Komunikaty PR

Sharp Security Awareness Training

2024-06-24  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt

Anna Wrzesińska
Lucky Monday PR&Events

Kościuszki 65/28
30-114 Kraków
biuro|luckymonday.pl| |biuro|luckymonday.pl
+48 691769463
www.luckymonday.pl

Firma Sharp, wiodący dostawca usług i produktów w obszarze technologii biznesowych, wprowadziła do oferty opartą na chmurze platformę szkoleniową w zakresie cybersecurity, której celem jest minimalizacja ryzyka, na jakie narażone są przedsiębiorstwa.

Szkolenia Security Awareness Training mają formę mikrosesji i ćwiczeń symulacyjnych, bazujących na najlepszych praktykach w zakresie bezpieczeństwa cybernetycznego i ochrony danych. Dzięki wykorzystaniu technologii sztucznej inteligencji (AI), szkolenia są bardziej dynamiczne, interaktywne i dostosowane do potrzeb indywidualnych uczestników.

Wyniki ankiety przeprowadzonej przez firmę Sharp pośród 5770 europejskich specjalistów ds. IT wskazują, że prawie cztery na dziesięć (37%) MŚP w całej Europie uważa brak szkoleń dla pracowników za największe ogólne zagrożenie dla bezpieczeństwa IT w ich firmach. Niedobór szkoleń budzi większe obawy niż ataki cybernetyczne na wielką skalę (33%) lub brak odpowiedniej ochrony (30%).

Aby rozwiązać ten problem, firma Sharp wprowadziła do oferty szkolenia w zakresie bezpieczeństwa, mające formę mikrosesji i ćwiczeń symulacyjnych, których celem jest odpowiednie przygotowanie pracowników, tak, aby mogli oni właściwie reagować na potencjalne cyberataki. Szkolenia dotyczą reakcji pracowników na wiadomości phishingowe, ataki socjotechniczne oraz normy przestrzegania przepisów, dotyczących bezpieczeństwa i prywatności.

W związku ze zmieniającym się charakterem zagrożeń cybernetycznych, szkolenia będą prowadzone na bieżąco. Firma Sharp zrezygnowała z tradycyjnego, corocznego kursu lub szkolenia aktualizującego, dzięki czemu poziom świadomości niebezpieczeństw wśród pracowników można moderować na bieżąco w zależności od wymagań. Model ten pozwala firmom monitorować postępy pracowników w zakresie reakcji na zagrożenia, a pulpit nawigacyjny zawiera informacje o aktywności użytkowników i wynikach, a także o sugerowanych dalszych strategiach szkoleniowych.

Ponadto formuła mikrosesji szkoleniowych umożliwia uczenie się w ramach programu obejmującego łatwo przyswajalne moduły, które można opanować w ciągu kilku minut. Dzięki zastosowaniu technologii sztucznej inteligencji (AI) szkolenia koncentrują się na konkretnych problemach i wiedzy użytkowników, podczas gdy dynamiczne treści dostosowują się do indywidualnych potrzeb kursantów. Usługa obejmuje również symulowane ataki phishingowe i socjotechniczne, dostosowane do użytkownika i organizacji, w której pracuje, a przez to maksymalnie zbliżone do rzeczywistych ataków cyberprzestępców. Szkolenie dostosowuje się do postępów danego użytkownika, opierając się przy tym na zdobytych informacjach na temat wzorców uczenia się, zachowań i słabych stron. Pozwala to zagwarantować, że wszyscy pracownicy będą jednakowo czujni wobec zagrożeń cybernetycznych.

John Shackleton, Head of European Systems & Support Services w firmie Sharp, mówi: „Technologia stale ewoluuje, a szkolenia w zakresie bezpieczeństwa powinny dotrzymywać kroku tym zmianom. Najlepszą cyfrową obroną MŚP jest wiedza jej pracowników. Pojedynczy błąd w ocenie lub chwila nieostrożności mogą mieć katastrofalne konsekwencje nie tylko dla wrażliwych danych i własności intelektualnej. Narażają MŚP także na straty finansowe i szkody dla ich reputacji. Nasze nowe szkolenie dotyczące bezpieczeństwa pozwala użytkownikom zrozumieć, jak ograniczyć zagrożenia dla danych biznesowych i osobistych, a także zapewnia narzędzia umożliwiające wykrywanie naruszeń bezpieczeństwa i obronę przed nimi”.

Uwagi dla redakcji

Wspomniane badanie zostało przeprowadzone przez Censuswide w I kwartale 2023 r. i wzięło w nim udział 5770 osób decydujących o IT i odpowiedzialnych za zakupy IT w MŚP z 11 krajów, w tym: Austrii, Belgii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Niemiec, Polski, Szwecji, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii i Włoch.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Lucky Monday PR&Events
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia Biuro prasowe
2025-06-25 | 03:00

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Wyciek danych, ataki przeciążające stronę (DDoS), złośliwe oprogramowanie, phishing. Dziś wojna w cyberprzestrzeni dotyczy nie tylko infrastruktury krytycznej czy wielkich
IT i technologie Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska
2025-06-04 | 15:30

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Współczesne przedsiębiorstwa nie mogą pozwolić sobie na brak ochrony w świecie cyfrowym. Codziennie pojawiają się nowe zagrożenia: wycieki danych, ataki phishingowe,
IT i technologie Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
2025-05-13 | 14:45

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Emitel ponownie został Partnerem Technologicznym konferencji Impact’25 – jednego z najważniejszych wydarzeń poświęconych nowoczesnym technologiom, gospodarce

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom

Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.

Transport

37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.

Prawo

Firmy będą mogły przetestować krótszy tydzień pracy z rządowym wsparciem. Nabór wniosków ruszy w sierpniu

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchamia pilotaż krótszego tygodnia pracy. Zainteresowane wzięciem w nim udziału firmy będą się mogły ubiegać o wsparcie finansowe ze strony rządu. Politycy Nowej Lewicy, którzy są pomysłodawcami testu tego rozwiązania, przekonują, że finalnie zyskają na nim wszyscy, zarówno pracownicy, jak i pracodawcy, a ostrzeżenia o spodziewanych problemach gospodarki są mocno przesadzone.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.