Komunikaty PR

Pracował przy Cyberpunk 2077, teraz będzie szkolił polskich programistów

2020-12-18  |  09:10
Biuro prasowe
Kontakt
Alina Geniusz-Siuchnińska
Inntu

ul. Traugutta 115C
80-226 Gdańsk
alina.geniusz|inntu.pl| |alina.geniusz|inntu.pl
531 150 022
www.inntu.pl

Bardzo popularny, bo bardzo potrzebny

Docker jest narzędziem, które nadało kontenerom linuxowym nową wartość, zwiększając ich możliwości i prostotę użycia. Dzięki temu jest przełomową technologią w branży IT.
W najnowszym badaniu Stack Overflow przeprowadzonym na ponad 53 tysiącach respondentów, wśród najpopularniejszych platform, na których w roku 2020 deweloperzy prowadzili prace programistyczne, na 3 miejscu znalazł się właśnie Docker, wyprzedzając znacznie takie platformy jak AWS, Microsoft Azure czy GCP. Jedynie Linux i Windows znalazły się wyżej w rankingu (źródło: https://bit.ly/3lXH2bo).

Docker od dawna jest wymieniany w większości ofert pracy w IT. Nawet jeśli w niektórych z tych firm nie korzysta się z niego na produkcji, to prawdopodobnie istnieje on na etapie developmentu, budowania czy testowania aplikacji. Znajomość tego narzędzia znacznie obniża więc próg wejścia do różnego rodzaju technologii i języków programowania - mówi Łukasz Lach, ekspert Dockera i tak zwany Docker Captain. 

Docker to platforma umożliwiająca rozwijanie i wdrażanie aplikacji w postaci kontenerów zawierających kod aplikacji i niezbędne zależności. Uruchamianie kontenerów zajmuje milisekundy, a same kontenery zajmują - przeważnie - dziesiątki lub setki megabajtów, a nie kilka gigabajtów, jak to bywa w tradycyjnej wirtualizacji. 

Docker otwiera możliwości podziału monolitycznej aplikacji na mniejsze, wyspecjalizowane aplikacje - mikroserwisy. Dzięki temu, każda z nich może być pisana w dowolnym języku, osobno przepisywana, rozwijana i wykorzystywana w innych systemach. Ze względu na tę specyfikę, narzędzie Docker przydatne jest na każdym poziomie rozwoju aplikacji oraz zaawansowania programistów, DevOps’ów, czy testerów oprogramowania. Docker bezpośrednio generuje oszczędności firmom, pomagając w optymalizacji pracy i zwiększa tempo wdrażania projektów IT, co sprawia, że znajomość obsługi i skutecznego jego wykorzystania, ma duży wpływ na efektywność i koszty wytwarzania oprogramowania.
 

Kim są Kapitanowie Dockera?

Docker, choć niezwykle przydatny, nie jest łatwą technologią do samodzielnego opanowania w całości. Z tego powodu twórcy narzędzia, firma Docker Inc. doceniają i promują osoby, które nie tylko świetnie się w nim poruszają, ale także potrafią tę wiedzę właściwie przekazywać. Tak zwani Docker Captain’s to wyselekcjonowany przez firmę Docker Inc. zespół ekspertów, którzy szkolą, pomagają poznawać przekrojowo zastosowania Dockera i jego działanie od środka oraz uczestniczą w planowaniu i testowaniu kolejnych jego wersji.

Jednym z 46 na świecie oraz jedynym w Polsce Docker Captain jest Łukasz Lach, renomowany instruktor i mentor w branży IT, jak również prelegent na międzynarodowych wydarzeniach IT, wykładowca na Uniwersytecie Warszawskim, na co dzień pracujący jako Senior Software Architect w GOG.com (grupa CD Projekt) nad grą Cyberpunk 2077.

- Od początku powstania Akademii naszą misją jest dawanie jak największej wartości studentom, aby zwiększyć ich szanse na rozwój kariery w branży IT. Umiejętność korzystania z Dockera to wartościowa waluta na rynku pracy i chcemy, aby nasi kursanci mieli ją w swoim portfelu. Aby ułatwić im rozwój kariery i pomóc im zdobyć konkurencyjną w branży wiedzę, postanowiliśmy rozwijać naszą nową platformę kursów online, tworząc szkolenia wzbogacone o kursy typu premium, przygotowane przez jedynych takich ekspertów w swoich dziedzinach na polskiej scenie IT. Kompleksowy program szkoleniowy Docker Masters, składa się z części głównej i dedykowanych ścieżek dla specjalistów Front-end, Back-end, DevOps i QA. Każdy więc znajdzie coś dla siebie - mówi Andrzej Kiesz, CEO infoShare Academy
 

Polska: milion programistów w 5 lat!

Zainteresowanie branżą IT od wielu lat dynamicznie rośnie, co potwierdza raport Microsoftu (źródło: https://bit.ly/39N2Jse), według którego do 2025 roku w Polsce będzie zapotrzebowanie na 1 milion nowych specjalistów IT. Na świecie natomiast to zapotrzebowanie będzie wynosić aż ponad 149 milionów.

W czasie pandemii wiele firm było zmuszonych w szybkim czasie przejść transformację cyfrową, dostosowując swoje działania do nowych realiów rynku. Branża IT, która od dawna jest jednym z najbardziej stabilnych sektorów gospodarki, z racji tych zmian, przeżywa tym samym dziś jeszcze większy rozkwit. 

Można to zauważyć nie tylko na rynku pracy i dużej ilości nowych atrakcyjnych finansowo ofert na znanych portalach pracy, lecz również na rynku firm szkoleniowych pomagających w zmianie branży oraz podnoszeniu niezbędnych kwalifikacji.

Szkoła programowania infoShare Academy, uruchomiła już przedsprzedaż zaawansowanego programu szkoleniowego, oferując dla pierwszych 1000 osób, 50% zniżki na kompleksowe szkolenie - Docker Masters. Program kursu został przygotowany z myślą o Mid i Senior Developerach, którzy chcą w sprawny sposób wykorzystywać narzędzie Docker w swojej codziennej pracy.

O infoShare Academy:

infoShare Academy to jedna z wiodących polskich szkół programowania, prowadząca oparte na Accelerated Learning System programy szkoleniowe umożliwiające zdobycie kompetencji w zakresie kodowania. Przez 5 lat działalności, wszystkie kursy infoShare Academy ukończyło 2 500  absolwentów kursów. Znaleźli oni zatrudnienie w zawodzie programisty w firmach takich jak:
Get Response, Spartez, Acoustic, Epam, Nordea, IBPM, Develocraft

Wiodące technologie objęte szkoleniami: JavaScript, React, Java, C#, Python, SQL, UX/UI .
Specjalnością Akademii jest również wdrażanie w organizacjach oraz szkolenie całych zespołów z metodyk adaptacyjnych m.in. Scrum, Kanban. Akademia prowadzi także kursy Data Science, skupiające się na nauce sposobów analizowania dużych zbiorów danych, zgłębiające tematy Machine Learningu i Deep Learningu. Nadrzędną wartością i jednocześnie wyróżnikiem infoShare Academy jest wysoka jakość świadczonych usług wynikająca z dopracowanej metodologii nauczania i starannego doboru ekspertów prowadzących zajęcia.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Inntu
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne? Biuro prasowe
2025-01-02 | 09:50

Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?

Jak zminimalizować ryzyko niepowodzenia przy tworzeniu strony internetowej? Odpowiedzią na to pytanie może być prototyping – przygotowanie wstępnej wersji pozwoli zidentyfikować
IT i technologie Newline VEGA Pro – już w Polsce!
2024-12-31 | 15:00

Newline VEGA Pro – już w Polsce!

VEGA Pro to wysokoefektywny monitor interaktywny przygotowany na każde korporacyjne wyzwanie – luksusowy i elegancki. Urządzenie jest już dostępne w warszawskim showroomie Newline
IT i technologie Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
2024-12-31 | 12:20

Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB

Do oferty firmy Zalman trafiła właśnie nowa obudowa T4 Plus. To model dla oszczędnych konsumentów, którzy jednak cenią sobie porządne wykonanie oraz elegancki design. W

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen

Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują  wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.

Prawo

Pracodawcy apelują o usprawnienie wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemcom. Nowe regulacje tylko w części w tym pomogą

Projekt ustawy o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Polski został przyjęty w grudniu przez rząd i trafił już do Sejmu. Nowe przepisy zakładają pełną elektronizację wnioskowania i wydawania zezwoleń na pracę i rezygnację z testu rynku pracy. Niekoniecznie jednak oznacza to większą otwartość na pracowników z zagranicy. – To nie zmiana jakościowa, ale co najwyżej próba sanacji przeciążonego systemu – ocenia dr Michał Szypniewski z kancelarii BKB Baran Książek Bigaj.

IT i technologie

Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii

– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.