POZITIVE TECHNOLOGIES przyciąga specjalistów IT z całej Polski
Już 19 listopada, po raz drugi, Miasto Poznań zgromadzi specjalistów środowiska IT na konferencji POZITIVE TECHNOLOGIES. Tym razem wydarzenie odbędzie się w całości online. Organizatorzy zaprosili ponad 40 ekspertów, którzy poprowadzą e-prelekcje w ramach 4 ścieżek tematycznych. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Złotym partnerem konferencji jest Capgemini Polska.
Nowa formuła POZITIVE TECHNOLOGIES otworzyła przed organizatorami możliwość dotarcia do jeszcze szerszego grona specjalistów IT z całej Polski i promocji Poznania jako silnego ośrodka technologicznego na mapie kraju. Już teraz na wydarzenie zarejestrowali się m.in. praktycy z Małopolski, Mazowsza, Dolnego Śląska i Podkarpacia. Każdy zarejestrowany uczestnik tuż przed wydarzeniem otrzyma unikalny dostęp do nowoczesnej platformy eventowej, na której będzie mógł śledzić wystąpienia na Scenie Głównej i wziąć udział w praktycznych wykładach.
- Z wielką radością i entuzjazmem podeszliśmy do tworzenia czegoś nowego na poznańskim rynku IT, czyli stojącej na wysokim merytorycznym poziomie konferencji skierowanej w głównej mierze do osób zajmujących się oprogramowaniem. Po sukcesie pierwszej edycji jako Capgemini Software Solutions Center byliśmy przekonani, że to wydarzenie na stałe zagości w kalendarzu imprez stolicy Wielkopolski. W tym roku wiele wydarzeń ze względu na pandemię się nie odbyło, ale byliśmy pewni, że razem z Miastem Poznań i innymi Partnerami zrobimy wszystko, by nasza konferencja doczekała się kontynuacji również w 2020. Wszyscy byliśmy pozytywnie nastawieni na Pozitive Technologies, więc oczywiście nie mogło zabraknąć edycji drugiej. Ze względu na sytuację wydarzenie odbywa się tym razem w formie online (jak przystało na konferencję technologiczną z wykorzystaniem technologii). – mówi Michał Mikucki, Dyrektor poznańskiego oddziału Capgemini.
W tym roku uczestnicy POZITIVE TECHNOLOGIES będą mogli wysłuchać prelekcji podzielonych na aż 4 ścieżki tematyczne:
- GrunSec (bezpieczeństwo sieci, danych, aplikacji)
- Jeżyce++ (biblioteki, wzorce projektowe, trendy w Java i Java Script i ich praktyczne zastosowanie)
- PiątOps (DevOps + cloud + testing + automation)
- WilData (Big Data, Machine Learning i Artificial Intelligence)
Dodatkowo, przez cały dzień, na wirtualnej Scenie Głównej odbywać się będą debaty i panele dyskusyjne z udziałem przedstawicieli lokalnego środowiska IT oraz branżowych ekspertów. Dostępna będzie także strefa Expo oraz opcja networkingu z innymi uczestnikami wydarzenia. Warto dodać, że członkami Rady Programowej POZITIVE TECHNOLOGIES są reprezentanci poznańskich firm z sektora IT.
- Prelegentami i członkami Rady Programowej są między innymi nasi pracownicy, w tym roku w 100% reprezentujący poznański oddział Capgemini. Opowiemy o wielu ciekawych tematach, będziemy debatować i oczywiście nastrajać się pozytywnie na przyszłość, co w obecnym czasie jest bardzo potrzebne. Jak zwykle jako Capgemini chętnie dzielimy się wiedzą, doświadczeniami i naszymi przemyśleniami ze społecznością IT. Wygląda na to, że rynek tej branży w Poznaniu ma się dobrze, wciąż się rozwija i podnosi swój poziom wiedzy i kwalifikacji. Cieszymy się, że Capgemini ma w tym znaczący udział – dodaje przedstawiciel Capgemini Software Solutions Center.
Zapisy na konferencję POZITIVE TECHNOLOGIES wciąż trwają. Bezpłatnej rejestracji można dokonać na: pozitive.tech. Głównym organizatorem wydarzenia online jest Miasto Poznań, Biuro Obsługi Inwestorów.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen
Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.
Prawo
Pracodawcy apelują o usprawnienie wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemcom. Nowe regulacje tylko w części w tym pomogą
Projekt ustawy o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Polski został przyjęty w grudniu przez rząd i trafił już do Sejmu. Nowe przepisy zakładają pełną elektronizację wnioskowania i wydawania zezwoleń na pracę i rezygnację z testu rynku pracy. Niekoniecznie jednak oznacza to większą otwartość na pracowników z zagranicy. – To nie zmiana jakościowa, ale co najwyżej próba sanacji przeciążonego systemu – ocenia dr Michał Szypniewski z kancelarii BKB Baran Książek Bigaj.
IT i technologie
Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii
– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.