Komunikaty PR

Relativity zwiększy zatrudnienie w Polsce o 100 osób

2021-04-23  |  11:00
Biuro prasowe

Relativity, lider rozwiązań IT dla sektora prawnego, ogłosił dziś plany zatrudnienia 100 nowych pracowników w Polsce w 2021 roku i planuje zakończyć ten rok z imponującą liczbą 300 zatrudnionych pracowników. Polskie biuro firmy mieści się w Krakowie, jednak dzięki wprowadzonemu na stałe modelowi pracy hybrydowej i zdalnej, Relativity rozszerza poszukiwania wyjątkowych talentów na cały kraj.

Relativity, z siedzibą główną w Chicago, zatrudnia ponad 1200 pracowników w biurach na całym świecie. Polski oddział firmy powstał w 2015 roku, gdy założyciel firmy Andrew Sieja wybrał Kraków, z którym był związany dzięki swoim polskim korzeniom, jako siedzibę drugiego co do wielkości centrum innowacji i inżynierii firmy. Początkowo oddział pełnił funkcję centrum innowacji produktu, zatrudniając głównie inżynierów i programistów. Obecnie Relativity w Polsce posiada wielofunkcyjny oddział, w którym obecne są niemal wszystkie globalne działy. Polskie biuro wspiera również globalną bazę klientów Relativity, w tym klientów z regionu EMEA i APAC.

„Nasi pracownicy najbardziej cenią poczucie pełnej odpowiedzialności za produkty. Tworzymy najbardziej zaawansowane rozwiązania IT dla sektora prawnego na rynku.” - mówi Piotr Stefaniak, Country Manager, Poland w Relativity. “Jesteśmy prawdziwym centrum innowacji. Nasi pracownicy pracują nad projektami związanymi z najnowocześniejszymi rozwiązaniami związanymi z Big Data, technologiami chmurowymi i sztuczną inteligencją. Jesteśmy prawdziwym liderem i najbardziej innowacyjną firmą na rynku - nasze rozwiązanie stosują największe korporacje na świecie, prawie wszystkie największe firmy prawnicze, a także wiele agencji rządowych. A najlepsze, że te rozwiązania są tworzone w Polsce”.

W ciągu ostatnich trzech lat udało się położyć solidne fundamenty pod rozwój Relativity w Polsce. Poprzez rozwój zespołu kierowniczego, zatrudnienie kluczowego personelu, sprowadzenie produktów do Polski oraz wzmocnienie działalności operacyjnej firma znacznie się rozwinęła. W tym czasie biuro rozrosło się z 80 do 200 pracowników, a pod koniec 2021 roku ta liczba przekroczy 300. Ważnym osiągnięciem dla Relativity Poland jest również czterokrotne zwiększenie liczby zatrudnionych kobiet oraz podwojenie liczby narodowości wśród pracowników - to prawdziwy kamień milowy w kwestii budowania różnorodności.

W zeszłym miesiącu Relativity ogłosiło strategiczną inwestycję ze strony firmy Silver Lake, światowego lidera w inwestycji technologicznych. „Strategiczne partnerstwo z Silver Lake pomoże Relativity przyspieszyć wzrost, rozwój innowacji oraz zróżnicowanie technologii” - powiedział Marcin Wojtczak, Chief Strategy Officer. „Relativity zostało jedną z największych firm IT z polskimi korzeniami na świecie”.

Relativity uważa że jakość pracy ma większe znaczenie niż miejsce z którego jest wykonywana, dlatego postanowiła rozszerzyć zasięg rekrutacji i szukać talentów w całej Polsce. Biuro znajduje się w Krakowie, ale pracownicy mogą, i zawsze będą mogli pracować w dowolnym miejscu w Polsce. Oprócz ról technicznych, Relativity poszukuje obecnie kandydatów do pracy w działach zarządzania produktem, wsparcia klienta i operacji biznesowych. Relativity oferuje również wyjątkowe benefity, takie jak konkurencyjne wynagrodzenie, dodatkowe płatne dni urlopu, oraz budżet na wyposażenie domowego biura. 

Relativity
Relativity tworzy oprogramowanie, które pomaga użytkownikom organizować dane, odkrywać prawdę i działać na jej podstawie. Platforma SaaS RelativityOne zarządza dużymi ilościami danych i szybko identyfikuje kluczowe kwestie podczas procesów sądowych i wewnętrznych dochodzeń. Relativity Trace, platforma do nadzoru komunikacji, wykorzystująca sztuczną inteligencję, proaktywnie wykrywa naruszenia przepisów, takie jak wykorzystywanie informacji poufnych w obrocie papierami wartościowymi, zmowy i inne zachowania niezgodne z przepisami. Relativity ma ponad 300,000 użytkowników w 49 krajach, obsługuje tysiące organizacji na całym świecie, głównie w sektorze prawnym, usług finansowych i rządowym, w tym Departament Sprawiedliwości USA i 199 firm z Am Law 200. Więcej informacji jest dostępnych na stronie www.relativity.com

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Watson-Marlow wzbogaca swoje rozwiązanie do montażu panelowego DriveSure™ Biuro prasowe
2024-05-06 | 01:00

Watson-Marlow wzbogaca swoje rozwiązanie do montażu panelowego DriveSure™

Dzięki estetycznej, cichej i kompaktowej konstrukcji zapewniającej wysoką wydajność i precyzję, pompy DriveSure spełniają wymagania laboratoriów, pomieszczeń czystych, szpitali
IT i technologie Newline Interactive łączy odpowiedzialność środowiskową z sukcesem rynkowym
2024-04-30 | 18:20

Newline Interactive łączy odpowiedzialność środowiskową z sukcesem rynkowym

Solidarność międzypokoleniowa, która nakazuje poszukiwać rozwiązań pozwalających na dalszy wzrost z poszanowaniem zasobów naturalnych planety dla przyszłych pokoleń to
IT i technologie Sony nawiązało współpracę z AMERIA AG
2024-04-30 | 18:00

Sony nawiązało współpracę z AMERIA AG

Sony Professional Displays & Solutions nawiązało współpracę z liderem zintegrowanej kontroli gestów AMERIA AG w celu stworzenia rewolucyjnego rozwiązania bezdotykowego

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Przygotowania do wdrożenia systemu kaucyjnego idą pełną parą. Przyszli operatorzy przeciwni zmianie daty na 2026 rok

Wkrótce Sejm ma się zająć nowym projektem przepisów dotyczących systemu kaucyjnego, którego start zaplanowano na styczeń 2025 roku. Przedstawione przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska zmiany dotyczą m.in. rezygnacji z podatku VAT i wprowadzenia tzw. mechanizmu podążania kaucji za produktem. – Wszystkie te zmiany oceniamy bardzo pozytywnie, one są niezbędnym elementem dla właściwego funkcjonowania przyszłego systemu kaucyjnego – mówi Aleksander Traple, prezes Zwrotka SA. Jak podkreśla, dalsze odkładanie w czasie terminu uruchomienia systemu kaucyjnego jest bezzasadne, ponieważ branża odpadowa, handel detaliczny i szereg innych podmiotów już od dłuższego czasu przygotowują się do jego wdrożenia.

Problemy społeczne

Duża część ukraińskich uchodźców w Polsce wciąż potrzebuje wsparcia. Szczególnie osoby starsze i z niepełnosprawnościami

Do Polski cały czas napływają kolejni uchodźcy z Ukrainy, a ci, którzy są u nas już ponad dwa lata, nadal potrzebują wsparcia – oceniają eksperci IOM Poland i UNHCR. Szacuje się, że ok. 200 tys. osób nadal mieszka w miejscach zakwaterowania zbiorowego. To często osoby starsze i z niepełnosprawnościami, którym trudno się usamodzielnić. Uchodźcy nadal potrzebują wsparcia związanego ze znalezieniem zatrudnienia, dostępu dzieci do edukacji czy nauki języka polskiego. Eksperci podkreślają, że integracja ekonomiczna Ukraińców to duża korzyść dla polskiej gospodarki. Tylko w 2023 roku udział pracowników z Ukrainy przełożył się na ok. 1 proc. krajowego PKB.

Konsument

Coraz więcej Europejczyków ogranicza spożycie mięsa na rzecz produktów roślinnych. Większe wsparcie ze strony rządów i legislacji mogłoby zwiększyć ich popularność

Ponad połowa Europejczyków jedzących mięso aktywnie ogranicza jego roczne spożycie. Niemal 30 proc. co najmniej raz w tygodniu spożywa przynajmniej jedną roślinną alternatywę mięsa lub nabiału – wynika z badania ProVeg. Zmiana nawyków konsumenckich napędza branżę produktów roślinnych, ale wspomogłyby ją także zmiany systemowe, m.in. szersze dofinansowanie produkcji roślinnej kosztem mięsnej czy obniżenie podatku na żywność o niskim śladzie środowiskowym.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.