Quest Software przejmuje firmę Binary Tree
Firma Quest Software ogłosiła przejęcie Binary Tree – wiodącego dostawcy rozwiązań do migracji oraz wieloletniego partnera Microsoft. Przejęcie to pozwoli poszerzyć portfolio produktów Quest Software o rozwiązania do modernizacji infrastruktury Microsoft, umocni pozycję firmy jako lidera rynku rozwiązań do zarządzania środowiskami Microsoft oraz zapewni klientom i partnerom Quest najlepsze w swojej klasie technologie i rozwiązania do migracji, zarządzania i zabezpieczania środowisk Microsoft.
Firma Binary Tree od ponad 25 lat dostarcza oprogramowanie i rozwiązania SaaS, które pomagają organizacjom na całym świecie w przekształcaniu i zarządzaniu zmianami w środowiskach Microsoft zarówno on-premise, jak i w chmurze, w tym przy przeprowadzaniu migracji Notes i Domino oraz migracji tenant-to-tenant w Microsoft / Office 365. Rozwiązania Binary Tree pomogły ponad połowie firm z listy Fortune 500 oraz 10 000 organizacji w planowaniu, modernizowaniu i zarządzaniu procesem transformacji obejmującym platformę Microsoft 365, Office 365, Azure, aplikacje biznesowe czy w przypadku fuzji przedsiębiorstw. Firma jest Złotym Partnerem Microsoft (Microsoft Gold Partner), a poza Stanami, prowadzi działalność także we Francji, Niemczech, Malezji, Singapurze, Szwecji i Wielkiej Brytanii.
Zarówno Quest Software, jak i Binary Tree od wielu lat koncentrują się na opracowywaniu najlepszych w swojej klasie technologii dla środowisk Microsoft. Quest Software jest od lat jednym z wiodących niezależnych dostawców oprogramowania Microsoft (Microsoft ISV), a jego narzędzia do zarządzania środowiskami Microsoft są wykorzystywane na całym świecie przez ponad 180 milionów użytkowników w środowiskach lokalnych, chmurowych i hybrydowych. Dzięki połączeniu doświadczenia i technologii obu firm, Quest Software będzie mógł zapewnić kompleksowe wsparcie i pomoc klientom w przeprowadzaniu migracji, zarządzaniu oraz zabezpieczaniu środowisk Microsoft, w tym Active Directory, Office 365, Teams, SharePoint, OneDrive, Exchange.
Szczegółowe warunki transakcji nie zostały ujawnione.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.