Premiera: Natec Helix – obudowa micro-atx, która pomieści aż sześć dysków
Natec Helix to funkcjonalna obudowa micro-ATX, która może być podstawą wszechstronnego komputera do biura lub domu. Przy niewielkich wymiarach zewnętrznych, tak oczekiwanych w tym segmencie, Helix zapewnia pełną kompatybilność z nawet bardzo bogato wyposażonymi płytami głównymi micro-ATX i Mini-ITX.
Nowy model obudowy pomieści aż sześć dysków. Użytkownik otrzymuje trzy miejsca na nośniki SSD 2.5”, jeden slot dla HDD 3.5”, a także dwa miejsca hybrydowe na dyski 2.5” / 3.5”. Jest też zatoka 5.25”, dzięki której można dodatkowo zamontować np. napęd optyczny typu DVD lub Blu-ray. Wnętrze ułatwi budowę multimedialnych komputerów wyposażonych np. w kartę graficzną (do 330 mm długości) oraz chłodzenie powietrzne procesora (do 148 mm wysokości). Istotną zaletą Natec Helix jest łatwy dostęp do gniazd USB. Na froncie obudowy można znaleźć cztery porty USB Typu A (2 × USB 3.0 i 2 × USB 2.0). Całości dopełniają dwa gniazda audio (stereo + mikrofon).
W Natec Helix nie mogło zabraknąć elementu, który zadba o optymalny przepływ powietrza. Dlatego seryjnie wyposażono ją w cichy wentylator wyciągowy 80 mm, podpinany do płyty głównej z możliwością regulacji prędkości obrotowej. Takie rozwiązanie ma pozwolić skutecznie wydalić na zewnątrz podgrzane powietrze i w konsekwencji przełożyć się na niższe temperatury zamontowanych wewnątrz komponentów. Co istotne, Natec Helix umożliwia montaż dwóch dodatkowych wentylatorów o średnicy 120 mm. Wydzielone miejsca znaleźć można z przodu i z boku obudowy.
Obudowa Natec Helix jest dostępna już w sprzedaży w cenie ok. 100 zł.
Wyróżniki Natec Helix:
· wsparcie dla płyt głównych micro-ATX, Mini-ITX,
· bogaty zestaw miejsc montażowych na dyski HDD i SSD (łącznie do 6 urządzeń),
· funkcjonalny panel przedni z 4 gniazdami USB (2 × USB 3.0 i 2 × USB 2.0) i 2 złączami audio (stereo + mikrofon),
· fabrycznie zainstalowany cichy wentylator wyciągowy 80 mm (3-pin z możliwością regulacji obrotów),
· dwa dodatkowe miejsca na wentylatory o średnicy 120 mm (z przodu i z boku obudowy),
· duże możliwości dogodnego montażu podzespołów.
Pełna specyfikacja:
· typ obudowy: micro tower,
· standard płyty głównej: micro-ATX, Mini-ITX,
· maksymalna wysokość chłodzenia CPU: 148 mm
· maksymalna długość karty graficznej GPU: 330 mm
· panel I/O: mini jack × 2, USB 2.0 typ A × 2, USB 3.0 typ A × 2,
· zainstalowane wentylatory: 1 × 80 mm,
· maksymalna liczba wentylatorów: 3,
· maksymalna liczba wentylatorów – bok: 1 × 120 mm,
· maksymalna liczba wentylatorów – przód: 1 × 120 mm,
· możliwość montażu wentylatorów – tył: 1 × 80 mm,
· liczba miejsc na dyski 2.5” (SSD/HDD): 5,
· liczba miejsc na dyski 3.5” (SSD/HDD): 3,
· liczba zatok 5.25” (napęd optyczny): 1,
· materiał: ABS, metal
· wymiary (dł. × szer. × wys.): 390 × 180 × 366 mm,
· waga: 2,7 kg.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen
Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.
Prawo
Pracodawcy apelują o usprawnienie wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemcom. Nowe regulacje tylko w części w tym pomogą
Projekt ustawy o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Polski został przyjęty w grudniu przez rząd i trafił już do Sejmu. Nowe przepisy zakładają pełną elektronizację wnioskowania i wydawania zezwoleń na pracę i rezygnację z testu rynku pracy. Niekoniecznie jednak oznacza to większą otwartość na pracowników z zagranicy. – To nie zmiana jakościowa, ale co najwyżej próba sanacji przeciążonego systemu – ocenia dr Michał Szypniewski z kancelarii BKB Baran Książek Bigaj.
IT i technologie
Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii
– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.