Komunikaty PR

SAP Story: Ericsson wybiera oprogramowanie SAP, by łączyć łańcuchy dostaw

2024-04-24  |  15:00

W obliczu stale rozwijającego się rynku technologii, firmy na całym świecie poszukują sposobów na poprawę efektywności operacyjnej i zwiększenie elastyczności swoich łańcuchów dostaw. Ericsson, światowy lider w dziedzinie 5G, technologii komunikacyjnych i usług, wybrał rozwiązanie SAP Integrated Business Planning for Supply Chain (SAP IBP), aby zwiększyć wydajność operacyjną swojej globalnej sieci łańcucha dostaw.

Digitalizacja łańcuchów dostaw staje się kluczowym elementem strategii biznesowej wielu organizacji, m.in. z branży telekomunikacyjnej. Z analiz Deloitte („2023 telecom industry outlook”) wynika, że w minionym roku firmy w tym sektorze koncentrowały się przede wszystkim na dostarczaniu klientom zaawansowanej łączności i wyższej wydajności, jednocześnie zwiększając wartość i konkurencyjność. Z kolei opracowania KPMG („Supply chain trends 2024: The digital shake-up”) pokazują, że w 2024 roku, szeroko pojęta branża technologiczna mierzy się przede wszystkim z wyzwaniami takimi jak  przejrzystość i widoczność w łańcuchach dostaw, a technologie muszą jej zapewniać m.in. szczegółowy wgląd w relacje z dostawcami i lokalnymi oddziałami.

Obsługujący sieci z ponad 2,5 miliardami użytkowników w ponad 180 krajach i 40% światowego ruchu mobilnego poza Chinami, koncern Ericsson odczuł w pewnym momencie potrzebę jednakowej, technologicznej bazy, dla wszystkich swoich procesów planowania i logistyki. Odpowiedzią okazało się oparte na chmurze rozwiązanie SAP IBP, które integruje możliwości planowania biznesowego w obrębie różnych zastosowań, poprawia zdolność firm do przewidywania ryzyka związanego z łańcuchem dostaw i oferuje rozwiązania będące odpowiedzią na wyzwania z tego zakresu.

Dzięki SAP IBP Ericsson będzie w stanie sprostać złożonym wymaganiom planowania, jednocześnie poprawiając czas reakcji w ramach procesów związanych ze sprzedażą, operacjami, zasobami i planowaniem zapasów. Umożliwi to firmie dalsze skupienie się na wprowadzaniu innowacji i poprawie efektywności kosztowej. Zdolność do przewidywania i zaspokajania popytu w zwinny sposób ma kluczowe znaczenie dla szeregu firmowych celów biznesowych. Wybór SAP IBP wynika z wieloletniego partnerstwa, w ramach którego SAP wspiera wizję Ericsson, polegającą na zapewnieniu nieograniczonej łączności na całym świecie.

– W kontekście digitalizacji łańcuchów dostaw kluczowe jest wykorzystanie cyfrowych możliwości integracji danych w całej organizacji. Ważne jest, aby każdy dział w firmie zaangażowany w planowanie łańcucha dostaw korzystał z jednego zestawu danych. Z badań przeprowadzonych przez SAP wynika, że aż 34 procent managerów uważa brak standaryzacji rozwiązań IT i aplikacji za główne wyzwanie w obszarze łańcuchów dostaw, a 26 proc. zauważa problemy związane z izolacją informacji między działami. Wspólna, technologiczna platforma wspierająca planowanie logistyczne i wymianę informacji w obrębie tych procesów stanowi kluczową potrzebę dla naszych klientów, zwłaszcza dla firm o globalnym zasięgu, jak Ericsson. Wybór odpowiednich narzędzi technologicznych przekłada się na zwiększenie elastyczności i zaufania, co umożliwia budowanie odpornych łańcuchów dostaw i skuteczne reagowanie na potrzeby klientów. Nasza wieloletnia współpraca z Ericssonem, w tym ostatni wybór SAP IBP for Supply Chain, jest kolejnym istotnym krokiem we wspieraniu firmy w procesie cyfryzacji łańcucha dostaw oraz w umacnianiu jej pozycji jako jednego z liderów na światowym rynku telekomunikacyjnym – mówi Adam Adamczyk, Head of Digital Supply Chain, SAP CEE.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Panasonic TOUGHBOOK G2 nominowany do konkursu branżowego Biuro prasowe
2024-07-22 | 14:00

Panasonic TOUGHBOOK G2 nominowany do konkursu branżowego

TOUGHBOOK G2 firmy Panasonic został wyróżniony w konkursie Best of Industry Award – MM Poland, którego nominacje ogłoszono 8 lipca przez MM Magazyn Przemysłowy. Konkurs
IT i technologie Generatywna sztuczna inteligencja m.in. w opinii Polaków to zrządzenie losu
2024-07-17 | 08:00

Generatywna sztuczna inteligencja m.in. w opinii Polaków to zrządzenie losu

Podczas gdy eksperci przewidują znaczące pozytywne skutki gospodarcze rozwoju sztucznej inteligencji generatywnej, nastroje społeczne nie są tak optymistyczne. Allianz Trade przedstawia wyniki
IT i technologie Lena Lighting partnerem oprogramowania DIALux
2024-07-17 | 01:00

Lena Lighting partnerem oprogramowania DIALux

DIALux jest nowoczesnym narzędziem, pozwalającym na projektowanie oświetlenia. To najchętniej wybierane oprogramowanie, umożliwiające zarówno rozlokowanie pojedynczych opraw, jak i

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Przedsiębiorcy czekają na doprecyzowanie przepisów dotyczących Małego ZUS-u Plus. W sądach toczy się ponad 600 spraw z ZUS-em

Oddziały Biura Rzecznika MŚP prowadzą już ponad 600 spraw dotyczących Małego ZUS-u Plus. Przedmiotem sporu z ZUS-em jest interpretacja, jak długo – dwa czy trzy lata – powinna trwać przerwa, po upływie której przedsiębiorca może ponownie skorzystać z niższych składek. Pod koniec czerwca Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim wydał pierwszy wyrok, w którym podzielił korzystną dla przedsiębiorców argumentację Rzecznika MŚP. – Nie stanowi on jeszcze o linii interpretacyjnej. Czekamy na wejście w życie ustawy deregulacyjnej, która ułatwi od stycznia przedsiębiorcom przechodzenie na Mały ZUS Plus – mówi Agnieszka Majewska, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Problemy społeczne

Awaria CrowdStrike’a miała podobne skutki jak potencjalny cyberatak. Uzależnienie od technologii to ryzyko wyłączenia całych gałęzi gospodarki

Ogromna awaria systemu Windows, wywołanego błędem w aktualizacji oprogramowania CrowdStrike, doprowadziła do globalnego paraliżu. Przestały działać systemy istotne z perspektywy codziennego życia milionów ludzi. Tylko w piątek odwołano kilka tysięcy lotów na całym świecie,  a w części regionów w USA nie działał numer alarmowy. – To pokazuje, że im bardziej jesteśmy uzależnieni od technologii, tym łatwiej wykluczyć wręcz całe gałęzie gospodarki, a podobne skutki mógłby mieć cyberatak – ocenia Krzysztof Izdebski z Fundacji im. Stefana Batorego. Jego zdaniem tego typu incydenty są nie do uniknięcia i trzeba się na nie lepiej przygotować.

Ochrona środowiska

Nowelizacja przepisów ma przyspieszyć rozwój farm wiatrowych. Do 2040 roku Polska może mieć zainstalowane w nich ponad 40 GW mocy

Jeszcze w tym kwartale ma zostać przyjęty przez rząd projekt zmian w ustawie o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych. Nowelizacja zmniejsza minimalną odległość turbin wiatrowych od zabudowań do 500 m. Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej ocenia, że zmiana odległości zwiększy potencjał energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie, do poziomu 41,1 GW. – Branża czeka też na przyspieszenie procedur, przede wszystkim procedury środowiskowej i całego procesu zmiany przeznaczenia gruntów – mówi Anna Kosińska, członkini zarządu Res Global Investment.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.