Premiera: Cooler Master prezentuje obudowę Qube 500 Flatpack oraz nową serię chł
Cooler Master, popularny producent m.in. chłodzeń oraz obudów komputerowych zapowiedział właśnie produkty, które mają zmienić sposób, w jaki myślimy o komputerach PC. | |
„W trakcie całej podróży Cooler Master konsekwentnie wprowadzaliśmy innowacje i podnosiliśmy jakość doświadczeń użytkowników” – mówi Jimmy Sha, dyrektor generalny Cooler Master. „Qube 500 i MasterLiquid Atmos ukazują naszą nieśmiertelną pasję w rewolucjonizowaniu pecetów. To nie tylko produkty; to przedłużenie naszego zaangażowania we wzmacnianie naszej społeczności zainteresowanej budowaniem komputerów i przeżywaniem przygód w grach”. | |
| |
Cooler Master Qube 500 Flatpack to obudowa o nietypowej konstrukcji. Produkt zawiera panele modułowe, które mają uprościć i usprawnić proces składania własnego komputera. Dzięki temu każdy użytkownik może nadać jej unikalny kształt. Pomimo niewielkich rozmiarów Qube 500 ma zapewnić kompatybilność z wieloma płytami głównymi (w tym także modelami o formacie E-ATX), chłodzeniami wodnymi i nawet największymi układami graficznymi. W sklepach mają pojawić się różne wersje kolorystyczne tej obudowy.
| |
| |
Zestawy chłodzenia MasterLiquid Atmos mają z kolei wyróżniać się fabrycznie zainstalowanymi wentylatorami SickleFlow Edge 120, dwukomorową pompą oraz konfigurowalną pokrywą 3D z podświetleniem ARGB 2. generacji. Poza tym producent obiecuje, że produkty z nowej linii będą odznaczać się cichą i wydajną pracą. | |
| |
Nowe produkty Cooler Master powinny niebawem trafić do polskich sklepów. Oto wszystkie ich warianty oraz sugerowane ceny:
|

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca
5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.
Ochrona środowiska
Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.
Handel
Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.