Komunikaty PR

Roberta Nelson Shea z Universal Robots otrzymuje nagrodę w dziedzinie robotyki

2023-05-25  |  15:00
Biuro prasowe

Roberta Nelson Shea z Universal Robots otrzymuje prestiżową nagrodę w dziedzinie robotyki za wkład w bezpieczeństwo użytkowania urządzeń

Detroit, Michigan, 24 maja, 2023: Po raz drugi na przestrzeni ostatnich pięciu lat, kluczowa postać Universal Robots, duńskiego producenta robotów współpracujących (cobotów), została uhonorowana najbardziej prestiżową na świecie nagrodą w dziedzinie robotyki – Joseph F. Engelberger Robotics Award – często określaną jako Nagroda Nobla w dziedzinie robotyki.

Idąc w ślady współzałożyciela Universal Robots, Esbena Østergaarda, który otrzymał nagrodę Engelberger Award w 2018 roku w kategorii „Technologia”, Roberta Nelson Shea, Global Technical Compliance Officer Universal Robots, został wyróżniona podczas ceremonii na Automate Show w Detroit.

W kategorii "Zastosowanie" nagradzane są osoby lub organizacje, które wniosły znaczący wkład w rozwój technologii robotyki i jej użytkowanie. Roberta zdobyła nagrodę za swoją wybitną pracę związaną z bezpieczeństwem robotyki na całym świecie.

„Jestem niezwykle zaszczycona otrzymaniem tej nagrody" – powiedziała Nelson Shea. „Postrzegam ją jako uznanie nie tylko dla mojej pracy, ale także dla zaangażowania Universal Robots i Teradyne w kwestie bezpieczeństwa użytkowania robotów. Ta nagroda jest wyrazem uznania dla wszystkich, którzy przyczynili się do rozwoju tego aspektu robotyzacji w ostatnich latach. Kiedy zaczynałam pracę w tej dziedzinie ponad cztery dekady temu, czułam, że mam osobistą misję i nie ma nikogo, kto by mi w niej towarzyszył. Dziś, zwłaszcza po pojawieniu się robotów współpracujących, wszyscy jesteśmy zgodni co do znaczenia bezpieczeństwa".

Roberta Nelson Shea jest kolejną kobietą, która w ostatnich latach otrzymała nagrodę Engelberger Awards. Pokazuje to, jak robotyka ewoluowała od czasu, gdy laureatka rozpoczęła pracę w branży w 1982 roku.

„Na szczęście nie jestem pierwszą kobietą, która otrzymała tę nagrodę, ale jest nas wciąż mało w branży, dlatego mam nadzieję, że moja kariera może być również inspiracją dla młodszych kobiet. Mają one do odegrania ważną rolę w przyszłym rozwoju zarówno robotyzacji, jak i technologii w ogóle".

Kim Povlsen, prezes Universal Robots, również docenił osiągnięcia Roberty.

„Ta nagroda jest potwierdzeniem ogromnego wkładu, jaki Roberta wniosła do branży robotyki, w której, zwłaszcza w przypadku cobotów, bezpieczeństwo jest najwyższym priorytetem. Zaangażowanie Roberty pomogło stworzyć standardy interakcji między ludźmi a robotami. Był to istotny wkład we współpracę między ludźmi i cobotami, którą obserwujemy dziś w tysiącach miejsc pracy" – podsumował Kim Povlsen.

O Universal Robots  
Universal Robots jest wiodącym producentem robotów współpracujących (cobotów) wykorzystywanych w wielu branżach oraz w edukacji. Założona w 2005 roku i mająca siedzibę w Odense, w Danii, firma Universal Robots dąży do stworzenia świata, w którym ludzie pracują z robotami, a nie jak roboty. Jej misja jest prosta: Automatyzacja dla każdego. Wszędzie.

Od momentu wprowadzenia na rynek pierwszego na świecie komercyjnego cobota w 2008 roku, Universal Robots rozwinął portfolio produktów o szerokim zasięgu i ładowności oraz sprzedał ponad 50 000 cobotów na całym świecie. Wokół technologii cobotów rozwinął się rozległy ekosystem tworzący innowacje, zapewniający klientom wybór spośród szerokiej gamy komponentów, zestawów i rozwiązań dostosowanych do każdego zastosowania.

 

Więcej informacji na stronie: www.universal-robots.com

Kontakt dla mediów:

Dorota Prochowicz, Omega Communication,
dprochowicz@communication.pl, +48 728 433 401

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie PROJEKTORY PANASONIC OŻYWIAJĄ STAROŻYTNY EFEZ W MUZEUM DOŚWIADCZEŃ IMMERSYJNYCH Biuro prasowe
2024-07-24 | 12:30

PROJEKTORY PANASONIC OŻYWIAJĄ STAROŻYTNY EFEZ W MUZEUM DOŚWIADCZEŃ IMMERSYJNYCH

Projektory laserowe DLP Panasonic zostały wybrane przez tureckie muzeum ze względu na swoją rozdzielczość 4K i wysoką jasność, które są niezbędne do projekcji na dużą skalę w
IT i technologie BRAK ZDJĘCIA
2024-07-24 | 01:00

Symfonia na rzecz edukacji MŚP: partnerstwo z Fundacją Digital Poland

Symfonia, producent i dostawca rozwiązań wspierających cyfryzację procesów biznesowych w MŚP, nawiązała współpracę z Fundacją Digital Poland. Partnerstwo to, podobnie jak uruchomione niedawno Symfonia Lab, wpisuje się w
IT i technologie Nowe życie Ogrodu Moneta z projektorami Panasonic
2024-07-23 | 12:00

Nowe życie Ogrodu Moneta z projektorami Panasonic

Kiedy FKP Scorpio i Temple Live Entertainment wpadli na pomysł przekształcenia impresjonistycznych arcydzieł Claude'a Moneta w wyjątkową, interaktywną wystawę w Szwecji, wiedzieli, że

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Od przyszłego roku akcyza na e-liquidy ma wzrosnąć o 75 proc. To trzy razy więcej niż na tradycyjne papierosy

 Na rynku e-liquidów mamy największą szarą strefę, z którą fiskus niezbyt dobrze sobie radzi. Gwałtowna podwyżka akcyzy nie pomoże w rozwiązaniu tego problemu, tylko go spotęguje – mówi Piotr Leonarski, ekspert Federacji Przedsiębiorców Polskich. Krajowi producenci płynów do e-papierosów zaapelowali już do ministra finansów o rewizję planowanych podwyżek akcyzy na wyroby tytoniowe. W przypadku e-liquidów ma być ona największa i w 2025 roku wyniesie 75 proc. Branża podkreśla, że to przyczyni się do jeszcze większego rozrostu szarej strefy, a ponadto będzie zachętą dla konsumentów, żeby zamiast korzystać z alternatyw, wrócili do palenia tradycyjnych papierosów.

Infrastruktura

Zielone zamówienia publiczne stanowią dziś zaledwie kilka procent rynku. Rządowy zespół ma opracować specjalne kryteria dla nich

Zielone zamówienia publiczne stają się w ostatnich latach coraz bardziej powszechną praktyką, choć w Polsce odpowiadają za kilka procent ogólnej liczby zamówień. Duży nacisk na ten aspekt, w postaci nowych regulacji i wytycznych, kładzie także Unia Europejska. Dlatego też w maju br. zarządzeniem prezesa Rady Ministrów został powołany specjalny rządowy zespół, którego zadaniem będzie uwzględnienie aspektów środowiskowych w polskim systemie zamówień publicznych oraz opracowanie wytycznych dla zamawiających. – Ważne, żeby te opracowywane kryteria były dostosowane do realiów polskiego rynku – wskazuje Barbara Dzieciuchowicz, prezes Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Drogownictwa.

IT i technologie

Boom na sztuczną inteligencję w ochronie zdrowia ma dopiero nastąpić. Wyzwaniem pozostają regulacje i zaufanie do tej technologii

Sztuczna inteligencja ma potencjał, żeby zrewolucjonizować podejście do profilaktyki, diagnostyki i leczenia pacjentów, jednocześnie redukując ich koszty. W globalnej skali wartość rynku rozwiązań opartych na AI w opiece zdrowotnej rośnie lawinowo – w ub.r. wynosiła ponad 32 mld dol., ale do 2030 roku ta kwota ma się zwiększyć ponad sześciokrotnie. Również w Polsce narzędzia bazujące na AI zaczynają być wdrażane coraz szerzej, choć – jak wynika z lipcowego raportu SGH – prawdziwy rozwój potencjału sztucznej inteligencji w polskiej branży ochrony zdrowia ma dopiero nastąpić. Warunkiem jest stworzenie stabilnego i bezpiecznego środowiska dla rozwoju tej technologii, opartego na regulacjach prawnych i zaufaniu wszystkich interesariuszy.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.