Red Hat uznany liderem w dziedzinie rozwiązań multicloud
Red Hat, światowy dostawca rozwiązań open source, został uznany przez Forrester Research za lidera w badaniu The Forrester Wave™: Multicloud Container Development Platforms za trzeci kwartał 2020 roku.
Red Hat był oceniany w The Forrester Wave™ w oparciu o 29 kryteriów w trzech kategoriach: aktualna oferta, strategia i obecność na rynku. Red Hat OpenShift otrzymał najwyższe oceny wśród analizowanych produktów w każdej z tych kategorii, z maksymalną możliwą oceną zarówno w kategorii strategia, jak i obecność na rynku.
Według oceny Forrester – „OpenShift jest najszerzej stosowaną platformą kontenerową typu multicloud i może pochwalić się ogromnym potencjałem rozwoju oraz ujednoliconym doświadczeniem operacyjnym obejmującym wiele platform publicznych i prywatnych. Red Hat jest pionierem modelu „operatorskiego” w zakresie zarządzania infrastrukturą i aplikacjami oraz zapewnia bogaty ekosystem partnerski i popularny wśród klientów Marketplace. Red Hat i IBM dążą do urzeczywistnienia idei „buduj raz, wdrażaj wszędzie”. Głębokie zaangażowanie obu firm w modernizację napędzaną przez Kubernetes opłaciło się, dzięki czemu OpenShift wyprzedził rynek od czasu ostatniej oceny Forrester”.
Ze względu na działanie aplikacji na coraz bardziej zróżnicowanych infrastrukturach hybrydowych, Red Hat OpenShift daje organizacjom jedną platformę dla wdrażania innowacyjnych oprogramowań. OpenShift sprawia, że wdrożenie w złożonych hybrydowych infrastrukturach IT jest znacznie łatwiejsze, dzięki czemu każda firma może rozwijać się w świecie hybrydowych rozwiązań. Ponad 2000 organizacji na całym świecie polega na Red Hat OpenShift, aby rozwiązywać swoje problemy biznesowe za pomocą przełomowych rozwiązań. Dzięki temu narzędziu firmy mogą realizować swoje pomysły z wykorzystaniem chmury hybrydowej, otwartej dla każdej aplikacji, zespołu i infrastruktury.
Zbudowany na fundamencie wiodącej na świecie platformy korporacyjnego systemu Red Hat Enterprise Linux, OpenShift stanowi centralny element portfolio otwartej, hybrydowej chmury Red Hat. Oprócz wdrożeń w centrach danych i chmurach prywatnych dostępne są również samodzielnie zarządzane i hostowane opcje OpenShift u wszystkich głównych dostawców chmury publicznej, w tym AWS, Azure, Google Cloud i IBM Cloud.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.