Komunikaty PR

PRZEŁOMOWY TOUGHBOOK 40 Z TECHNOLOGIĄ AI DLA PRACY W TERENIE

2024-06-19  |  12:00
Biuro prasowe

W najnowszym modelu Panasonic TOUGHBOOK 40 zastosowano procesor Intel® z technologią AI, co w połączeniu z poprawioną łącznością i wydajnością graficzną zapewnia jeszcze lepszą wydajność.

Panasonic Connect zaprezentował pierwszy TOUGHBOOK z przetwarzaniem AI na krawędzi. Model TOUGHBOOK 40mk2, wyposażony w jednostkę przetwarzania neuronowego Intel® AI Boost (NPU), znacznie poprawia efektywność i precyzję pracy mobilnych pracowników w różnych sektorach. Dzięki samodzielnym możliwościom AI, które nie wymagają połączenia z siecią, nowy TOUGHBOOK oferuje kolejny poziom wzrostu produktywności, pomagając w szybszej analizie usterek, dostarczaniu informacji oraz wykonywaniu zadań administracyjnych.

 

Zaawansowane funkcje AI dzięki lepszej wydajności graficznej

Jako jeden z pierwszych wytrzymałych notebooków z systemem Windows 11 Pro, oferujący możliwości przetwarzania AI na krawędzi, nowy 14-calowy TOUGHBOOK 40 wykorzystuje procesor Intel® Core™ Ultra 5 135H (z technologią Intel vPro®). Dla tych, którzy potrzebują wyjątkowej wydajności w najbardziej wymagających zastosowaniach, opcjonalny procesor Intel® Core™ Ultra 7 165H (z technologią Intel vPro®) zapewnia dodatkowy wzrost mocy obliczeniowej.

Oba procesory są wyposażone w dedykowany chipset AI, który umożliwia zbieranie, przechowywanie i analizowanie danych za pomocą sztucznej inteligencji, bez konieczności przesyłania danych do chmury i ich pobierania. Dzięki temu, ogólna wydajność i moc obliczeniowa urządzenia pozostają niezmienione. Jest to szczególnie przydatne dla pracowników serwisowych w terenie i personelu wojskowego, zwłaszcza tych pracujących w odległych miejscach bez dostępu do połączeń komórkowych lub bezprzewodowych, aby korzystać z AI do zwiększenia efektywności i zmniejszenia błędów w przechwytywaniu danych.

Na przykład, pracownicy terenowi mogą wykorzystać technologię komputerowego rozpoznawania obrazu wspomaganą przez AI oraz kamerę urządzenia do precyzyjnego wskazywania miejsc, gdzie powinny być połączenia przewodów, mając jednocześnie dostęp do schematów okablowania i diagramów na swoim urządzeniu. Dodatkowo, procesory AI mogą automatycznie generować raporty z inspekcji, co znacząco redukuje czas i zasoby administracyjne potrzebne w terenie.

Procesor Intel® Core™ Ultra 5 135H w TOUGHBOOK 40mk2 wyposażony jest w jednostkę przetwarzania grafiki Intel® Arc™*, co zapewnia wyświetlanie wysokiej jakości grafiki oraz wizualizacji generowanych przez AI.

Pierwszy notebook TOUGHBOOK z funkcjami przetwarzania AI na krawędzi to prawdziwa rewolucja na rynku wytrzymałych urządzeń. W odległych miejscach pracownicy nie muszą już polegać na niezawodnym połączeniu internetowym, aby wykorzystać pełen potencjał AI, mówi Dirk Weigelt, Senior Product Marketing Manager w Panasonic Connect. Według najnowszych badań Panasonic, technologie komputerowego rozpoznawania obrazu zwiększą produktywność o 42% w ciągu najbliższych trzech lat. Pracownicy serwisowi w terenie dysponują teraz urządzeniem przyszłościowym, które zapewnia najwyższą wydajność i łączność.

 

Przyszłościowa łączność 

TOUGHBOOK 40mk2 oferuje wyjątkowo zaawansowaną łączność jako jeden z pierwszych wytrzymałych notebooków wyposażonych w najnowszą specyfikację Intel® Wi-Fi 7 BE200. Wyższe prędkości łączności (do 5,8 Gbps, ponad 2 razy szybciej niż Wi-Fi 6E) oraz ultra-niska latencja pozwalają pracownikom terenowym na szybkie i niezawodne przesyłanie danych, zarówno w biurze, jak i w bazie terenowej.

Dla pracowników w odległych lokalizacjach, nowy TOUGHBOOK 40 oferuje opcjonalną łączność 4G i 5G z obsługą eSIM, zapewniającą niezawodną łączność podczas przemieszczania się.

 

Wiodąca na rynku wytrzymałość i modułowość 

TOUGHBOOK 40mk2 oferuje tę samą wiodącą na rynku wytrzymałość i modułowość, zapewniając nowoczesnym pracownikom mobilnym zrównoważone rozwiązanie, niezależnie od zadania, aplikacji czy środowiska.

Najnowszy TOUGHBOOK 40 posiada certyfikat IP66** na odporność na wodę i kurz oraz może działać w temperaturach od -29°C do +63°C**, co zapewnia niezakłóconą produktywność. Oprócz wymiennej baterii, pamięci i RAM, model 40mk2 oferuje również cztery dodatkowe obszary rozszerzeń, co zapewnia maksymalną elastyczność.

Zwiększona wydajność graficzna i przetwarzanie na krawędzi wspomagane przez AI nie wpływają na wydajność baterii TOUGHBOOK 40mk2. Model 40mk2 zapewnia do 12 godzin pracy (MobileMark 25) na jednej baterii, co daje współczesnym pracownikom pewność podczas korzystania z aplikacji wymagających dużej mocy.

TOUGHBOOK 40mk2 zostanie wprowadzony na rynek w II kwartale 2024 roku. Więcej informacji na temat TOUGHBOOK 40mk2 można znaleźć na stronie: https://eu.connect.panasonic.com/gb/en/toughbook/toughbook-40-mk2

 

*Gdy zainstalowane są 2 moduły RAM 

**Testowane przez niezależne laboratorium zgodnie z normami MIL-STD-810H i IEC 60529

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Światło, które dba o emocje i dobre samopoczucie Biuro prasowe
2024-07-02 | 01:00

Światło, które dba o emocje i dobre samopoczucie

Światło stanowi jeden z najważniejszych elementów architektonicznych, którego rola nie ogranicza się wyłącznie do kreowania estetyki przestrzeni. Coraz bardziej zaawansowane
IT i technologie Cropink – Nowe, rewolucyjne narzędzie reklamowe dla marketerów e-commerce
2024-07-01 | 10:00

Cropink – Nowe, rewolucyjne narzędzie reklamowe dla marketerów e-commerce

Feedink - dostawca technologii specjalizujący się w rozwiązaniach dla e-commerce, wprowadził do oferty Cropink – innowacyjne narzędzie reklamowe, które ma na celu
IT i technologie iiyama prezentuje nowe gamingowe monitory z serii Red Eagle z matrycami Fast IPS
2024-07-01 | 09:00

iiyama prezentuje nowe gamingowe monitory z serii Red Eagle z matrycami Fast IPS

iiyama zapowiada nową serię gamingowych monitorów z klanu Red Eagle wyposażonych w 180Hz matrycę Fast IPS o superszybkim czasie reakcji plamki wynoszącym zaledwie 0,2 ms (MPRT).

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Gminy obawiają się wysokich kar za nieosiągnięcie poziomów recyklingu odpadów. Apelują o szybkie wprowadzenie zasady „zanieczyszczający płaci”

Polska jest ostatnim krajem Unii Europejskiej, który nie wdrożył jeszcze systemu rozszerzonej odpowiedzialności producenta (ROP). W efekcie koszty zagospodarowania odpadów opakowaniowych obecnie ponoszą głównie mieszkańcy, a odpowiedzialność organizacyjną – gminy. To na nich spoczywa też obowiązek osiągania określonych prawem poziomów odpadów poddanych recyklingowi. W tym roku wiele z gmin może mieć z tym problem, a to oznacza groźbę kar. Wprowadzenie systemu kaucyjnego bez wcześniejszego albo równoległego wprowadzenia ROP może oznaczać dalsze problemy gmin. – Konieczne jest uszczelnienie systemu – podkreśla Olga Goitowska z Urzędu Miejskiego w Gdańsku.

Prawo

Cudzoziemcy odgrywają coraz większą rolę na polskim rynku pracy. Firmy wciąż obawiają się skomplikowanych i długotrwałych procedur

Liczba pracowników z zagranicy zarejestrowanych w ZUS-ie w ciągu ostatniej dekady wzrosła kilkukrotnie. Zdecydowanie szybciej przybywa w tej grupie obywateli spoza Unii Europejskiej, nie tylko z Ukrainy, Białorusi i Kaukazu, ale też z Azji Południowo-Wschodniej, Afryki czy Ameryki Południowej. W przyszłości potrzeba zatrudniania obcokrajowców będzie coraz większa ze względu na kurczącą się liczbę osób w wieku produkcyjnym. Dlatego firmy podkreślają potrzebę uproszczenia procedur dopuszczających pracowników z krajów trzecich i skrócenia czasu ich procedowania.

Transport

Warszawa pracuje nad rewolucją biletową. Nowy system pozwoli płacić tylko za faktyczny czas podróży lub przejechane kilometry

W stolicy trwają prace nad nowym systemem biletowym. Zamiast karty miejskiej, na której kodowane są wszystkie dane, powstanie centralne konto pasażera, dostępne z komputera i aplikacji mobilnej. Zniknie konieczność skanowania kodów QR w pojazdach, a wprowadzony ma zostać nowy system naliczania opłat za przejazd, wzorowany na obowiązującym m.in. w Londynie.  – Zależy nam, żeby pasażer nie zastanawiał się, jaki bilet kupić, a podróż jego była rozliczana optymalnie, bo o to tu głównie chodzi – przekonuje Agnieszka Siekierska-Otłowska, dyrektorka Pionu Handlowego ZTM w Warszawie.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.