Qalcwise najlepszym start-upem technologii cloud w Polsce
Incube CPM
Marynarska 15
02-674 Warszawa
edyta.stochmal|incube.pl| |edyta.stochmal|incube.pl
+48 516 474 410
https://incube.pl/
Jury 9. konkursu Best in Cloud uznało Qalcwise za najlepszy start-up technologii cloud w Polsce. Nagrody przyznano podczas konferencji Best in Cloud 2021, która odbyła się 20 maja w formule online.
Technologia cloud z roku na rok zyskuje coraz większe grono zwolenników. W 2018 roku wartość globalnego rynku rozwiązań chmurowych wynosiła 272 miliardów dolarów. Do 2023 roku ma ona wzrosnąć do ponad 623 miliardów dolarów (ReportLinker.com). Chmura posiada szereg zalet: zapewnia elastyczność i szeroki dostęp do danych z dowolnego miejsca na świecie. Rozwiązania chmurowe szczególnie doceniono w trakcie pandemii COVID-19, podczas której upowszechniła się praca zdalna. Technologia cloud staje się nieodzownym elementem architektury IT również w polskich firmach.
Celem konkursu Best in Cloud organizowanego przez Computerworld Polska było wyłonienie najciekawszych i najbardziej innowacyjnych rozwiązań chmurowych. Nagrody przyznano w 8 kategoriach produktowych, ale uhonorowano także firmy, które w sposób efektywny i innowacyjny wykorzystują rozwiązania cloud. Zwycięzców ogłoszono podczas konferencji Best in Cloud 2021, która odbyła się 20 maja online.
Nagrodę za pierwsze miejsce w kategorii Najlepszy start-up technologii cloud przyznano polskiej firmie Qalcwise - dostawcy wiodącej platformy no-code w modelu SaaS. Platforma Qalcwise służy do budowy aplikacji biznesowych bez programowania, za pomocą formuł Excela i prostych widgetów. Z oprogramowania korzystają już firmy takie jak Carrefour, OSRAM, Costa Coffee, Schindler czy Medicover.
To dla nas bardzo cenne wyróżnienie. Cieszymy się, że Qalcwise jest coraz częściej doceniany przez ekspertów IT. Nasze rozwiązanie stanowi unikatowe połączenie elastyczności i pełnej funkcjonalności biznesowej. Stworzyliśmy je w celu przełamania status quo istniejących na rynku narzędzi no-code i zaadresowania ich braków. Qalcwise pozwala tworzyć kompleksowe systemy złożone z prostych w obsłudze aplikacji, za pomocą których można usprawnić niemalże każdy proces w firmie, bez linijki kodu. Oferujemy nowe, świeże spojrzenie na technologię no-code. A wszystko to dzieje się właśnie w chmurze - mówi Krzysztof Kowal, współzałożyciel Qalcwise.
Qalcwise - Start-up został stworzony w 2014 r. przez Krzysztofa Kowala, Mateusza Bieleckiego i Karola Zienkiewicza. Qalcwise to innowacyjna platforma typu no-code do budowy aplikacji biznesowych przez nie-programistów. Autorska technologia pozwala na tworzenie aplikacji za pomocą formuł arkusza kalkulacyjnego i widgetów. Aplikacje upraszczają i przyspieszają obsługę procesów zarządzanych dotąd ręcznie, na papierze lub w Excelu. Qalcwise minimalizuje ryzyko błędów i nadużyć, zwiększa wydajność zespołów i obniża koszty obsługi administracyjnej. Z aplikacji Qalcwise korzysta już ponad 100 000 pracowników polskich i międzynarodowych firm, m.in: Carrefour, Osram, Schindler, Costa Coffee, Lafarge, Gatta, Medicover. Więcej: www.qalcwise.com

MSV 2025 – przemiany w przemyśle, technologie przyszłości i szeroki zakres tematyczny

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Rozszerzenie UE wśród priorytetów duńskiej prezydencji. Akcesja nowych państw może mieć znaczenie dla bezpieczeństwa i gospodarki
Z badania Eurobarometru wynika, że nieco ponad połowa Europejczyków (53 proc.) popiera dalsze rozszerzenie UE o nowe kraje. Dania, która 1 lipca obejmuje po Polsce przewodnictwo w Radzie UE, zapowiada, że będzie to jeden z jej priorytetów na najbliższe półrocze, nazywając rozszerzenie „geopolityczną koniecznością” kluczową dla stabilizacji Europy.
Transport
Kończą się konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego. 2,4 mld euro trafi na sektor transportu po 2026 roku

Dobiegają końca konsultacje społeczne Planu Społeczno-Klimatycznego, tzw. KPO2, który ma być podstawą do wypłaty środków z nowego instrumentu finansowego Unii Europejskiej – Społecznego Funduszu Klimatycznego. Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej zapowiada, że mają one trafić m.in. na walkę z tzw. ubóstwem transportowym, łagodzenie skutków wprowadzenia ETS2 i unowocześnienie kolei, które stanowi ogromne wyzwanie.
Handel
Polski e-commerce rośnie w siłę. Konsumentów przyciągają przede wszystkim promocje

Rynek e-commerce w Polsce jest już wart ok. 152 mld zł. Rośnie zarówno częstotliwość zakupów, jak i średnia wartość koszyka – wynika z raportu Strategy&. Polacy doceniają wygodę zakupów przez internet, szybką dostawę i łatwy zwrot. Coraz częściej zwracają też uwagę na cenę i chętnie korzystają z promocji. To właśnie ten trend wykorzystuje Amazon.pl, organizując co roku festiwal z okazji Prime Day. W tym roku zaplanowano go po raz pierwszy aż na cztery dni: 8–11 lipca, a nie dwa jak w poprzednich latach.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.