POZITIVE TECHNOLOGIES przyciąga specjalistów IT z całej Polski
Już 19 listopada, po raz drugi, Miasto Poznań zgromadzi specjalistów środowiska IT na konferencji POZITIVE TECHNOLOGIES. Tym razem wydarzenie odbędzie się w całości online. Organizatorzy zaprosili ponad 40 ekspertów, którzy poprowadzą e-prelekcje w ramach 4 ścieżek tematycznych. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Złotym partnerem konferencji jest Capgemini Polska.
Nowa formuła POZITIVE TECHNOLOGIES otworzyła przed organizatorami możliwość dotarcia do jeszcze szerszego grona specjalistów IT z całej Polski i promocji Poznania jako silnego ośrodka technologicznego na mapie kraju. Już teraz na wydarzenie zarejestrowali się m.in. praktycy z Małopolski, Mazowsza, Dolnego Śląska i Podkarpacia. Każdy zarejestrowany uczestnik tuż przed wydarzeniem otrzyma unikalny dostęp do nowoczesnej platformy eventowej, na której będzie mógł śledzić wystąpienia na Scenie Głównej i wziąć udział w praktycznych wykładach.
- Z wielką radością i entuzjazmem podeszliśmy do tworzenia czegoś nowego na poznańskim rynku IT, czyli stojącej na wysokim merytorycznym poziomie konferencji skierowanej w głównej mierze do osób zajmujących się oprogramowaniem. Po sukcesie pierwszej edycji jako Capgemini Software Solutions Center byliśmy przekonani, że to wydarzenie na stałe zagości w kalendarzu imprez stolicy Wielkopolski. W tym roku wiele wydarzeń ze względu na pandemię się nie odbyło, ale byliśmy pewni, że razem z Miastem Poznań i innymi Partnerami zrobimy wszystko, by nasza konferencja doczekała się kontynuacji również w 2020. Wszyscy byliśmy pozytywnie nastawieni na Pozitive Technologies, więc oczywiście nie mogło zabraknąć edycji drugiej. Ze względu na sytuację wydarzenie odbywa się tym razem w formie online (jak przystało na konferencję technologiczną z wykorzystaniem technologii). – mówi Michał Mikucki, Dyrektor poznańskiego oddziału Capgemini.
W tym roku uczestnicy POZITIVE TECHNOLOGIES będą mogli wysłuchać prelekcji podzielonych na aż 4 ścieżki tematyczne:
- GrunSec (bezpieczeństwo sieci, danych, aplikacji)
- Jeżyce++ (biblioteki, wzorce projektowe, trendy w Java i Java Script i ich praktyczne zastosowanie)
- PiątOps (DevOps + cloud + testing + automation)
- WilData (Big Data, Machine Learning i Artificial Intelligence)
Dodatkowo, przez cały dzień, na wirtualnej Scenie Głównej odbywać się będą debaty i panele dyskusyjne z udziałem przedstawicieli lokalnego środowiska IT oraz branżowych ekspertów. Dostępna będzie także strefa Expo oraz opcja networkingu z innymi uczestnikami wydarzenia. Warto dodać, że członkami Rady Programowej POZITIVE TECHNOLOGIES są reprezentanci poznańskich firm z sektora IT.
- Prelegentami i członkami Rady Programowej są między innymi nasi pracownicy, w tym roku w 100% reprezentujący poznański oddział Capgemini. Opowiemy o wielu ciekawych tematach, będziemy debatować i oczywiście nastrajać się pozytywnie na przyszłość, co w obecnym czasie jest bardzo potrzebne. Jak zwykle jako Capgemini chętnie dzielimy się wiedzą, doświadczeniami i naszymi przemyśleniami ze społecznością IT. Wygląda na to, że rynek tej branży w Poznaniu ma się dobrze, wciąż się rozwija i podnosi swój poziom wiedzy i kwalifikacji. Cieszymy się, że Capgemini ma w tym znaczący udział – dodaje przedstawiciel Capgemini Software Solutions Center.
Zapisy na konferencję POZITIVE TECHNOLOGIES wciąż trwają. Bezpłatnej rejestracji można dokonać na: pozitive.tech. Głównym organizatorem wydarzenia online jest Miasto Poznań, Biuro Obsługi Inwestorów.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.