Ricoh rozwija zakres usług IT, dzięki przejęciu SimplicITy
Ricoh ogłosiło zakup polskiej firmy SimplicITy. Dzięki tej transakcji Ricoh wzmocni swoją dotychczasową ofertę w zakresie usług IT i rozwiązań wspierających cyfrową transformację. SimplicITy nadal będzie działało pod swoją marką i będzie zarządzane jako niezależna firma. SimplicITy będzie ściśle współpracować z Ricoh Polska i Ricoh Europe oraz z działającym w Warszawie Service Operations Centre.
Założona w 2013 roku w Warszawie SimplicITy to integrator usług IT. Oferuje usługi z zakresu zarządzania centrami danych i bezpieczeństwa informatycznego oraz rozwiązania chmurowe i sieciowe.
Dzięki temu przejęciu spółka SimplicITy i jej klienci zyskają dostęp do usług o zasięgu globalnym oraz oferowanych przez Ricoh rozwiązań z zakresu elektronicznego obiegu dokumentów, optymalizacji procesów biznesowych, druku biurowego oraz produkcyjnego. A także produktów i usług pozwalających na stworzenie innowacyjnego środowiska pracy.
Alberto Mariani, Senior Vice President, Office Services w Ricoh Europe powiedział: “Dzięki przejęciu SimplicITy rozszerzymy i wzmocnimy zakres usługi IT oferowanych na polskim rynku. Ta akwizycja pozwoli nam zwiększyć zasięg i pozyskać dodatkowe kompetencje w zakresie hybrid cloud oraz zaawansowanych usług IT. Jesteśmy pewni, że ta transakcja będzie dodatkowym motorem wzrostu dla SimplicITy”.
Mariusz Iwański, Co-Founder & President of the Board, SimplicITy, dodaje: “Cieszymy się, że możemy znaleźć się w rodzinie Ricoh. Łączy nas podobne podejście do biznesu - dążymy do zapewnienia doskonałej jakości usług, ważna jest dla nas również innowacyjność i wspieranie naszych klientów na drodze do efektywnej transformacji cyfrowej. Dzięki współpracy z Ricoh będziemy mogli zaoferować naszym klientom dodatkowe usługi. To bardzo ważne w sytuacji wysokiej konkurencyjności firm IT na rynku”.
Akwizycja SimplicITy to kolejna z transakcji firm IT zrealizowanych przez Ricoh w ostatnim czasie w całej Europie. Poniżej lista:
- Firmy z grupy Ridgian – zarządzanie danymi
- Aventia - user experience & ecommerce
- Techno Trends – systemy wideokonferencyjne
- NPO Sistemi – rozwiązania chmurowe, integracja oraz oprogramowanie
- LAKE Solutions AG – przechowywanie danych, bezpieczeństwo i integracja w chmurze
- IPM i TotalStor – transformacja i modernizacja infrastruktury IT o znaczeniu krytycznym, przechowywanie danych, zarządzanie danymi w chmurze hybrydowej i prywatnej
- Mauden - Data Centre, infrastruktura IT, AI oraz BI
- Orbid zarządzanie infrastrukturą IT o krytycznym znaczeniu, managed services, data centre, zarządzanie danymi w chmurze hybrydowej i prywatnej.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.