Komunikaty PR

Rynek EdTech - warto inwestować w umiejętność wykorzystania grywalizacji

2023-10-11  |  11:54
Biuro prasowe

Wykorzystywanie grywalizacji w procesie nauki to stale rosnący trend. Zgodnie z przewidywaniami Grupy IMARC globalny rynek nauczania opartego na grach do 2028 r. osiągnie wielkość 42,3 miliarda dolarów, wykazując stopę wzrostu na poziomie 18,3% w latach 2023–2028[1]. Z tego względu coraz więcej nauczycieli jest zainteresowanych poszerzaniem swoich kompetencji w tym zakresie. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej platforma do nauki angielskiego dla dzieci online, Novakid, wychodzi naprzeciw oczekiwaniom lektorów i udostępnia bezpłatny kurs szkoleniowy z zastosowania grywalizacji w edukacji.


Wyniki przeprowadzonego niedawno przez platformę Novakid badania wykazały rosnące znaczenie grywalizacji w edukacji. Wynika z niego, że aż 80% nauczycieli ma pozytywne nastawienie do włączenia elementów gier do programu nauczania. Wskazują oni, że dzięki temu zwiększa się zaangażowanie uczniów, co przekłada się na lepsze wyniki w nauce. Badanie wykazało ponadto, że 25% szkół stacjonarnych wdrożyło już takie elementy podczas lekcji, odnotowując znaczny wzrost postępów swoich podopiecznych.

Jak wprowadzić elementy grywalizacji do edukacji?

W czerwcu 2023 r. platforma uruchomiła Akademię Nauczyciela Novakid. Jednym z elementów jest kurs online z zakresu metod nauczania wykorzystujących grywalizację, który szybko zdobył największą popularność wśród użytkowników. Wynika to ze stale rosnącego zapotrzebowania na tego typu wiedzę.

Na kurs ten składają się intensywne warsztaty z podstaw zastosowania gier w edukacji, w sumie jego ukończenie zajmuje około 2,5 godziny. W tym czasie użytkownicy mogą zapoznać się z materiałami, przećwiczyć zastosowanie poznanych koncepcji w praktyce, a także zrealizować quiz sprawdzający zdobytą wiedzę. Dzięki temu nauczyciele mogą ukończyć szkolenie np. w trakcie weekendu, zdobywając cenny, poszerzający ich zawodowe kompetencje certyfikat.

– Z informacji, jakie otrzymujemy od obecnych użytkowników Akademii Nauczyciela wynika, że doceniają oni m.in. nacisk na budowanie praktycznych umiejętności. Kursy zostały zaprojektowane w taki sposób, aby nie tylko przekazywać wiedzę, ale także klarowne, konkretne narzędzia i rozwiązania do wykorzystania podczas prowadzonych lekcji. Uczestnicy realizują pełny program zazwyczaj w niecałe trzy tygodnie, co świadczy o ich zaangażowaniu w rozwój zawodowy – mówi Elena Campanella, dyrektor ds. edukacji nauczycieli w Novakid. – Jesteśmy przekonani, że grywalizacja jest dla nauczycieli nieocenionym narzędziem, pozwalającym na budowanie zaangażowania wśród uczniów i sprawiającym, że nauka staje się przyjemniejsza. Cieszę się, że dostarczając lektorom bezpłatny dostęp do tej sekcji naszego programu, możemy zapewnić zasoby, które pomogą im odnieść sukces w roli edukatora – dodała Elena Campanella.

Dostęp do certyfikowanych materiałów na wyciągnięcie ręki

Akademia Nauczyciela Novakid to kompletna baza kursów dostosowanych do potrzeb zarówno początkujących, jak i doświadczonych lektorów języka angielskiego. Obejmuje ona m.in. szkolenia akredytowane przez uznaną organizację CPD[2] z Wielkiej Brytanii. Akredytacja ta stanowi potwierdzenie, że ​​posiadacze certyfikatów Akademii Nauczyciela Novakid dysponują kompetencjami niezbędne do nauczania języka angielskiego w edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej (TEYL - Teaching English to Young Learners). Kursy są skierowane do różnorodnych grup odbiorców: od rodziców stosujących edukację domową po instytucje publiczne (od żłobków po uniwersytety). Kursy zapewniają uczestnikom zestaw umiejętności niezbędnych do skutecznego nauczania online.

Użytkownicy Akademii Nauczyciela Novakid mają również dostęp do biblioteki kursów, które można ukończyć niezależnie lub jako część pakietu. Szkolenia te są opracowywane wewnętrznie przez zespół ds. treści Novakid i bazują na seminariach internetowych oraz przekazywanych materiałach dydaktycznych.

Ponadto platforma skupia społeczność nauczycieli, którzy mogą dzielić się najlepszymi praktykami i konsultować z innymi lektorami. Otrzymują oni również wyłączny dostęp do wydarzeń specjalnych.

[1] https://www.imarcgroup.com/game-based-learning-market

[2] CPD Certification Service jest wiodącą i największą na świecie niezależną instytucją, wydającą akredytacje CPD (Continuing Professional Development), która działa we wszystkich sektorach gospodarki. Więcej informacji o certyfikacji CPD Novakid dostępnych jest tutaj: https://cpduk.co.uk/providers/novakid.


Novakid to internetowa szkoła języka angielskiego dla dzieci założona w 2017 roku w Dolinie Krzemowej (USA) przez Maxa Azarova, Dmitrija Malina i Amy Krolevetska. Obecnie ponad 3000 doświadczonych i wykwalifikowanych nauczycieli prowadzi lekcje języka angielskiego dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat za pośrednictwem interaktywnej platformy internetowej, zaprojektowanej przez Novakid. Oficjalna strona: www.novakid.pl

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25 Biuro prasowe
2025-05-13 | 14:45

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Emitel ponownie został Partnerem Technologicznym konferencji Impact’25 – jednego z najważniejszych wydarzeń poświęconych nowoczesnym technologiom, gospodarce
IT i technologie Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?
2025-04-29 | 10:00

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Udział kobiet na stanowiskach kierowniczych w Polsce wynosi 43 % i jest to drugi najwyższy wynik w Europie (wyżej jest jedynie Łotwa – 46%).* Polki od lat udowadniają,
IT i technologie Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
2025-04-02 | 10:40

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

W Polsce zadebiutowała motorola edge 60 fusion – pierwszy tegoroczny model z rodziny edge. Łączy cechy smartfona klasy premium z wysoką odpornością, potwierdzoną

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Targi Bezpieczeństwa

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca

5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.

Ochrona środowiska

Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.

Handel

Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.