Komunikaty PR

PRZEŁOMOWY TOUGHBOOK 40 Z TECHNOLOGIĄ AI DLA PRACY W TERENIE

2024-06-19  |  12:00
Biuro prasowe

W najnowszym modelu Panasonic TOUGHBOOK 40 zastosowano procesor Intel® z technologią AI, co w połączeniu z poprawioną łącznością i wydajnością graficzną zapewnia jeszcze lepszą wydajność.

Panasonic Connect zaprezentował pierwszy TOUGHBOOK z przetwarzaniem AI na krawędzi. Model TOUGHBOOK 40mk2, wyposażony w jednostkę przetwarzania neuronowego Intel® AI Boost (NPU), znacznie poprawia efektywność i precyzję pracy mobilnych pracowników w różnych sektorach. Dzięki samodzielnym możliwościom AI, które nie wymagają połączenia z siecią, nowy TOUGHBOOK oferuje kolejny poziom wzrostu produktywności, pomagając w szybszej analizie usterek, dostarczaniu informacji oraz wykonywaniu zadań administracyjnych.

 

Zaawansowane funkcje AI dzięki lepszej wydajności graficznej

Jako jeden z pierwszych wytrzymałych notebooków z systemem Windows 11 Pro, oferujący możliwości przetwarzania AI na krawędzi, nowy 14-calowy TOUGHBOOK 40 wykorzystuje procesor Intel® Core™ Ultra 5 135H (z technologią Intel vPro®). Dla tych, którzy potrzebują wyjątkowej wydajności w najbardziej wymagających zastosowaniach, opcjonalny procesor Intel® Core™ Ultra 7 165H (z technologią Intel vPro®) zapewnia dodatkowy wzrost mocy obliczeniowej.

Oba procesory są wyposażone w dedykowany chipset AI, który umożliwia zbieranie, przechowywanie i analizowanie danych za pomocą sztucznej inteligencji, bez konieczności przesyłania danych do chmury i ich pobierania. Dzięki temu, ogólna wydajność i moc obliczeniowa urządzenia pozostają niezmienione. Jest to szczególnie przydatne dla pracowników serwisowych w terenie i personelu wojskowego, zwłaszcza tych pracujących w odległych miejscach bez dostępu do połączeń komórkowych lub bezprzewodowych, aby korzystać z AI do zwiększenia efektywności i zmniejszenia błędów w przechwytywaniu danych.

Na przykład, pracownicy terenowi mogą wykorzystać technologię komputerowego rozpoznawania obrazu wspomaganą przez AI oraz kamerę urządzenia do precyzyjnego wskazywania miejsc, gdzie powinny być połączenia przewodów, mając jednocześnie dostęp do schematów okablowania i diagramów na swoim urządzeniu. Dodatkowo, procesory AI mogą automatycznie generować raporty z inspekcji, co znacząco redukuje czas i zasoby administracyjne potrzebne w terenie.

Procesor Intel® Core™ Ultra 5 135H w TOUGHBOOK 40mk2 wyposażony jest w jednostkę przetwarzania grafiki Intel® Arc™*, co zapewnia wyświetlanie wysokiej jakości grafiki oraz wizualizacji generowanych przez AI.

Pierwszy notebook TOUGHBOOK z funkcjami przetwarzania AI na krawędzi to prawdziwa rewolucja na rynku wytrzymałych urządzeń. W odległych miejscach pracownicy nie muszą już polegać na niezawodnym połączeniu internetowym, aby wykorzystać pełen potencjał AI, mówi Dirk Weigelt, Senior Product Marketing Manager w Panasonic Connect. Według najnowszych badań Panasonic, technologie komputerowego rozpoznawania obrazu zwiększą produktywność o 42% w ciągu najbliższych trzech lat. Pracownicy serwisowi w terenie dysponują teraz urządzeniem przyszłościowym, które zapewnia najwyższą wydajność i łączność.

 

Przyszłościowa łączność 

TOUGHBOOK 40mk2 oferuje wyjątkowo zaawansowaną łączność jako jeden z pierwszych wytrzymałych notebooków wyposażonych w najnowszą specyfikację Intel® Wi-Fi 7 BE200. Wyższe prędkości łączności (do 5,8 Gbps, ponad 2 razy szybciej niż Wi-Fi 6E) oraz ultra-niska latencja pozwalają pracownikom terenowym na szybkie i niezawodne przesyłanie danych, zarówno w biurze, jak i w bazie terenowej.

Dla pracowników w odległych lokalizacjach, nowy TOUGHBOOK 40 oferuje opcjonalną łączność 4G i 5G z obsługą eSIM, zapewniającą niezawodną łączność podczas przemieszczania się.

 

Wiodąca na rynku wytrzymałość i modułowość 

TOUGHBOOK 40mk2 oferuje tę samą wiodącą na rynku wytrzymałość i modułowość, zapewniając nowoczesnym pracownikom mobilnym zrównoważone rozwiązanie, niezależnie od zadania, aplikacji czy środowiska.

Najnowszy TOUGHBOOK 40 posiada certyfikat IP66** na odporność na wodę i kurz oraz może działać w temperaturach od -29°C do +63°C**, co zapewnia niezakłóconą produktywność. Oprócz wymiennej baterii, pamięci i RAM, model 40mk2 oferuje również cztery dodatkowe obszary rozszerzeń, co zapewnia maksymalną elastyczność.

Zwiększona wydajność graficzna i przetwarzanie na krawędzi wspomagane przez AI nie wpływają na wydajność baterii TOUGHBOOK 40mk2. Model 40mk2 zapewnia do 12 godzin pracy (MobileMark 25) na jednej baterii, co daje współczesnym pracownikom pewność podczas korzystania z aplikacji wymagających dużej mocy.

TOUGHBOOK 40mk2 zostanie wprowadzony na rynek w II kwartale 2024 roku. Więcej informacji na temat TOUGHBOOK 40mk2 można znaleźć na stronie: https://eu.connect.panasonic.com/gb/en/toughbook/toughbook-40-mk2

 

*Gdy zainstalowane są 2 moduły RAM 

**Testowane przez niezależne laboratorium zgodnie z normami MIL-STD-810H i IEC 60529

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne? Biuro prasowe
2025-01-02 | 09:50

Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?

Jak zminimalizować ryzyko niepowodzenia przy tworzeniu strony internetowej? Odpowiedzią na to pytanie może być prototyping – przygotowanie wstępnej wersji pozwoli zidentyfikować
IT i technologie Newline VEGA Pro – już w Polsce!
2024-12-31 | 15:00

Newline VEGA Pro – już w Polsce!

VEGA Pro to wysokoefektywny monitor interaktywny przygotowany na każde korporacyjne wyzwanie – luksusowy i elegancki. Urządzenie jest już dostępne w warszawskim showroomie Newline
IT i technologie Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
2024-12-31 | 12:20

Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB

Do oferty firmy Zalman trafiła właśnie nowa obudowa T4 Plus. To model dla oszczędnych konsumentów, którzy jednak cenią sobie porządne wykonanie oraz elegancki design. W

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.