Komunikaty PR

Relacja: Targi Evertiq Expo w Warszawie z rekordem frekwencji

2023-11-15  |  15:03
Biuro prasowe
Kontakt

Martyna Dziopak
Good One PR

ul. Edwarda Jelinka 38
01-402 Warszawa
martyna.dziopak|goodonepr.pl| |martyna.dziopak|goodonepr.pl
739060588
www.goodonepr.pl

Za nami 9. edycja targów Evertiq Expo organizowanych dla przedstawicieli i miłośników branży elektronicznej. Podczas tegorocznego wydarzenia, które odbyło się na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie, organizatorzy odnotowali rekord frekwencji. Szczególnym zainteresowaniem uczestników cieszyła się towarzysząca targom konferencja z całodziennymi prelekcjami, a także pokaz Łazika Marsjańskiego oraz elektrycznego bolidu PWR Racing Team.

Evertiq organizuje targi dla branży elektronicznej od 2011 roku. Wydarzenie kierowane jest przede wszystkim do osób i firm, które projektują elektronikę, produkują ją lub też zajmują się jej dystrybucją. W tym roku, w warszawskiej edycji wydarzenia, na Stadionie PGE Narodowym uczestniczyły 1334 osoby, co stanowi rekord frekwencji. Święto elektroniki pod brandem Evertiqa przyciągnęło ponad 160 wystawców z 19 różnych krajów.

Całodzienne prelekcje ekspertów

Targom Evertiq Expo towarzyszyła, tradycyjnie, całodzienna konferencja. W tym roku otworzył ją Maciej Kaźmierczak z Comarch S.A. prelekcją na temat IoT Mesh, określając metody komunikacji między urządzeniami, definiując politykę bezpieczeństwa z uwzględnieniem szyfrowania, a także opowiadając m.in. o zestawie narzędzi wspierających zarówno do symulacji, analizy, jak i monitorowania projektowanej sieci. Mikrofon przejął następnie Adam Lipiec z Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Tele- i Radiotechniczny, który dokonał przeglądu wybranych typów płytek drukowanych oraz technologii ich wytwarzania. Następnie wystąpił gość specjalny: zespół młodych inżynierów z AGH Space Systems, którzy opowiadali zebranym o rozwoju inżynierii kosmicznej w projektach ich grupy. Kolejne prelekcje wygłosili m.in. eksperci z  firm: InnoLas Solutions GmbH, DACPOL / KERAFOL, Sowa Electronics, AdoptSMT Polska, Nordson Electronic Solutions, Amtest Group, Rochester Electronics oraz IBL-Löttechnik GmbH. Wystąpienia odbywały się aż do końca expo.

Dyskusje o przyszłości branży

Dyskusje, zarówno podczas branżowych wystąpień, jak i w tzw. kuluarach, toczyły się wokół kluczowych wydarzeń z rynku z ostatnich dziesięciu miesięcy, a także prognoz na kolejny rok. Rozmowy dotyczyły m.in. spadku koniunktury na rynku półprzewodników, potencjalnych skutków unijnej ustawy o chipach i sposobach, w jakie branża może rozwiązać problem niedoboru wykwalifikowanych pracowników. Nie zabrakło również rozmów na temat ostatnich, dużych inwestycji ogłoszonych w Polsce.

Kosmiczne i motoryzacyjne atrakcje

Sporą atrakcją dla uczestników targów był przywieziony przez AGH Space System łazik marsjański, który przechadzał się przez cały dzień korytarzami Stadionu. Duże zainteresowanie wzbudził również elektryczny bolid zaprojektowany i zbudowany przez PWR Racing z Politechniki Wrocławskiej, którego mecenasem było RS. 

Szczytny cel wydarzenia

Tegorocznemu wydarzeniu przyświecał również szczytny cel – wsparcie badań nad rakiem piersi. Wielu uczestników, wspólnie z organizatorami, założyło różowe wstążki, które zapoczątkowały wiele rozmów o tym, jak branża elektroniczna może przyczynić się do rozwoju medycyny, a także o prywatnych przeżyciach.

— Tegoroczną edycję warszawskich targów Evertiq Expo zaliczamy nie tylko do udanych, ale i do rekordowych. Cieszymy się, że mogliśmy gościć podczas wydarzenia tak pokaźną grupę miłośników elektroniki, a także wiele czołowych firm z branży. Polska jest szczególnym punktem na naszej targowej mapie, bo to właśnie w tym kraju dostrzegany jest ogromny potencjał dla rozwoju wielu obszarów elektroniki. Nie możemy się już doczekać kolejnych edycji naszych targów, kolejny przystanek w Polsce to Kraków — mówi Daniel Myrtenblad, project manager Evertiq Expo.

Patronami medialnymi Evertiq Expo Warszawa byli: Magazyn Przemysłowy oraz portale Elektrotechnikautomatyk.pl, Portalprzemyslowy.pl, Automatykaprzemyslowa.pl, Inzynierur.pl oraz Sluzby-ur.pl. 

Kolejne targi branży elektronicznej pod marką Evertiq w Polsce odbędą się w czerwcu 2024 roku w Krakowie.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Good One PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Nowe życie Ogrodu Moneta z projektorami Panasonic Biuro prasowe
2024-07-23 | 12:00

Nowe życie Ogrodu Moneta z projektorami Panasonic

Kiedy FKP Scorpio i Temple Live Entertainment wpadli na pomysł przekształcenia impresjonistycznych arcydzieł Claude'a Moneta w wyjątkową, interaktywną wystawę w Szwecji, wiedzieli, że
IT i technologie SOFTSWISS wzmacnia swoją pozycję na polskim rynku i świętuje 15-lecie
2024-07-23 | 10:00

SOFTSWISS wzmacnia swoją pozycję na polskim rynku i świętuje 15-lecie

SOFTSWISS, międzynarodowa firma IT z biurami rozwoju w Warszawie i Poznaniu, obchodzi 21 lipca 15-lecie swojej działalności. Na przestrzeni tych lat firma osiągnęła znaczące sukcesy i nadal
IT i technologie realme 12 w promocyjnej cenie na start sprzedaży
2024-07-23 | 06:00

realme 12 w promocyjnej cenie na start sprzedaży

Główny aparat realme 12 o rozdzielczości 50MP oraz matryca SONY LYT-600 z optyczną stabilizacją obrazu (OIS) zapewnia doskonałą jakość zdjęć, zwłaszcza w warunkach słabego

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Polska wciąż bez strategii transformacji energetyczno-klimatycznej. Zaktualizowanie dokumentów mogłoby przyspieszyć i uporządkować ten proces

Prace nad nowym Krajowym planem w dziedzinie energii i klimatu powinny, zgodnie z unijnymi zobowiązaniami, zakończyć się w czerwcu br., ale do tej pory nie trafił on do konsultacji społecznych. Trzydzieści organizacji branżowych i społecznych zaapelowało do Ministerstwa Klimatu i Środowiska o przyspieszenie prac nad dokumentem i jego rzetelne konsultacje. Jak podkreśliły, nie powinien on być rozpatrywany tylko jako obowiązek do wypełnienia, lecz również jako szansa na przyspieszenie i uporządkowanie procesu transformacji energetyczno-klimatycznej w kraju. Polska pozostaje jedynym państwem w UE, który nie przedstawił długoterminowej strategii określającej nasz wkład w osiągnięcie neutralności klimatycznej UE do 2050 roku.

Bankowość

Firmy mogą się już ubiegać o fundusze z nowej perspektywy. Opcji finansowania jest wiele, ale nie wszystkie przedsiębiorstwa o tym wiedzą

Dla polskich firm środki UE są jedną z najchętniej wykorzystywanych form finansowania inwestycji i projektów rozwojowych. W bieżącej perspektywie finansowej na lata 2021–2027 Polska pozostanie jednym z największych beneficjentów funduszy z polityki spójności – otrzyma łącznie ok. 170 mld euro, z których duża część trafi właśnie do krajowych przedsiębiorstw. Na to nakładają się również środki z KPO i programów ramowych zarządzanych przez Komisję Europejską. Możliwości finansowania jest wiele, ale nie wszystkie firmy wiedzą, gdzie i jak ich szukać. Tutaj eksperci widzą zadanie dla banków.

Ochrona środowiska

Biznes chętnie inwestuje w OZE. Fotowoltaika na własnym gruncie najchętniej wybieranym rozwiązaniem

Możliwości związanych z inwestowaniem w zieloną energię jest bardzo dużo, jednak to fotowoltaika na własnych gruntach jest najchętniej wybieranym przez biznes rozwiązaniem OZE. Specjaliści zwracają uwagę, że wydłużył się okres zwrotu z takiej inwestycji, mimo tego nadal jest atrakcyjny, szczególnie w modelu PV-as-a-service. Dlatego też firm inwestujących w produkcję energii ze słońca może wciąż przybywać.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.