Roberta Nelson Shea z Universal Robots otrzymuje nagrodę w dziedzinie robotyki
Roberta Nelson Shea z Universal Robots otrzymuje prestiżową nagrodę w dziedzinie robotyki za wkład w bezpieczeństwo użytkowania urządzeń
Detroit, Michigan, 24 maja, 2023: Po raz drugi na przestrzeni ostatnich pięciu lat, kluczowa postać Universal Robots, duńskiego producenta robotów współpracujących (cobotów), została uhonorowana najbardziej prestiżową na świecie nagrodą w dziedzinie robotyki – Joseph F. Engelberger Robotics Award – często określaną jako Nagroda Nobla w dziedzinie robotyki.
Idąc w ślady współzałożyciela Universal Robots, Esbena Østergaarda, który otrzymał nagrodę Engelberger Award w 2018 roku w kategorii „Technologia”, Roberta Nelson Shea, Global Technical Compliance Officer Universal Robots, został wyróżniona podczas ceremonii na Automate Show w Detroit.
W kategorii "Zastosowanie" nagradzane są osoby lub organizacje, które wniosły znaczący wkład w rozwój technologii robotyki i jej użytkowanie. Roberta zdobyła nagrodę za swoją wybitną pracę związaną z bezpieczeństwem robotyki na całym świecie.
„Jestem niezwykle zaszczycona otrzymaniem tej nagrody" – powiedziała Nelson Shea. „Postrzegam ją jako uznanie nie tylko dla mojej pracy, ale także dla zaangażowania Universal Robots i Teradyne w kwestie bezpieczeństwa użytkowania robotów. Ta nagroda jest wyrazem uznania dla wszystkich, którzy przyczynili się do rozwoju tego aspektu robotyzacji w ostatnich latach. Kiedy zaczynałam pracę w tej dziedzinie ponad cztery dekady temu, czułam, że mam osobistą misję i nie ma nikogo, kto by mi w niej towarzyszył. Dziś, zwłaszcza po pojawieniu się robotów współpracujących, wszyscy jesteśmy zgodni co do znaczenia bezpieczeństwa".
Roberta Nelson Shea jest kolejną kobietą, która w ostatnich latach otrzymała nagrodę Engelberger Awards. Pokazuje to, jak robotyka ewoluowała od czasu, gdy laureatka rozpoczęła pracę w branży w 1982 roku.
„Na szczęście nie jestem pierwszą kobietą, która otrzymała tę nagrodę, ale jest nas wciąż mało w branży, dlatego mam nadzieję, że moja kariera może być również inspiracją dla młodszych kobiet. Mają one do odegrania ważną rolę w przyszłym rozwoju zarówno robotyzacji, jak i technologii w ogóle".
Kim Povlsen, prezes Universal Robots, również docenił osiągnięcia Roberty.
„Ta nagroda jest potwierdzeniem ogromnego wkładu, jaki Roberta wniosła do branży robotyki, w której, zwłaszcza w przypadku cobotów, bezpieczeństwo jest najwyższym priorytetem. Zaangażowanie Roberty pomogło stworzyć standardy interakcji między ludźmi a robotami. Był to istotny wkład we współpracę między ludźmi i cobotami, którą obserwujemy dziś w tysiącach miejsc pracy" – podsumował Kim Povlsen.
O Universal Robots
Universal Robots jest wiodącym producentem robotów współpracujących (cobotów) wykorzystywanych w wielu branżach oraz w edukacji. Założona w 2005 roku i mająca siedzibę w Odense, w Danii, firma Universal Robots dąży do stworzenia świata, w którym ludzie pracują z robotami, a nie jak roboty. Jej misja jest prosta: Automatyzacja dla każdego. Wszędzie.
Od momentu wprowadzenia na rynek pierwszego na świecie komercyjnego cobota w 2008 roku, Universal Robots rozwinął portfolio produktów o szerokim zasięgu i ładowności oraz sprzedał ponad 50 000 cobotów na całym świecie. Wokół technologii cobotów rozwinął się rozległy ekosystem tworzący innowacje, zapewniający klientom wybór spośród szerokiej gamy komponentów, zestawów i rozwiązań dostosowanych do każdego zastosowania.
Więcej informacji na stronie: www.universal-robots.com
Kontakt dla mediów:
Dorota Prochowicz, Omega Communication,
dprochowicz@communication.pl, +48 728 433 401
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Producenci drobiu obawiają się liberalizacji handlu z Mercosurem i Ukrainą. Ostrzegają przed zagrożeniem dla bezpieczeństwa żywnościowego w UE
Umowa o wolnym handlu z krajami Mercosur może się okazać zagrożeniem dla polskich i europejskich producentów drobiu – ocenia Krajowa Rada Drobiarstwa – Izba Gospodarcza. Dziś 25 proc. mięsa z piersi kurczaka spożywanego w UE pochodzi z krajów spoza Wspólnoty – ocenia AVEC. Dodatkowy kontyngent z krajów Ameryki Południowej w wysokości 180 tys. t oznacza, że łącznie importowalibyśmy do UE 1,1 mln t mięsa drobiowego. Unijnych producentów niepokoją też stosunki handlowe z Ukrainą.
Prawo
Eksperci apelują o zmiany w konstrukcji podatków od nieruchomości. Danina od wartości byłaby bardziej sprawiedliwa i transparentna
Polska jest jednym z nielicznych unijnych państw, gdzie wysokość podatku od nieruchomości zależy od jej powierzchni, a nie wartości. Dyskusja nad zmianą systemu toczy się w Polsce od kilku dekad, ale hamują ją przede wszystkim obawy społeczne o wzrost daniny. Eksperci jednak przekonują, że podwyżki podatku od nieruchomości nie muszą iść w parze ze zmianą, a nowe rozwiązanie byłoby bardziej sprawiedliwe i z korzyścią dla transparentności rynku oraz samorządów.
Konsument
Polacy chcieliby głosować elektronicznie. Brakuje woli politycznej i technicznego zaplecza dla takiego rozwiązania
Ponad połowa Polaków chciałaby głosować przez internet – wynika z analizy CBOS. Już dziś niektóre państwa na świecie korzystają z głosowania elektronicznego, a wiele innych rozważa wprowadzenie takiego rozwiązania. Światowym liderem w tym zakresie jest Estonia, gdzie od 2005 roku działa e-voting. Także w Polsce po wyborach w 2023 roku pojawił się tego typu pomysł. Okazuje się jednak, że choć wola społeczna zdigitalizowania sposobu wyboru rządzących jest, to woli politycznej ciągle brakuje. Nie wiadomo też, która z platform mogłaby pełnić rolę bezpiecznej urny wyborczej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.