roku 2030
Firma Dassault Systèmes ogłosiła dołączenie do grona współzałożycieli Europejskiej Koalicji na Rzecz Ekologicznej Cyfryzacji, będącej pierwszą w swoim rodzaju inicjatywą skupiającą największe firmy technologiczne wokół misji, jaką jest ekologiczna cyfryzacja gospodarki nie tylko europejskiej, ale także światowej.
Europejska Koalicja na Rzecz Ekologicznej Cyfryzacji została formalnie powołana 19 marca 2021 r. przy okazji unijnej konferencji Digital Day 2021. Jej celem jest podkreślenie roli, jaką sieci cyfrowe, technologie i aplikacje mogą odegrać w kontekście dostarczania korzyści środowiskowych i klimatycznych, które pozwolą przekształcić gospodarkę w odpowiedzi na problemy związane ze zmianami klimatycznymi, wyczerpywaniem się zasobów naturalnych, zanieczyszczeniem środowiska i utratą bioróżnorodności.
– Dassault Systèmes jest światowym liderem w dziedzinie zarządzania cyklem życia produktów (PLM). Nasze bazujące na nauce rozwiązania są doskonale znane w wielu gałęziach przemysłu. Mamy też europejskie korzenie. Nasza siedziba główna znajduje się w UE i jesteśmy dumni z bycia jednym ze współzałożycieli tej niezwykle ważnej koalicji, która nie tylko odzwierciedla, ale także aktywnie wspiera działania UE zorientowane na ochronę środowiska naturalnego – mówi Bernard Charlès, wiceprezes i dyrektor generalny Dassault Systèmes. – W dążeniach do zapewnienia harmonii między produktami, naturą i życiem, naszym celem jest pozycja wiodącego partnera w zakresie modernizacji gospodarki zorientowanej na zrównoważony rozwój. Zrównoważoną innowacyjność można osiągnąć jedynie dzięki wykorzystaniu światów wirtualnych, które sprzyjają tworzeniu zupełnie nowych materiałów, produktów i procesów nie tylko pozwalających zmniejszyć ślad węglowy, ale także zorientowanych na rozwój gospodarki o obiegu zamkniętym. Dzięki współpracy z innymi sektorami w ramach koalicji możemy podejmować działania stymulujące innowacyjność oraz zwiększające udział naszych klientów w przemianach na rzecz lepszego świata.
Europejska Koalicja na Rzecz Ekologicznej Cyfryzacji będzie inwestować w rozwój oraz wdrażanie rozwiązań przyjaznych środowisku w różnych sektorach gospodarki, a także opracowywanie bazujących na standardach metodologii oceny wpływu takich rozwiązań oraz współpracę międzysektorową mającą na celu stworzenie wytycznych w zakresie wdrożeń.
Zaangażowanie Dassault Systèmes w cele Europejskiej Koalicji na Rzecz Ekologicznej Cyfryzacji jest zbieżne ze strategią firmy związaną z dostarczaniem wirtualnych środowisk sprzyjających tworzeniu innowacji ukierunkowanych na zrównoważony rozwój oraz zapewnieniem harmonii między produktami, naturą i życiem. Dassault Systèmes opracowało strategię zrównoważonego rozwoju na rok 2025 obejmującą m.in. czynną redukcję wpływu na środowisko generowanego nie tylko przez własną działalność, ale także działalność klientów firmy, do których należą zarówno międzynarodowe korporacje, jak i startupy. Strategia ta obejmuje wyznaczenie własnego celu emisyjnego bazującego na danych naukowych i przyznawanie pierwszeństwa partnerstwu z interesariuszami w celu zwiększenia roli technologii cyfrowych w globalnych inicjatywach ukierunkowanych na zrównoważony rozwój. Ponadto wspiera klientów w redukcji śladu węglowego dzięki zastosowaniu platformy 3DEXPERIENCE, pozwalającej tworzyć wirtualne kopie bliźniacze.
Najnowsza publikacja firmy powstała przy współpracy z Accenture potwierdza, że technologia wirtualnych kopii bliźniaczych pozwoli w znaczącym stopniu ograniczyć emisję dwutlenku węgla. Z opisanych w niej pięciu studiów przypadku z różnych sektorów wynika, że wirtualne kopie bliźniacze mogą pomóc w obniżeniu emisji dwutlenku węgla o 7,5 gigaton do roku 2030, co w przybliżeniu odpowiada rocznej wartości emisji samego sektora transportowego.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Optegra otwiera dwunastą klinikę w Polsce i trzecią w Warszawie, dedykowaną specjalnie do korekcji wad wzroku
Sieć klinik okulistycznych Optegra, lider chirurgii korekcji wad wzroku w Polsce, otwiera nową, flagową klinikę w nowoczesnym biurowcu Warsaw Trade Tower w centrum Warszawy. Będzie to dwunasta placówka Optegra w Polsce oraz trzecia w Warszawie.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty
W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.
Problemy społeczne
Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej
W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.
Zagranica
Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia
USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.