Premiera: Radium 600 G2 – nowy mikrofon dla graczy i streamerów
Premiera mikrofonu Radium 600 G2 to przykład naturalnej ewolucji w świecie nagrywania i streamingu. Ten flagowy produkt, będący następcą cenionego przez streamerów i youtuberów modelu Radium 600, został zaprojektowany z myślą o zapewnieniu najwyższej jakości rejestracji dźwięku oraz komfortu użytkowania.
Radium 600 G2 charakteryzuje się solidną konstrukcją i wykorzystuje mikrofon pojemnościowy o kardioidalnej charakterystyce. Dzięki temu głos użytkownika jest przechwytywany z dużą precyzją, zapewniając ciepło i głębię dźwięku, porównywalną z profesjonalnymi audycjami radiowymi. Maksymalna częstotliwość próbkowania 48 kHz i pasmo przenoszenia od 30 do 18000 Hz mają zagwarantować doskonałe odwzorowanie nagrywanego dźwięku.
W zestawie z mikrofonem znajduje się mini statyw biurkowy, umożliwiający jego szybkie rozstawienie i użytkowanie. Dołączony koszyk antywstrząsowy z gwintem 5/8" skutecznie niweluje niepożądane dźwięki i wibracje. Dodatkowo, możliwość zamocowania mikrofonu na ramieniu oferuje użytkownikom elastyczność w dostosowywaniu jego pozycji.
Model Radium 600 G2 wyposażony został w pokrętła do regulacji czułości nagrywania oraz głośności odsłuchu, co umożliwia pełną kontrolę nad rejestrowanym dźwiękiem. Dodatkowo, funkcja natychmiastowego wyciszenia mikrofonu pozwala na łatwe przerwanie transmisji, co jest nieocenione w przypadku nagłych, prywatnych sytuacji.
Mikrofon posiada gniazdo jack 3.5 mm do podłączenia słuchawek oraz nowoczesny port USB-C. Wykończenie Radium 600 G2, łączące matową czerń z eleganckimi srebrnymi detalami, nadaje mu profesjonalnego, studyjnego charakteru. Przemyślana i solidna konstrukcja ma zapewnić stabilność i wygodę użytkowania.
Nowy mikrofon jest już dostępny w sprzedaży w prognozowanej cenie 399 zł.
Główne cechy Radium 600 G2:
- typ: pojemnościowy, studyjny
- komunikacja: złącze USB-C
- statyw biurkowy i kosz antywstrząsowy w komplecie
- wyciszenie, regulacja wzmocnienia i głośności odsłuchu
- czułość: -36 dB
- pasmo przenoszenia: 30 - 18 000 Hz
- maks. częstotliwość próbkowania: 48 kHz
- długość przewodu: 180 cm
- gniazdo słuchawkowe mini-jack
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.