Komunikaty PR

"Kosmiczna kołdra" testowana przez przyszłych astronautów AATC

2024-01-17  |  14:00
Biuro prasowe

Kiedy w połowie ubiegłego roku na rynku pojawiła się „kosmiczna kołdra” z technologią Outlast, klienci i branża byli mocno zaciekawieni rozwiązaniem. Firma Inter-Widex zachęciła więc podkrakowską organizację Analog Astronaut Training Center do przetestowania jej produktów.

Analog Astronaut Training Center to prywatne centrum przyspieszające badania naukowe dotyczące lotów kosmicznych z udziałem ludzi. Organizacja, założona przez byłych specjalistów Europejskiej Agencji Kosmicznej, specjalizuje się w badaniach z zakresu fizjologii człowieka oraz szkoleniach operacyjnych dla naukowców, inżynierów i kandydatów na astronautów. Podczas ostatniej w 2023 roku, grudniowej 74. misji, załoga AATC wzięła pod lupę najnowszą kołdrę polskiej firmy Inter-Widex, testując ją pod względem utrzymywania optymalnej temperatury ciała użytkownika, pocenia się i jakości snu. Pracujący w habitacie członkowie AATC sprawdzili także właściwości innowacyjnej tkaniny Outlast stworzonej na potrzeby NASA.

– Kołdrę Outlast porównaliśmy z innymi, standardowymi kołdrami czy śpiworami, tak pod kątem izolacji termicznej, jak i absorbcji wilgoci. Dostrzegliśmy, że mikrokapsułki PCM (z ang. Phase Change Material) zawarte w kołdrze rzeczywiście są reaktywne cieplnie i zmieniają swój stan skupienia. Kiedy więc użytkownik poci się w nocy, mikro żel chłonie nadmiar ciepła i oddaje je, gdy temperatura w nocy spada. Takie właściwości mają choćby znane nam profesjonalne kombinezony kosmiczne, zapewniające doskonałe warunki, niezależnie od sytuacji, temperatury czy stresu astronauty. Niezależne badanie w naszym habitacie wskazały także na brak skoków temperatury pod kołdrą Inter-widex – za co odpowiada właśnie materiał przemiany fazowej zawarty w tkaninie. Ma to nieoceniony wpływ na komfort snu i redukcję hormonu adrenokortykotropowemu, potocznie nazywanego kortyzolem. Wyniki naszego badania zdecydowanie potwierdzają obietnice marki – komentuje dr Agata Kołodziejczyk z Analog Astronaut Training Center.

 

O produkcie:

Najnowsze kołdry i poduszki Outlast Senna Home firmy Interwidex to Produkty premium, zaprojektowane na potrzeby najbardziej wymagających użytkowników. Dzięki tkaninie z technologią termoregulacji nie dochodzi do skoków temperatury podczas snu. Zrównoważony klimat przez całą noc ma bezpośredni wpływ na jakość snu i wydajność następnego dnia. Dzięki nowym produktom, sen jest także higieniczniejszy i pozytywnie wpływa na redukcję stresu. Tkaninę, stworzoną przez niemiecką firmę Outlast Technologies GmbH, charakteryzuje m.in. większy efekt chłodzenia, ale także imponującą zdolność pochłaniania ciepła. Tym samym, materiał eliminuje powstawanie potu.

Za koordynację współpracy dwóch partnerów – AATC oraz Interwidex – odpowiada agencja Soul & Mind.

 

Więcej o technologii termoregulacyjnej:
https://www.outlast.com/en/

O samej kołdrze oraz wyrobach polskiego producenta:
https://inter-widex.pl/

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Przygotuj się na powrót do szkoły z KFA2. Karty z rodziny GeForce RTX 40 dostępn Biuro prasowe
2024-08-23 | 13:00

Przygotuj się na powrót do szkoły z KFA2. Karty z rodziny GeForce RTX 40 dostępn

Powrót do szkoły to idealna okazja do modernizacji PC przed zalewem jesiennych hitów i nowych obowiązków. Tym bardziej, że nowoczesne karty graficzne są niezbędne dla
IT i technologie Zalman CNPS13X DS — elegancki cooler z wyświetlaczem LED
2024-08-23 | 09:00

Zalman CNPS13X DS — elegancki cooler z wyświetlaczem LED

Nowoczesne chłodzenie procesora powinno zagwarantować rozsądne temperatury, ale i nie tylko. Jak pokazuje przykład modelu CNPS13X DS od firmy Zalman, nic nie stoi dziś na przeszkodzie, by
IT i technologie Kobiety przebijają szklany sufit – start programu Jump to IT
2024-08-22 | 13:30

Kobiety przebijają szklany sufit – start programu Jump to IT

Fundacja Symfonia i Fundacja IT Girls uruchomiły kolejną wspólną inicjatywę, której celem jest wsparcie kobiet w branży IT. Program Jump to IT wystartował z misją

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

ePłatności z wykorzystaniem portfeli cyfrowych będą już wkrótce dostępne w mObywatelu. Do pilotażu usługi dołączy więcej urzędów

Ponad 50 gmin korzystających z ePłatności w mObywatelu i 82 tys. zrealizowanych transakcji – to dotychczasowy efekt pilotażu tej usługi prowadzonego od ubiegłego roku. Mieszkańcy uczestniczących w nim gmin mogą przez aplikację i portal płacić m.in. podatek od nieruchomości czy podatek rolny albo uiszczać opłaty za śmieci. Do opcji opłacania zobowiązań administracyjnych wkrótce dojdą także płatności z inicjatywy użytkownika, czyli np. opłaty skarbowe ponoszone przy okazji załatwiania różnych spraw urzędowych. Trwają także prace nad wdrożeniem kolejnych metod płatności – do BLIK-a właśnie dołączyły karty płatnicze, a następne będą cyfrowe portfele, czyli Google Pay i Apple Pay.

Ochrona środowiska

Beton z alg czy szkło fotowoltaiczne. Ekologiczne innowacje zmieniają sektor budowlany

Sektor budynków i budownictwa jest największym emitentem gazów cieplarnianych, odpowiadając za 37 proc. globalnych emisji – wynika z danych ONZ. Tradycyjne materiały budowlane, takie jak beton czy cegły, są stopniowo udoskonalane, aby jak najlepiej odpowiadać na wyzwania środowiskowe. – Większość producentów, szczególnie tych dużych, skupia się na tym, aby obniżać koszty ekologiczne produkcji materiałów, tak żeby konsumenci otrzymywali produkt bardziej zrównoważony – ocenia Tomasz Bojęć, partner zarządzający w ThinkCo. Z drugiej strony na rynek wchodzą innowacje, które stosowane w większej skali będą stopniowo zazieleniać budownictwo.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.