PROJEKTORY PANASONIC OŻYWIAJĄ STAROŻYTNY EFEZ W MUZEUM DOŚWIADCZEŃ IMMERSYJNYCH
Projektory laserowe DLP Panasonic zostały wybrane przez tureckie muzeum ze względu na swoją rozdzielczość 4K i wysoką jasność, które są niezbędne do projekcji na dużą skalę w muzeum.
Ephesus Experience Museum wykorzystało zaawansowaną technologię projekcji laserowej DLP firmy Panasonic, aby w innowacyjny sposób ożywić starożytne miasto handlowe Efez, oferując zwiedzającym immersyjne doświadczenie. Położone w historycznie bogatym regionie Selçuk w Turcji, to nowo wybudowane, zrównoważone muzeum, usytuowane w sosnowym lesie na terenie ważnego stanowiska archeologicznego, korzysta z 123 projektorów laserowych DLP Panasonic, aby stworzyć wielozmysłowe, angażujące doświadczenie, które zarówno fascynuje, jak i uczy odwiedzających.
Współczesny cud w historycznym otoczeniu
Starożytny Efez, będący obiektem światowego dziedzictwa UNESCO, był jednym z najważniejszych centrów handlowych w regionie Morza Śródziemnego. Ephesus Experience Museum, należące do Ministerstwa Kultury i Turystyki Republiki Turcji oraz zarządzane przez DEM Museums, wzbogaca doświadczenie zwiedzania tego stanowiska archeologicznego. Muzeum zdobyło nagrodę, otrzymując tytuł najlepszego muzeum na tegorocznych US Mondo-Dr Awards, które honorują prestiżowe projekty w sektorze wystawienniczym i hotelarskim na całym świecie. Obiekt ten działa od sierpnia 2023 roku i zyskał już międzynarodową uwagę i reputację.
Ephesus Experience Museum oferuje zwiedzającym wszechstronne poznanie historii Efezu, od jego założenia po szczyt rozwoju jako ważnego ośrodka miejskiego. Zwiedzający, korzystający z przewodnika dostępnego w 17 językach, przemierzają trzy różne sale, zanurzając się w starożytnym mieście za pomocą zaawansowanej technologii audiowizualnej. Muzeum oferuje wielozmysłowe doznania, w tym projekcje 360 stopni, trójwymiarowe pejzaże dźwiękowe oraz efekty atmosferyczne, takie jak mgła i zapachy, które razem tworzą realistyczne, angażujące i edukacyjne doświadczenie.
Transformacyjna Technologia Wizualna
Aby ożywić bogatą historię Efezu, muzeum wykorzystuje 123 laserowe projektory DLP firmy Panasonic, znane ze swojej niezawodności, wyjątkowej jakości kolorów i wysokiej jasności. Te projektory zapewniają wyjątkową jakość obrazu niezbędną do realistycznego i immersyjnego opowiadania historii, które definiuje Ephesus Experience Museum.
Dodatkowo, uproszczone procesy robocze i solidna konstrukcja projektorów, wyposażona w technologię failover, zapewniają minimalne wymagania dotyczące konserwacji oraz stałą wydajność. Zastosowanie różnych obiektywów Panasonic, w tym obiektywów Ultra Short Throw, pozwala na elastyczną instalację i optymalną jakość obrazu bez cieni, co chroni doświadczenie zwiedzających.
W jednej z najbardziej popularnych wystaw, której użyto 90 projektorów DLP Panasonic oraz zaawansowany system dźwiękowy symulują starożytne trzęsienie ziemi, zapewniając zwiedzającym dramatyczne i niezapomniane doświadczenie zanurzenia się w przeszłości.
Projektory Panasonic były kluczowe w realizacji naszej wizji immersyjnego doświadczenia historycznego. Ich niezawodność i jakość pozwoliły nam ożywić historię Efezu w sposób, który zachwyca i edukuje naszych zwiedzających, komentuje Eda Bildiricioglu, CEO DEM Museums.
Globalna Współpraca
Cały projekt, który trwał 26 miesięcy i angażował do 150 ekspertów z całego świata, został ukończony w sierpniu 2023 roku. Współpraca między Panasonic Connect Europe a dystrybutorem i integratorem systemów Astel Profesyonel Goruntu Sistemleri A.S. zaowocowała światowej klasy doświadczeniem muzealnym, wspieranym przez kreację treści przez Marshmallow Laser Feast oraz projektowanie wystaw przez Atelier Brückner.

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce

Motorola na MWC 2025: kolejna generacja ekosystemu Smart Connect ze wsparciem moto ai
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Prawo
Rzecznik MŚP: Obniżenie składki zdrowotnej to nie jest szczyt marzeń. Ideałem byłby powrót do tego, co było przed Polskim Ładem

Podczas najbliższego posiedzenia, które odbędzie się 23 i 24 kwietnia, Senat ma się zająć ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Zakłada ona korzystne zmiany w składkach zdrowotnych płaconych przez przedsiębiorców. Rzecznik MŚP apeluje do izby wyższej i prezydenta o przyjęcie i podpisanie nowych przepisów. Pojawiają się jednak głosy, że uprzywilejowują one właścicieli firm względem pracowników, a ponadto nie podlegały uzgodnieniom, konsultacjom i opiniowaniu.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.