POZITIVE TECHNOLOGIES przyciąga specjalistów IT z całej Polski
Już 19 listopada, po raz drugi, Miasto Poznań zgromadzi specjalistów środowiska IT na konferencji POZITIVE TECHNOLOGIES. Tym razem wydarzenie odbędzie się w całości online. Organizatorzy zaprosili ponad 40 ekspertów, którzy poprowadzą e-prelekcje w ramach 4 ścieżek tematycznych. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Złotym partnerem konferencji jest Capgemini Polska.
Nowa formuła POZITIVE TECHNOLOGIES otworzyła przed organizatorami możliwość dotarcia do jeszcze szerszego grona specjalistów IT z całej Polski i promocji Poznania jako silnego ośrodka technologicznego na mapie kraju. Już teraz na wydarzenie zarejestrowali się m.in. praktycy z Małopolski, Mazowsza, Dolnego Śląska i Podkarpacia. Każdy zarejestrowany uczestnik tuż przed wydarzeniem otrzyma unikalny dostęp do nowoczesnej platformy eventowej, na której będzie mógł śledzić wystąpienia na Scenie Głównej i wziąć udział w praktycznych wykładach.
- Z wielką radością i entuzjazmem podeszliśmy do tworzenia czegoś nowego na poznańskim rynku IT, czyli stojącej na wysokim merytorycznym poziomie konferencji skierowanej w głównej mierze do osób zajmujących się oprogramowaniem. Po sukcesie pierwszej edycji jako Capgemini Software Solutions Center byliśmy przekonani, że to wydarzenie na stałe zagości w kalendarzu imprez stolicy Wielkopolski. W tym roku wiele wydarzeń ze względu na pandemię się nie odbyło, ale byliśmy pewni, że razem z Miastem Poznań i innymi Partnerami zrobimy wszystko, by nasza konferencja doczekała się kontynuacji również w 2020. Wszyscy byliśmy pozytywnie nastawieni na Pozitive Technologies, więc oczywiście nie mogło zabraknąć edycji drugiej. Ze względu na sytuację wydarzenie odbywa się tym razem w formie online (jak przystało na konferencję technologiczną z wykorzystaniem technologii). – mówi Michał Mikucki, Dyrektor poznańskiego oddziału Capgemini.
W tym roku uczestnicy POZITIVE TECHNOLOGIES będą mogli wysłuchać prelekcji podzielonych na aż 4 ścieżki tematyczne:
- GrunSec (bezpieczeństwo sieci, danych, aplikacji)
- Jeżyce++ (biblioteki, wzorce projektowe, trendy w Java i Java Script i ich praktyczne zastosowanie)
- PiątOps (DevOps + cloud + testing + automation)
- WilData (Big Data, Machine Learning i Artificial Intelligence)
Dodatkowo, przez cały dzień, na wirtualnej Scenie Głównej odbywać się będą debaty i panele dyskusyjne z udziałem przedstawicieli lokalnego środowiska IT oraz branżowych ekspertów. Dostępna będzie także strefa Expo oraz opcja networkingu z innymi uczestnikami wydarzenia. Warto dodać, że członkami Rady Programowej POZITIVE TECHNOLOGIES są reprezentanci poznańskich firm z sektora IT.
- Prelegentami i członkami Rady Programowej są między innymi nasi pracownicy, w tym roku w 100% reprezentujący poznański oddział Capgemini. Opowiemy o wielu ciekawych tematach, będziemy debatować i oczywiście nastrajać się pozytywnie na przyszłość, co w obecnym czasie jest bardzo potrzebne. Jak zwykle jako Capgemini chętnie dzielimy się wiedzą, doświadczeniami i naszymi przemyśleniami ze społecznością IT. Wygląda na to, że rynek tej branży w Poznaniu ma się dobrze, wciąż się rozwija i podnosi swój poziom wiedzy i kwalifikacji. Cieszymy się, że Capgemini ma w tym znaczący udział – dodaje przedstawiciel Capgemini Software Solutions Center.
Zapisy na konferencję POZITIVE TECHNOLOGIES wciąż trwają. Bezpłatnej rejestracji można dokonać na: pozitive.tech. Głównym organizatorem wydarzenia online jest Miasto Poznań, Biuro Obsługi Inwestorów.

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.