Rynek EdTech - warto inwestować w umiejętność wykorzystania grywalizacji
Wykorzystywanie grywalizacji w procesie nauki to stale rosnący trend. Zgodnie z przewidywaniami Grupy IMARC globalny rynek nauczania opartego na grach do 2028 r. osiągnie wielkość 42,3 miliarda dolarów, wykazując stopę wzrostu na poziomie 18,3% w latach 2023–2028[1]. Z tego względu coraz więcej nauczycieli jest zainteresowanych poszerzaniem swoich kompetencji w tym zakresie. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej platforma do nauki angielskiego dla dzieci online, Novakid, wychodzi naprzeciw oczekiwaniom lektorów i udostępnia bezpłatny kurs szkoleniowy z zastosowania grywalizacji w edukacji.
Wyniki przeprowadzonego niedawno przez platformę Novakid badania wykazały rosnące znaczenie grywalizacji w edukacji. Wynika z niego, że aż 80% nauczycieli ma pozytywne nastawienie do włączenia elementów gier do programu nauczania. Wskazują oni, że dzięki temu zwiększa się zaangażowanie uczniów, co przekłada się na lepsze wyniki w nauce. Badanie wykazało ponadto, że 25% szkół stacjonarnych wdrożyło już takie elementy podczas lekcji, odnotowując znaczny wzrost postępów swoich podopiecznych.
Jak wprowadzić elementy grywalizacji do edukacji?
W czerwcu 2023 r. platforma uruchomiła Akademię Nauczyciela Novakid. Jednym z elementów jest kurs online z zakresu metod nauczania wykorzystujących grywalizację, który szybko zdobył największą popularność wśród użytkowników. Wynika to ze stale rosnącego zapotrzebowania na tego typu wiedzę.
Na kurs ten składają się intensywne warsztaty z podstaw zastosowania gier w edukacji, w sumie jego ukończenie zajmuje około 2,5 godziny. W tym czasie użytkownicy mogą zapoznać się z materiałami, przećwiczyć zastosowanie poznanych koncepcji w praktyce, a także zrealizować quiz sprawdzający zdobytą wiedzę. Dzięki temu nauczyciele mogą ukończyć szkolenie np. w trakcie weekendu, zdobywając cenny, poszerzający ich zawodowe kompetencje certyfikat.
– Z informacji, jakie otrzymujemy od obecnych użytkowników Akademii Nauczyciela wynika, że doceniają oni m.in. nacisk na budowanie praktycznych umiejętności. Kursy zostały zaprojektowane w taki sposób, aby nie tylko przekazywać wiedzę, ale także klarowne, konkretne narzędzia i rozwiązania do wykorzystania podczas prowadzonych lekcji. Uczestnicy realizują pełny program zazwyczaj w niecałe trzy tygodnie, co świadczy o ich zaangażowaniu w rozwój zawodowy – mówi Elena Campanella, dyrektor ds. edukacji nauczycieli w Novakid. – Jesteśmy przekonani, że grywalizacja jest dla nauczycieli nieocenionym narzędziem, pozwalającym na budowanie zaangażowania wśród uczniów i sprawiającym, że nauka staje się przyjemniejsza. Cieszę się, że dostarczając lektorom bezpłatny dostęp do tej sekcji naszego programu, możemy zapewnić zasoby, które pomogą im odnieść sukces w roli edukatora – dodała Elena Campanella.
Dostęp do certyfikowanych materiałów na wyciągnięcie ręki
Akademia Nauczyciela Novakid to kompletna baza kursów dostosowanych do potrzeb zarówno początkujących, jak i doświadczonych lektorów języka angielskiego. Obejmuje ona m.in. szkolenia akredytowane przez uznaną organizację CPD[2] z Wielkiej Brytanii. Akredytacja ta stanowi potwierdzenie, że posiadacze certyfikatów Akademii Nauczyciela Novakid dysponują kompetencjami niezbędne do nauczania języka angielskiego w edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej (TEYL - Teaching English to Young Learners). Kursy są skierowane do różnorodnych grup odbiorców: od rodziców stosujących edukację domową po instytucje publiczne (od żłobków po uniwersytety). Kursy zapewniają uczestnikom zestaw umiejętności niezbędnych do skutecznego nauczania online.
Użytkownicy Akademii Nauczyciela Novakid mają również dostęp do biblioteki kursów, które można ukończyć niezależnie lub jako część pakietu. Szkolenia te są opracowywane wewnętrznie przez zespół ds. treści Novakid i bazują na seminariach internetowych oraz przekazywanych materiałach dydaktycznych.
Ponadto platforma skupia społeczność nauczycieli, którzy mogą dzielić się najlepszymi praktykami i konsultować z innymi lektorami. Otrzymują oni również wyłączny dostęp do wydarzeń specjalnych.
[1] https://www.imarcgroup.com/game-based-learning-market
[2] CPD Certification Service jest wiodącą i największą na świecie niezależną instytucją, wydającą akredytacje CPD (Continuing Professional Development), która działa we wszystkich sektorach gospodarki. Więcej informacji o certyfikacji CPD Novakid dostępnych jest tutaj: https://cpduk.co.uk/providers/novakid.
Novakid to internetowa szkoła języka angielskiego dla dzieci założona w 2017 roku w Dolinie Krzemowej (USA) przez Maxa Azarova, Dmitrija Malina i Amy Krolevetska. Obecnie ponad 3000 doświadczonych i wykwalifikowanych nauczycieli prowadzi lekcje języka angielskiego dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat za pośrednictwem interaktywnej platformy internetowej, zaprojektowanej przez Novakid. Oficjalna strona: www.novakid.pl
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.