Quest przejmuje firmę Quadrotech
Firma Quest Software ogłosiła przejęcie Quadrotech – dostawcy rozwiązań do migracji oraz zarządzania platformą Microsoft 365. Przejęcie umocni pozycję Quest jako lidera rynku rozwiązań informatycznych do modernizacji środowisk Microsoft, a także pozwoli dostarczyć klientom nowe technologie oraz produkty do migracji i zarządzania Microsoft 365.
Quadrotech działa od 2011 r. jako dostawcą oprogramowania, oferujący rozwiązania do zarządzania i migracji dla platformy Microsoft 365 / Office 365. Główna siedziba firmy znajduje się w Szwajcarii, a jej biura są m.in. w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Słowacji i Wielkiej Brytanii. Quest w wyniku przejęcia Quadrotech będzie mógł zapewnić klientom lepsze i kompleksowe wsparcie w migracji i zarządzaniu środowiskami Microsoft. Rozwiązania Quadrotech pozwolą poszerzyć ofertę produktową Quest oraz dostarczą nowe możliwości i funkcje m.in. w obszarze migracji, zarządzania Office 365, raportowania i zarządzania licencjami.
Organizacje w coraz większym stopniu korzystają z usługi Office 365, która stała się podstawą nowoczesnego miejsca pracy opartego na chmurze. Microsoft Teams, SharePoint, Exchange, OneDrive dla Firm mają kluczowe znaczenie dla organizacji zwłaszcza teraz w obliczu rosnącej popularności pracy zdalnej lub hybrydowej. Jak podaje Microsoft[1] w III kwartale 2020 r. użytkownicy na całym świecie tylko w ciągu jednego dnia korzystali z aplikacji platformy Microsoft 365 przez ponad 30 miliardów minut.
W wyniku przejęcie Quadrotech klienci i partnerzy Quest będą mieli dostęp do najlepszych w swojej klasie możliwości zarządzania Office 365. Quadrotech Nova to platforma SaaS, która pozwoli organizacjom przyspieszyć wdrażanie Office 365 przez użytkowników oraz uzyskać szczegółowy wgląd oraz kontrolę nad usługami dzięki takim funkcjom jak: zintegrowane raportowanie, zarządzanie cyklem życia licencji, kontrola delegowania uprawnień i polityk. Rozwiązanie Quadrotech Nova zapewnia także unikalne i zaawansowane możliwości zarządzania środowiskami multi tenant dla dostawców usług MSP (ang. Managed Service Providers). Funkcje te pozwolą usprawnić i uprościć zarządzanie przez MSP wieloma środowiskami Office 365. Ponadto Quadrotech jest również sponsorem utrzymującym Practical365.com – portal społeczności użytkowników Microsoft 365, gdzie eksperci i Microsoft MVP udzielają praktycznych porad dotyczących Office 365. Portal ten jest źródłem informacji dla osób szukających praktycznych wskazówek i najlepszych praktyk dotyczących m.in. Office 365, Teams, SharePoint, PowerShell, Azure.
Przy stale rosnącym zainteresowaniu Office 365 połączenie oferty i doświadczenia Quest i Quadrotech zapewni organizacjom wparcie i pomoc w sprostaniu nawet największym i najbardziej skomplikowanym wyzwaniom związanym z wdrażaniem i zarządzaniem Office 365.
Szczegółowe warunki transakcji nie zostały ujawnione.
[1] www.microsoft.com/en-us/microsoft-365/blog/2020/10/28/
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen
Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.
Prawo
Pracodawcy apelują o usprawnienie wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemcom. Nowe regulacje tylko w części w tym pomogą
Projekt ustawy o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Polski został przyjęty w grudniu przez rząd i trafił już do Sejmu. Nowe przepisy zakładają pełną elektronizację wnioskowania i wydawania zezwoleń na pracę i rezygnację z testu rynku pracy. Niekoniecznie jednak oznacza to większą otwartość na pracowników z zagranicy. – To nie zmiana jakościowa, ale co najwyżej próba sanacji przeciążonego systemu – ocenia dr Michał Szypniewski z kancelarii BKB Baran Książek Bigaj.
IT i technologie
Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii
– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.