Premiera Cooler Master Pi Case 40 - praktyczna i wytrzymała obudowa dla Raspberr
Cooler Master Pi Case 40 to stworzona wraz ze społecznością obudowa dla kieszonkowego komputera Raspberry Pi 4. Ma ona skutecznie chronić go w trakcie podróży, zapewniając jednocześnie łatwy dostęp do portów i lepsze chłodzenie. Pełny potencjał ma zaś wykrzesać z malinki narzędzie Pi Tool.
Cooler Master Pi Case 40 to obudowa premium przygotowana dla Raspberry Pi 4. Powstała ona w ramach akcji crowdfundingowej, gdzie uzbieranie kwoty potrzebnej na wystartowanie projektu zajęło mniej niż godzinę. Konstrukcja wykonana z aluminium, TPU i tworzyw sztucznych ma skutecznie chronić miniaturowy PC podczas przemieszczania się zarówno przed czynnikami zewnętrznymi, jak i zachlapaniem czy kurzem.
Obudowa Cooler Master Pi Case 40 posiada aluminiowy rdzeń, który wedle założeń ma pełnić funkcję dużego, pasywnego radiatora. Dzięki niemu „malinka” powinna pracować z pełną prędkością bez konieczności stosowania aktywnego chłodzenia. Co więcej, skuteczność rozwiązania ma być na tyle duża, że użytkownicy mogą pokusić się o eksperymenty z taktowaniami. A te z kolei ułatwia narzędzie Pi Tool stworzone przez producenta.
Użytkownicy mogą pobrać je bezpośrednio z GitHuba firmy Cooler Master. Pozwala ono na zmianę mapowania przycisku zasilania, który wyprowadzono na obudowie. Domyślnie pozwala on na włączanie i wyłączanie Raspberry bez potrzeby odpinania przewodu zasilającego, jednak łatwo można przypisać mu inne funkcje. Pi Tool daje także dostęp do przygotowanych przez producenta profili OC, które zostały przetestowane z obudową Pi Case 40.
Oprogramowanie posiada także dedykowaną sekcję do monitoringu statusu i wydajności systemu. Wyświetlane są: temperatura rdzenia, jego częstotliwość, ilość zajętej pamięci RAM i aktualne obciążenie miniaturowego komputera. Jeśli jednak komuś brakuje jakiejś funkcji, nic straconego. Producent zachęca fanów do wspólnego rozwoju narzędzia i zakładania wątków z sugestiami usprawnień i poprawek.
Obudowa Cooler Master Pi Case 40 jest dostarczana wraz z dwoma termopadami, kluczem imbusowym, kątowym adapterem GPIO dającym dostęp do portów poprzez szczelinę na ściance i czterema modułowymi uchwytami montażowymi VESA. Te ostatnie pozwalają na przytwierdzenie malinki na przykład do tylnej części obudowy monitora.
Obudowa Cooler Master Pi Case 40 trafi do sprzedaży jeszcze w listopadzie. Jej cena wyniesie około 110 zł.

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.