Qalcwise najlepszym start-upem technologii cloud w Polsce
Incube CPM
Marynarska 15
02-674 Warszawa
edyta.stochmal|incube.pl| |edyta.stochmal|incube.pl
+48 516 474 410
https://incube.pl/
Jury 9. konkursu Best in Cloud uznało Qalcwise za najlepszy start-up technologii cloud w Polsce. Nagrody przyznano podczas konferencji Best in Cloud 2021, która odbyła się 20 maja w formule online.
Technologia cloud z roku na rok zyskuje coraz większe grono zwolenników. W 2018 roku wartość globalnego rynku rozwiązań chmurowych wynosiła 272 miliardów dolarów. Do 2023 roku ma ona wzrosnąć do ponad 623 miliardów dolarów (ReportLinker.com). Chmura posiada szereg zalet: zapewnia elastyczność i szeroki dostęp do danych z dowolnego miejsca na świecie. Rozwiązania chmurowe szczególnie doceniono w trakcie pandemii COVID-19, podczas której upowszechniła się praca zdalna. Technologia cloud staje się nieodzownym elementem architektury IT również w polskich firmach.
Celem konkursu Best in Cloud organizowanego przez Computerworld Polska było wyłonienie najciekawszych i najbardziej innowacyjnych rozwiązań chmurowych. Nagrody przyznano w 8 kategoriach produktowych, ale uhonorowano także firmy, które w sposób efektywny i innowacyjny wykorzystują rozwiązania cloud. Zwycięzców ogłoszono podczas konferencji Best in Cloud 2021, która odbyła się 20 maja online.
Nagrodę za pierwsze miejsce w kategorii Najlepszy start-up technologii cloud przyznano polskiej firmie Qalcwise - dostawcy wiodącej platformy no-code w modelu SaaS. Platforma Qalcwise służy do budowy aplikacji biznesowych bez programowania, za pomocą formuł Excela i prostych widgetów. Z oprogramowania korzystają już firmy takie jak Carrefour, OSRAM, Costa Coffee, Schindler czy Medicover.
To dla nas bardzo cenne wyróżnienie. Cieszymy się, że Qalcwise jest coraz częściej doceniany przez ekspertów IT. Nasze rozwiązanie stanowi unikatowe połączenie elastyczności i pełnej funkcjonalności biznesowej. Stworzyliśmy je w celu przełamania status quo istniejących na rynku narzędzi no-code i zaadresowania ich braków. Qalcwise pozwala tworzyć kompleksowe systemy złożone z prostych w obsłudze aplikacji, za pomocą których można usprawnić niemalże każdy proces w firmie, bez linijki kodu. Oferujemy nowe, świeże spojrzenie na technologię no-code. A wszystko to dzieje się właśnie w chmurze - mówi Krzysztof Kowal, współzałożyciel Qalcwise.
Qalcwise - Start-up został stworzony w 2014 r. przez Krzysztofa Kowala, Mateusza Bieleckiego i Karola Zienkiewicza. Qalcwise to innowacyjna platforma typu no-code do budowy aplikacji biznesowych przez nie-programistów. Autorska technologia pozwala na tworzenie aplikacji za pomocą formuł arkusza kalkulacyjnego i widgetów. Aplikacje upraszczają i przyspieszają obsługę procesów zarządzanych dotąd ręcznie, na papierze lub w Excelu. Qalcwise minimalizuje ryzyko błędów i nadużyć, zwiększa wydajność zespołów i obniża koszty obsługi administracyjnej. Z aplikacji Qalcwise korzysta już ponad 100 000 pracowników polskich i międzynarodowych firm, m.in: Carrefour, Osram, Schindler, Costa Coffee, Lafarge, Gatta, Medicover. Więcej: www.qalcwise.com

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Trendy w branży elektrotechnicznej – jakie rozwiązania dominują na rynku?

Emitel zbudował sieć do monitorowania lotu dronów na 8 lotniskach w całej Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Państwowa Agencja Atomistyki przygotowuje się do nadzoru nad pierwszą polską elektrownią jądrową. Kluczową kwestią jest bezpieczeństwo
Trwają przygotowania do budowy pierwszej w Polsce elektrowni jądrowej na Pomorzu. Zgodnie z harmonogramem przedstawianym przez rząd fizyczna budowa ma ruszyć w 2028 roku, a początek eksploatacji pierwszego bloku planuje się na 2036 rok. Również Państwowa Agencja Atomistyki przygotowuje się do realizacji zadań związanych z dozorem nad budową, rozruchem i eksploatacją nowej jednostki. Kluczowe są kwestie związane z bezpieczeństwem jądrowym i ochroną radiologiczną obiektu.
Ochrona środowiska
K. Wyszkowski: Porozumienie paryskie to duże osiągnięcie. Odwrót USA tego nie zmieni

Z danych Climate Action Tracker wynika, że do końca lutego br. tylko 18 państw sygnatariuszy porozumienia paryskiego zaktualizowało swoje plany realizacji celów klimatycznych do 2035 roku. Chociaż walka z rosnącymi emisjami CO2 nie postępuje w takim tempie, jakie jest wymagane, to samo porozumienie klimatyczne z Paryża należy uznać za osiągnięcie, które przyniesie efekty. Zdaniem Kamila Wyszkowskiego z UN GCNP nie powinno tego zmienić nawet wycofanie się z niego Stanów Zjednoczonych.
Ochrona środowiska
Konkurs NCBR i Orlenu ma wesprzeć najciekawsze rozwiązania dla przemysłu rafineryjno-petrochemicznego. Na ich rozwój trafi blisko 200 mln zł

Niemal 200 mln zł trafi na realizację innowacyjnych projektów dla przemysłu rafineryjno-petrochemicznego. NCBR i Orlen w ramach konkursu NEON III chcą znaleźć partnerów wśród instytucji naukowych i technologicznych do działania w trzech obszarach: dekarbonizacji, cyfryzacji i gospodarki obiegu zamkniętego. Nabór wniosków potrwa do 30 czerwca br.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.