Premiera: PowerWalker VFI 5000 EVS — nowy, jednofazowy zasilacz UPS
Firma PowerWalker działa już od 2004 roku i kojarzy się dziś ze sprawdzonymi rozwiązaniami podtrzymującymi zasilanie. Nowy produkt powinien zatem zainteresować tych, którzy poszukują nowoczesnej ochrony dla sprzętu o znaczeniu krytycznym.
Model PowerWalker VFI 5000 EVS to nowoczesny, jednofazowy zasilacz awaryjny typu on-line wyposażony w technologię podwójnej konwersji (VFI). Produkt wyróżnia się mocą 5000 VA / 5000 W i cechuje się współczynnikiem mocy PF na poziomie 1.0. Producent deklaruje, że sprawność tego produktu powinna wynosić od 91 do 93%.
Zasilacz ma umożliwić pracę do dziewięciu urządzeń, a w przypadku połączenia równoległego całość pozwoli na współdzielenie baterii. Warto dodać, że trzy jednostki mogą pracować wspólnie w konfiguracji trójfazowej. Jeśli chodzi o wyposażenie modelu VFI 5000 EVS, na pokładzie można znaleźć cyfrowe wyświetlacze LCD, gniazda USB z interfejsem HID, awaryjne wyłączniki zasilania EPO czy ładowarkę oferującą natężenie prądu do 60 A.
Prezentowany zasilacz VFI 5000 EVS współpracuje z systemem litowo-żelazowo-fosforanowych akumulatorów PowerWalker LiFe Battery System 48-100. Charakteryzują się one modularną, a przy tym dosyć kompaktową budową (jeden zestaw mierzy 540x420x185 mm i waży 48 kg), a także stosunkowo długą żywotnością. Producent twierdzi, że zaprojektowano je na 2000 - 8000 cykli ładowania, co może oznaczać nawet 12 - 15 lat trwałości.
Technologia LiFePO4 powinna zagwarantować m.in. liniowy czas podtrzymania, o 50% większą zdolność rozładowywania (do 150 A) oraz szczytową zdolność rozładowania 192 A (1 min.). Firma PowerWalker obiecuje również wysoką odporność na przegrzewanie, zwarcia oraz wysoką wydajność w niskich temperaturach.
Zasilacz PowerWalker VFI 5000 EVS został wyceniony na kwotę 4 499 zł.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.