Komunikaty PR

Relativity zwiększy zatrudnienie w Polsce o 100 osób

2021-04-23  |  11:00
Biuro prasowe

Relativity, lider rozwiązań IT dla sektora prawnego, ogłosił dziś plany zatrudnienia 100 nowych pracowników w Polsce w 2021 roku i planuje zakończyć ten rok z imponującą liczbą 300 zatrudnionych pracowników. Polskie biuro firmy mieści się w Krakowie, jednak dzięki wprowadzonemu na stałe modelowi pracy hybrydowej i zdalnej, Relativity rozszerza poszukiwania wyjątkowych talentów na cały kraj.

Relativity, z siedzibą główną w Chicago, zatrudnia ponad 1200 pracowników w biurach na całym świecie. Polski oddział firmy powstał w 2015 roku, gdy założyciel firmy Andrew Sieja wybrał Kraków, z którym był związany dzięki swoim polskim korzeniom, jako siedzibę drugiego co do wielkości centrum innowacji i inżynierii firmy. Początkowo oddział pełnił funkcję centrum innowacji produktu, zatrudniając głównie inżynierów i programistów. Obecnie Relativity w Polsce posiada wielofunkcyjny oddział, w którym obecne są niemal wszystkie globalne działy. Polskie biuro wspiera również globalną bazę klientów Relativity, w tym klientów z regionu EMEA i APAC.

„Nasi pracownicy najbardziej cenią poczucie pełnej odpowiedzialności za produkty. Tworzymy najbardziej zaawansowane rozwiązania IT dla sektora prawnego na rynku.” - mówi Piotr Stefaniak, Country Manager, Poland w Relativity. “Jesteśmy prawdziwym centrum innowacji. Nasi pracownicy pracują nad projektami związanymi z najnowocześniejszymi rozwiązaniami związanymi z Big Data, technologiami chmurowymi i sztuczną inteligencją. Jesteśmy prawdziwym liderem i najbardziej innowacyjną firmą na rynku - nasze rozwiązanie stosują największe korporacje na świecie, prawie wszystkie największe firmy prawnicze, a także wiele agencji rządowych. A najlepsze, że te rozwiązania są tworzone w Polsce”.

W ciągu ostatnich trzech lat udało się położyć solidne fundamenty pod rozwój Relativity w Polsce. Poprzez rozwój zespołu kierowniczego, zatrudnienie kluczowego personelu, sprowadzenie produktów do Polski oraz wzmocnienie działalności operacyjnej firma znacznie się rozwinęła. W tym czasie biuro rozrosło się z 80 do 200 pracowników, a pod koniec 2021 roku ta liczba przekroczy 300. Ważnym osiągnięciem dla Relativity Poland jest również czterokrotne zwiększenie liczby zatrudnionych kobiet oraz podwojenie liczby narodowości wśród pracowników - to prawdziwy kamień milowy w kwestii budowania różnorodności.

W zeszłym miesiącu Relativity ogłosiło strategiczną inwestycję ze strony firmy Silver Lake, światowego lidera w inwestycji technologicznych. „Strategiczne partnerstwo z Silver Lake pomoże Relativity przyspieszyć wzrost, rozwój innowacji oraz zróżnicowanie technologii” - powiedział Marcin Wojtczak, Chief Strategy Officer. „Relativity zostało jedną z największych firm IT z polskimi korzeniami na świecie”.

Relativity uważa że jakość pracy ma większe znaczenie niż miejsce z którego jest wykonywana, dlatego postanowiła rozszerzyć zasięg rekrutacji i szukać talentów w całej Polsce. Biuro znajduje się w Krakowie, ale pracownicy mogą, i zawsze będą mogli pracować w dowolnym miejscu w Polsce. Oprócz ról technicznych, Relativity poszukuje obecnie kandydatów do pracy w działach zarządzania produktem, wsparcia klienta i operacji biznesowych. Relativity oferuje również wyjątkowe benefity, takie jak konkurencyjne wynagrodzenie, dodatkowe płatne dni urlopu, oraz budżet na wyposażenie domowego biura. 

Relativity
Relativity tworzy oprogramowanie, które pomaga użytkownikom organizować dane, odkrywać prawdę i działać na jej podstawie. Platforma SaaS RelativityOne zarządza dużymi ilościami danych i szybko identyfikuje kluczowe kwestie podczas procesów sądowych i wewnętrznych dochodzeń. Relativity Trace, platforma do nadzoru komunikacji, wykorzystująca sztuczną inteligencję, proaktywnie wykrywa naruszenia przepisów, takie jak wykorzystywanie informacji poufnych w obrocie papierami wartościowymi, zmowy i inne zachowania niezgodne z przepisami. Relativity ma ponad 300,000 użytkowników w 49 krajach, obsługuje tysiące organizacji na całym świecie, głównie w sektorze prawnym, usług finansowych i rządowym, w tym Departament Sprawiedliwości USA i 199 firm z Am Law 200. Więcej informacji jest dostępnych na stronie www.relativity.com

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Generatywna sztuczna inteligencja m.in. w opinii Polaków to zrządzenie losu Biuro prasowe
2024-07-17 | 08:00

Generatywna sztuczna inteligencja m.in. w opinii Polaków to zrządzenie losu

Podczas gdy eksperci przewidują znaczące pozytywne skutki gospodarcze rozwoju sztucznej inteligencji generatywnej, nastroje społeczne nie są tak optymistyczne. Allianz Trade przedstawia wyniki
IT i technologie Lena Lighting partnerem oprogramowania DIALux
2024-07-17 | 01:00

Lena Lighting partnerem oprogramowania DIALux

DIALux jest nowoczesnym narzędziem, pozwalającym na projektowanie oświetlenia. To najchętniej wybierane oprogramowanie, umożliwiające zarówno rozlokowanie pojedynczych opraw, jak i
IT i technologie Długoterminowa umowa TomTom i Microsoft
2024-07-16 | 07:50

Długoterminowa umowa TomTom i Microsoft

TomTom (TOM2), specjalista w dziedzinie technologii geolokalizacji, ogłosił, że umacnia i rozszerza swoją współpracę z firmą Microsoft. Mapy i dane o ruchu drogowym TomTom będą

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Samorządowe budżety będą niezależne od rządowych zmian w podatkach. Nowe przepisy mają zacząć obowiązywać od 2025 roku

Obniżenie podatków, zwłaszcza PIT-u, zubożyło w ostatnich latach budżety polskich samorządów, szczególnie dużych miast. Nowy rząd po konsultacjach z jednostkami samorządu terytorialnego przedstawił w połowie lipca projekt nowej ustawy, zgodnie z którą dochody miast, gmin, powiatów i województw miałyby się opierać na udziale w dochodzie osób mieszkających i pracujących na danym obszarze, a nie w samych podatkach od osób fizycznych i prawnych. W ten sposób zmiany w opodatkowaniu nie będą się przekładać na wysokość wpływów do lokalnych budżetów i ułatwią planowanie inwestycji.

Finanse

Investors TFI: Hossa na giełdach nie skończy się przed 2026 rokiem. Wszystko będzie zależeć od trendu na Wall Street

Polska gospodarka w tym roku urośnie o 3–4 proc. po minimalnym wzroście w 2023 roku. To powinno się przełożyć na dobre wyniki polskich spółek, czyli również ich pozytywne notowania na giełdzie. Trend może zmienić jedynie wolta na Wall Street. Na nią jednak na razie się nie zanosi. Jednak za mniej więcej półtora roku amerykańscy przedsiębiorcy zaczną odczuwać skutki wysokich stóp procentowych, nawet jeśli Fed do tego czasu zdecyduje się na ich obniżki. Wtedy nastroje inwestorów mogą się odwrócić.

Konsument

Nie tylko Zielony, ale też Niebieski Ład. UE intensyfikuje wysiłki na rzecz ochrony zasobów wodnych

Europejski Komitet Regionów wezwał niedawno tworzącą się nową Komisję Europejską do prac nad Europejska Strategią Wodną i powołania komisarza odpowiedzialnego za zasoby wodne w UE. Impulsem do planowania zmian w tym obszarze ma być Blue Deal, czyli Niebieski Ład – inicjatywa stworzona w ubiegłym roku na wzór Zielonego Ładu. Przyspieszenie działań na rzecz ochrony zasobów wodnych to zdaniem ekspertów konieczność w obliczu coraz częstszych i poważniejszych susz, powodzi i problemów z dostępem do wody pitnej. Niebieski Ład ma być istotnym elementem dostosowywania się do zmian klimatu.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.