Komunikaty PR

SAS nowym partnerem Execon

2023-11-06  |  10:00
Biuro prasowe

Execon – polska firma konsultingowo-wdrożeniowa od ponad dekady z powodzeniem świadcząca kompleksowe usługi IT nawiązała partnerstwo z SAS, światowym liderem w zakresie analityki biznesowej i sztucznej inteligencji.

 

W ramach współpracy partnerskiej SAS i Execon będą dostarczać klientom zautomatyzowane i skalowalne rozwiązania wspierające podejmowanie decyzji w oparciu o dane, analitykę i sztuczną inteligencję.  Dzięki partnerstwu, firmy z różnych branż – w tym bankowości, ubezpieczeń, telekomunikacji, sektora retail i administracji publicznej – będą  mogły  napędzać wzrost i innowacje oraz wzmacniać pozycję rynkową.

 

Execon od 11 lat tworzy i wdraża złożone rozwiązania wspierające osiąganie celów biznesowych klientów w szybko zmieniającym się cyfrowym świecie. Angażuje się też w opracowanie strategii czy projektowanie CX tak, by umożliwić klientom osiągnięcie sukcesu przez kształtowanie optymalnych doświadczeń odbiorców ich usług w kanałach cyfrowych.

 

– Partnerstwo z SAS  daje nam ogromne możliwości rozszerzania portfela produktowego, co przekłada się na skuteczne realizowanie misji Execon, którą jest budowanie cyfrowego sukcesu naszych klientów przy wykorzystaniu najnowszych osiągnięć technologii, w tym analityki w czasie rzeczywistym, automatyzacji, sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego,  które  nie tylko napędzają innowacje, ale też pozwalają optymalizować przyszłe koszty w organizacji – mówi Artur Lempkowski, CEO Execon.

 

SAS dostarcza innowacyjne narzędzia w zakresie analityki i AI, w tym techniki uczenia maszynowego, uczenia głębokiego, rozpoznawania obrazów, przetwarzania języka naturalnego, i pomaga klientom wykorzystać  potencjał danych do optymalizacji działań i budowania przewag konkurencyjnych. Rozwiązania SAS zapewniają kompleksowe wsparcie w obszarach marketingu i sprzedaży, wykrywania nadużyć, zarządzania ryzykiem, czyli wszędzie tam, gdzie technologia umożliwia automatyzację procesów i podejmowanie szybkich decyzji na masową skalę. 

 

– Analityka i sztuczna inteligencja zajmują dziś główne miejsca na liście inwestycji przedsiębiorstw, jako narzędzia, które pozwalają szybko reagować na zmiany i lepiej przygotować się na przyszłe wyzwania. Nasza platforma analityczna SAS Viya upraszcza sposób wykorzystywania AI w różnych obszarach biznesowych. Głównym celem współpracy  SAS i Execon jest wsparcie klientów w uruchamianiu inteligentnych procesów biznesowych oraz wdrażaniu zaawansowanych technologii w szybki i łatwy sposób – podkreśla Dominik Pruski, Senior Alliance Manager w SAS.

 

 

 

Informacja o Execon

Execon od 11 lat tworzy i dostarcza złożone rozwiązania wspierające osiąganie celów biznesowych klientów w szybko zmieniającym się cyfrowym świecie. Dysponuje potencjałem 140-osobowego zespołu, który pochwalić się może realizacją ponad 800 projektów dla firm sektora finansowo-ubezpieczeniowego, telekomunikacyjnego i publicznego, a także dla przemysłu i branży retail. Obejmowały one między innymi budowę, wdrożenia i rozwój systemów IT, kompleksowe badania i projektowanie UX/UI, usługi analityczne i zarządzanie projektami, a także doradztwo w zakresie tworzenia strategii IT i biznesu. Execon wdraża oraz rozwija rozwiązania open source oraz technologie wiodących dostawców.

Informacja o SAS

SAS jest globalnym liderem w dziedzinie analityki i sztucznej inteligencji oraz branżowych zastosowań tych technologii. SAS pomaga organizacjom zamieniać dane w wiedzę niezbędną do podejmowania trafnych decyzji. Do grona klientów korzystających z rozwiązań SAS w Polsce należy większość banków, największe firmy ubezpieczeniowe, wszyscy wiodący operatorzy telekomunikacyjni, a także przedstawiciele przemysłu, dystrybucji, sektora retail, farmacji oraz administracji publicznej i ochrony zdrowia. SAS oferuje THE POWER TO KNOW®. www.sas.com.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Nowe życie Ogrodu Moneta z projektorami Panasonic Biuro prasowe
2024-07-23 | 12:00

Nowe życie Ogrodu Moneta z projektorami Panasonic

Kiedy FKP Scorpio i Temple Live Entertainment wpadli na pomysł przekształcenia impresjonistycznych arcydzieł Claude'a Moneta w wyjątkową, interaktywną wystawę w Szwecji, wiedzieli, że
IT i technologie SOFTSWISS wzmacnia swoją pozycję na polskim rynku i świętuje 15-lecie
2024-07-23 | 10:00

SOFTSWISS wzmacnia swoją pozycję na polskim rynku i świętuje 15-lecie

SOFTSWISS, międzynarodowa firma IT z biurami rozwoju w Warszawie i Poznaniu, obchodzi 21 lipca 15-lecie swojej działalności. Na przestrzeni tych lat firma osiągnęła znaczące sukcesy i nadal
IT i technologie realme 12 w promocyjnej cenie na start sprzedaży
2024-07-23 | 06:00

realme 12 w promocyjnej cenie na start sprzedaży

Główny aparat realme 12 o rozdzielczości 50MP oraz matryca SONY LYT-600 z optyczną stabilizacją obrazu (OIS) zapewnia doskonałą jakość zdjęć, zwłaszcza w warunkach słabego

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Polska wciąż bez strategii transformacji energetyczno-klimatycznej. Zaktualizowanie dokumentów mogłoby przyspieszyć i uporządkować ten proces

Prace nad nowym Krajowym planem w dziedzinie energii i klimatu powinny, zgodnie z unijnymi zobowiązaniami, zakończyć się w czerwcu br., ale do tej pory nie trafił on do konsultacji społecznych. Trzydzieści organizacji branżowych i społecznych zaapelowało do Ministerstwa Klimatu i Środowiska o przyspieszenie prac nad dokumentem i jego rzetelne konsultacje. Jak podkreśliły, nie powinien on być rozpatrywany tylko jako obowiązek do wypełnienia, lecz również jako szansa na przyspieszenie i uporządkowanie procesu transformacji energetyczno-klimatycznej w kraju. Polska pozostaje jedynym państwem w UE, który nie przedstawił długoterminowej strategii określającej nasz wkład w osiągnięcie neutralności klimatycznej UE do 2050 roku.

Bankowość

Firmy mogą się już ubiegać o fundusze z nowej perspektywy. Opcji finansowania jest wiele, ale nie wszystkie przedsiębiorstwa o tym wiedzą

Dla polskich firm środki UE są jedną z najchętniej wykorzystywanych form finansowania inwestycji i projektów rozwojowych. W bieżącej perspektywie finansowej na lata 2021–2027 Polska pozostanie jednym z największych beneficjentów funduszy z polityki spójności – otrzyma łącznie ok. 170 mld euro, z których duża część trafi właśnie do krajowych przedsiębiorstw. Na to nakładają się również środki z KPO i programów ramowych zarządzanych przez Komisję Europejską. Możliwości finansowania jest wiele, ale nie wszystkie firmy wiedzą, gdzie i jak ich szukać. Tutaj eksperci widzą zadanie dla banków.

Ochrona środowiska

Biznes chętnie inwestuje w OZE. Fotowoltaika na własnym gruncie najchętniej wybieranym rozwiązaniem

Możliwości związanych z inwestowaniem w zieloną energię jest bardzo dużo, jednak to fotowoltaika na własnych gruntach jest najchętniej wybieranym przez biznes rozwiązaniem OZE. Specjaliści zwracają uwagę, że wydłużył się okres zwrotu z takiej inwestycji, mimo tego nadal jest atrakcyjny, szczególnie w modelu PV-as-a-service. Dlatego też firm inwestujących w produkcję energii ze słońca może wciąż przybywać.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.