Komunikaty PR

Pracownicy SOFTSWISS podczas akcji ,,Sprzątanie Świata" zebrali 50 worków śmieci

2023-09-22  |  10:00
Biuro prasowe
Kontakt
Daryna Mihdal
SmartContent

ul. Walecznych 5
50-341 Wrocław
press|smart-content.pro| |press|smart-content.pro
726127344
https://smart-content.pro/
Do pobrania Komunikat ( 0.01 MB )

SOFTSWISS, międzynarodowa firma z branży IT, która rozwija swoje centra programistyczne w Poznaniu i w Warszawie, udzieliła wsparcia corocznej akcji ekologicznej ,,Sprzątanie Świata” oczyszczając miejskie ulice. 25 pracowników firmy uzbroiło się w rękawiczki i worki na śmieci, żeby posprzątać w centrum Poznania niezabudowany teren pomiędzy dworcem i dzielnicą biurową Nowy Rynek. W ciągu kilku godzin specjalistom z SOFTSWISS udało się zapełnić różnymi odpadami komunalnymi, które zanieczyszczały teren zielony, ponad 50 worków. Szklane i plastikowe butelki, kable, stare ubrania, obuwie, opakowania od produktów, części urządzeń domowych – wszystko to pracownicy firmy z branży IT znajdowali w trawie i w gęstwinie krzaków, a potem przekazali do utylizacji służbom komunalnym.  

 

Ta akcja ekologiczna tradycyjnie odbywa się w Poznaniu w ramach międzynarodowej inicjatywy ,,Światowy Dzień Sprzątania”. Z roku na rok liczba osób, chcących wesprzeć miejską akcję tylko rośnie. Wiosną bieżącego roku miasto było oczyszczane od śmieci przez 150 grup mieszkańców, którym udało się zebrać 40 ton odpadów. Rezultaty jesiennej akcji, którą przeprowadzono pod hasłem ,,Sprzątanie świata łączy ludzi” z udziałem zespołu światowego producenta oprogramowania, będzie można ocenić dopiero za jakiś czas.

 


         -W imieniu administracji miasta dziękujemy firmie SOFTSWISS za udział w akcji. Bardzo się cieszymy, że udało się jej zebrać taką ilość śmieci,  — komentuje Filip Suchecki, przedstawiciel Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Poznania — W tym roku w akcji wzięło udział 130 zespołów, a odpady zebrane w czasie wszystkich działań zostały zgrupowane w blisko 180 punktach na terenie całego miasta. Takie imprezy są nakierowane nie tylko na wspólne oczyszczanie środowiska, ale także na zwrócenie uwagi społeczeństwa na problem zaśmiecenia terenów ogólnodostępnych i podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców Poznania. Z perspektywy czasu widoczne są rezultaty naszych działań, ilość zebranych śmieci się zmniejsza.

 

        - Nasi pracownicy z przyjemnością wsparli ideę udziału w zakrojonym na szeroką skalę sprzątaniu miasta. Wśród nich byli także ci, którzy przyszli ze swoimi dziećmi To bardzo ważne, przecież w ten sposób każdy nie tylko poczuł się uczestnikiem ważnej inicjatywy ekologicznej, ale także pokazał przykład dorastającemu pokoleniu. Poznań jest pierwszym miastem na terenie Polski, w którym nasza firma otworzyła swoje centrum programistyczne. Z wielkim szacunkiem odnosimy się do miejsca, w którym mieszkają i pracują nasi specjaliści. Dlatego właśnie dbanie o jego czystość jest także naszym obowiązkiem, – mówi Maciej Wieczorek, Dyrektor Zarządzający polskim oddziałem SOFTSWISS. 


Międzynarodowa akcja ekologiczna ,,Sprzątanie Świata” odbywa się w trzecią sobotę września w wielu krajach świata i w naoczny sposób pokazuje, jaki wpływ na ekologię ma nawet niewielki wkład każdego człowieka. Za początek tej inicjatywy przyjmuje się 2008 rok, kiedy w Tallinie 50 tysiącom wolontariuszy w ciągu pięciu godzin udało się zebrać 10 tysięcy ton śmieci. Dobry przykład natchnął także innych ochotników na całym świecie. Przez całą historię istnienia tej akcji ekologicznej wzięło w niej udział 20 milionów ludzi, a ilość zebranych odpadów przekroczyła 560 tysięcy ton.

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: SmartContent
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne? Biuro prasowe
2025-01-02 | 09:50

Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?

Jak zminimalizować ryzyko niepowodzenia przy tworzeniu strony internetowej? Odpowiedzią na to pytanie może być prototyping – przygotowanie wstępnej wersji pozwoli zidentyfikować
IT i technologie Newline VEGA Pro – już w Polsce!
2024-12-31 | 15:00

Newline VEGA Pro – już w Polsce!

VEGA Pro to wysokoefektywny monitor interaktywny przygotowany na każde korporacyjne wyzwanie – luksusowy i elegancki. Urządzenie jest już dostępne w warszawskim showroomie Newline
IT i technologie Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
2024-12-31 | 12:20

Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB

Do oferty firmy Zalman trafiła właśnie nowa obudowa T4 Plus. To model dla oszczędnych konsumentów, którzy jednak cenią sobie porządne wykonanie oraz elegancki design. W

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.