Relacja: Targi Evertiq Expo w Warszawie z rekordem frekwencji
Martyna Dziopak
Good One PR
ul. Edwarda Jelinka 38
01-402 Warszawa
martyna.dziopak|goodonepr.pl| |martyna.dziopak|goodonepr.pl
739060588
www.goodonepr.pl
Za nami 9. edycja targów Evertiq Expo organizowanych dla przedstawicieli i miłośników branży elektronicznej. Podczas tegorocznego wydarzenia, które odbyło się na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie, organizatorzy odnotowali rekord frekwencji. Szczególnym zainteresowaniem uczestników cieszyła się towarzysząca targom konferencja z całodziennymi prelekcjami, a także pokaz Łazika Marsjańskiego oraz elektrycznego bolidu PWR Racing Team.
Evertiq organizuje targi dla branży elektronicznej od 2011 roku. Wydarzenie kierowane jest przede wszystkim do osób i firm, które projektują elektronikę, produkują ją lub też zajmują się jej dystrybucją. W tym roku, w warszawskiej edycji wydarzenia, na Stadionie PGE Narodowym uczestniczyły 1334 osoby, co stanowi rekord frekwencji. Święto elektroniki pod brandem Evertiqa przyciągnęło ponad 160 wystawców z 19 różnych krajów.
Całodzienne prelekcje ekspertów
Targom Evertiq Expo towarzyszyła, tradycyjnie, całodzienna konferencja. W tym roku otworzył ją Maciej Kaźmierczak z Comarch S.A. prelekcją na temat IoT Mesh, określając metody komunikacji między urządzeniami, definiując politykę bezpieczeństwa z uwzględnieniem szyfrowania, a także opowiadając m.in. o zestawie narzędzi wspierających zarówno do symulacji, analizy, jak i monitorowania projektowanej sieci. Mikrofon przejął następnie Adam Lipiec z Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Tele- i Radiotechniczny, który dokonał przeglądu wybranych typów płytek drukowanych oraz technologii ich wytwarzania. Następnie wystąpił gość specjalny: zespół młodych inżynierów z AGH Space Systems, którzy opowiadali zebranym o rozwoju inżynierii kosmicznej w projektach ich grupy. Kolejne prelekcje wygłosili m.in. eksperci z firm: InnoLas Solutions GmbH, DACPOL / KERAFOL, Sowa Electronics, AdoptSMT Polska, Nordson Electronic Solutions, Amtest Group, Rochester Electronics oraz IBL-Löttechnik GmbH. Wystąpienia odbywały się aż do końca expo.
Dyskusje o przyszłości branży
Dyskusje, zarówno podczas branżowych wystąpień, jak i w tzw. kuluarach, toczyły się wokół kluczowych wydarzeń z rynku z ostatnich dziesięciu miesięcy, a także prognoz na kolejny rok. Rozmowy dotyczyły m.in. spadku koniunktury na rynku półprzewodników, potencjalnych skutków unijnej ustawy o chipach i sposobach, w jakie branża może rozwiązać problem niedoboru wykwalifikowanych pracowników. Nie zabrakło również rozmów na temat ostatnich, dużych inwestycji ogłoszonych w Polsce.
Kosmiczne i motoryzacyjne atrakcje
Sporą atrakcją dla uczestników targów był przywieziony przez AGH Space System łazik marsjański, który przechadzał się przez cały dzień korytarzami Stadionu. Duże zainteresowanie wzbudził również elektryczny bolid zaprojektowany i zbudowany przez PWR Racing z Politechniki Wrocławskiej, którego mecenasem było RS.
Szczytny cel wydarzenia
Tegorocznemu wydarzeniu przyświecał również szczytny cel – wsparcie badań nad rakiem piersi. Wielu uczestników, wspólnie z organizatorami, założyło różowe wstążki, które zapoczątkowały wiele rozmów o tym, jak branża elektroniczna może przyczynić się do rozwoju medycyny, a także o prywatnych przeżyciach.
— Tegoroczną edycję warszawskich targów Evertiq Expo zaliczamy nie tylko do udanych, ale i do rekordowych. Cieszymy się, że mogliśmy gościć podczas wydarzenia tak pokaźną grupę miłośników elektroniki, a także wiele czołowych firm z branży. Polska jest szczególnym punktem na naszej targowej mapie, bo to właśnie w tym kraju dostrzegany jest ogromny potencjał dla rozwoju wielu obszarów elektroniki. Nie możemy się już doczekać kolejnych edycji naszych targów, kolejny przystanek w Polsce to Kraków — mówi Daniel Myrtenblad, project manager Evertiq Expo.
Patronami medialnymi Evertiq Expo Warszawa byli: Magazyn Przemysłowy oraz portale Elektrotechnikautomatyk.pl, Portalprzemyslowy.pl, Automatykaprzemyslowa.pl, Inzynierur.pl oraz Sluzby-ur.pl.
Kolejne targi branży elektronicznej pod marką Evertiq w Polsce odbędą się w czerwcu 2024 roku w Krakowie.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.