Komunikaty PR

SAP wprowadza kolejne innowacje wspierające klientów w erze AI

2024-03-07  |  12:00
Kontakt
Patrycja Kaleta-Łuczynowicz
Linkleaders

Piotrkowska 148/150
90-631 Łódź
patrycja.kaleta|linkleaders.pl| |patrycja.kaleta|linkleaders.pl
505 223 994
https://www.linkleaders.pl/

SAP wprowadza do swojego portfolio innowacje wspierające klientów w przeprowadzaniu transformacji biznesowej. Dzięki temu klienci będą mogli w pełni wykorzystywać potencjał swoich danych, generując jeszcze trafniejsze informacje oraz osiągając szybszy wzrost i większą wydajność w erze sztucznej inteligencji.

Nowe możliwości pojawią się w rozwiązaniu SAP Datasphere. Będą to m.in. nowe funkcje oparte na generatywnej sztucznej inteligencji, które pozwolą na zmiany w procesach planowania, upraszczając strukturę danych i pozwalając na bardziej intuicyjną interakcję z nimi.

– Wykorzystywanie danych w celu podejmowania bardziej trafnych decyzji jest imperatywem technologicznym przedsiębiorstw. W miarę jak sztuczna inteligencja (koniecznie oparta na danych wysokiej jakości) rewolucjonizuje każdy aspekt działalności biznesowej, trend ten tylko zyskuje na znaczeniu. Nasze innowacje w obrębie SAP Datasphere, a także rozszerzone partnerstwo z Collibra to kamienie milowe, dzięki którym jeszcze pełniej możemy wspierać klientów w przeprowadzaniu inteligentnych transformacji biznesowych za pomocą danych – mówi Juergen Mueller, dyrektor ds. technologii i członek zarządu SAP.

Sednem zapowiadanych nowości jest koncepcja data fabric (pol. tkanina danych). To architektura, która pomaga sprawiać, że dane biznesowe nie są tylko zasobem, ale stają się podstawą inicjatyw strategicznych. Ogłoszone przez SAP innowacje i partnerstwo umożliwiają organizacjom dostarczanie istotnych danych użytkownikom, przy zachowaniu kontekstu biznesowego i logiki.

– By w pełni wykorzystywać dane, organizacja musi wyciągać z nich znaczące wnioski, a można to osiągnąć jedynie poprzez zachowanie nienaruszonego kontekstu biznesowego. Wyodrębnianie i przenoszenie danych przekłada się na utratę większości ich znaczenia, ponieważ tracą wtedy związek z procesami biznesowymi.  Koncepcja data fabric pozwala na uproszczenie dostępu do kluczowych informacji biznesowych, rozproszonych w wielu aplikacjach, chmurze i lokalnych magazynach, niezależnie od tego, gdzie się znajdują, przy jednoczesnym zachowaniu nienaruszonego kontekstu biznesowego i znaczenia. W ten sposób organizacje mogą natychmiast podejmować działania i dostarczać znaczące i centralnie zarządzane dane użytkownikom biznesowym, aby te cenne zasoby wspierały podejmowanie decyzji opartych na danych – podsumowuje Alex-Luis Militaru, dyrektor SAP Business Technology Platform, SAP Central and Eastern Europe.

Innowacje w obrębie SAP Datasphere pomagają klientom uzyskać ujednolicony widok danych, który upraszcza ich krajobraz, zachowując kontekst i logikę – umożliwiając szybsze dostosowywanie się do zmian rynkowych i podejmowanie bardziej efektywnych decyzji. Od nowych funkcji copilot i wektorowej bazy danych, dzięki którym kontekst biznesowy pozostaje stały w wynikach dostarczanych przez AI, po nowy graf wiedzy, pomagający odkrywać spostrzeżenia i wzorce w złożonych danych, innowacje SAP w zakresie danych wspierają klientów w pełnym i sprawnym wykorzystaniu potencjału ich danych.

– Zdecydowaliśmy się wykorzystać SAP Datasphere do stworzenia nowoczesnej architektury danych biznesowych w połączeniu z naszym środowiskiem SAP S/4HANA. Pozwoliło nam to na stworzenie nowoczesnej platformy analizy danych biznesowych, która działa w oparciu o zaufane dane i ich modele – dodaje Achim Welter, Senior Director ERP, Digital & IT Strategy, Hershey’s.

Copilot AI i zarządzanie AI

Generatywny asystent biznesowy (copilot) AI o nazwie Joule jest teraz dostępny w SAP Analytics Cloud, aby między innymi zautomatyzować tworzenie i rozbudowywanie raportów, prezentacji czy planów. Automatyzacja ta jest możliwa dzięki funkcjom inżynierii wektorowej SAP HANA Cloud, które łączą moc dużych modeli językowych z istotnymi danymi organizacji – by kontekst biznesowy w informacjach dostarczanych przez AI pozostawał stały.

Wdrożenie generatywnej sztucznej inteligencji w organizacji jest możliwe tylko przy wsparciu zaufanych i odpowiednio zarządzanych danych. Aby zapewnić organizacjom rozwiązanie do zarządzania politykami, procesami i praktykami AI, SAP rozszerza współpracę z Collibra w celu zintegrowania rozwiązania Collibra AI Governance z zasobami danych SAP. Wesprze to klientów w przejrzystym i odpowiedzialnym podejściu do zarządzania danymi, a także dbaniu o zgodność z przepisami, wymogami i polityką prywatności.

Odkrywanie ukrytych zależności i wzorców za pomocą Knowledge Graph

Dzięki nowemu grafowi wiedzy SAP Datasphere organizacje mogą odkrywać ukryte zależności i wzorce w swoich aplikacjach i systemach. Umożliwia to zarówno użytkownikom technicznym, jak i biznesowym dogłębne zrozumienie relacji między danymi, metadanymi i procesami biznesowymi, a także zwiększenie skuteczności uczenia maszynowego i dużych modeli językowych.

Ujednolicone i zaawansowane planowanie i analityka

Nowa integracja SAP Datasphere z SAP Analytics Cloud oznacza pojedynczy system zarządzania danymi i zaawansowaną analitykę, wspierające planowanie w obrębie organizacji. Użytkownicy mogą korzystać z jednego elastycznego modelu, aby uniknąć silosowania danych między procesami planowania, używając jednego narzędzia do przygotowywania danych, modelowania i planowania.

Ponadto użytkownicy biznesowi mogą korzystać z nowej funkcji kompasu w SAP Analytics Cloud, która dzięki symulacji opartej na danych umożliwia uzyskanie lepszych wyników planowania i analizy. Pozwala to firmom korzystać ze złożonych symulacji za pośrednictwem interfejsu czatu do oceny wyników predykcji i stałego dostosowywania kontrolowanych zmiennych. To wpływa na proces planowania – poprzez natywne połączenie różnych jego aspektów (np.: finansowego, operacyjnego, związanego z łańcuchem dostaw i zasobami ludzkimi) z aplikacjami SAP i danymi z zewnątrz.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie https://news.sap.com/?p=221995

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Linkleaders
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne? Biuro prasowe
2025-01-02 | 09:50

Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?

Jak zminimalizować ryzyko niepowodzenia przy tworzeniu strony internetowej? Odpowiedzią na to pytanie może być prototyping – przygotowanie wstępnej wersji pozwoli zidentyfikować
IT i technologie Newline VEGA Pro – już w Polsce!
2024-12-31 | 15:00

Newline VEGA Pro – już w Polsce!

VEGA Pro to wysokoefektywny monitor interaktywny przygotowany na każde korporacyjne wyzwanie – luksusowy i elegancki. Urządzenie jest już dostępne w warszawskim showroomie Newline
IT i technologie Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
2024-12-31 | 12:20

Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB

Do oferty firmy Zalman trafiła właśnie nowa obudowa T4 Plus. To model dla oszczędnych konsumentów, którzy jednak cenią sobie porządne wykonanie oraz elegancki design. W

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.