Siemens, Universal Robots i Zivid razem dla intralogistyki
Siemens, Universal Robots (UR) i Zivid połączyły siły, aby stworzyć przełomowe rozwiązanie, które usprawnia automatyzację magazynów i rozwiązuje nawracające wyzwania związane z realizacją zadań logistyki wewnętrznej. Trzy firmy demonstrowały to rozwiązanie na ostatnich targach i wydarzeniach, a w czwartek 4 kwietnia odbędzie się webinarium zatytułowane "The Next-Generation Solution of Intra-Logistics Fulfillment".
- Cieszymy się, że możemy współpracować z Universal Robots i Zivid, aby wprowadzić przełomowe rozwiązanie do obsługi logistyki wewnętrznej - mówi Ignacio Moreno, Business Development Manager w Siemens. - Wykorzystując moc zaawansowanej technologii wizyjnej i wiodącej w branży robotyki współpracującej, SIMATIC Robot Pick AI jest w stanie zapewnić łatwą kompletację w każdym środowisku.
Partnerstwo stanowi znaczący krok naprzód w rozwiązywaniu złożonych wyzwań stojących przed sektorami logistyki i e-commerce. Nowoczesne centra realizacji zamówień charakteryzują się zautomatyzowanym transportem dużych ilości i odmian jednostek magazynowych (SKU), a nowe rozwiązanie zostało opracowane specjalnie w celu zaoferowania branży niezawodnego rozwiązania do kompletacji, niezależnie od kształtu przedmiotów, ich rozmiaru czy stopnia przezroczystości.
- Istnieje ogromny potencjał i znaczne zapotrzebowanie na automatyzację w centrach realizacji zamówień i branży e-commerce. To rozwiązanie zapewnia naszym klientom łatwość użytkowania i integrację, jakiej można oczekiwać od współpracy z najlepszymi dostawcami oprogramowania wizyjnego, robotyki i wykrywania - mówi Daniel Friedman, globalny dyrektor ds. partnerstw strategicznych w Universal Robots. - Współpraca z firmami Siemens i Zivid podkreśla nasz ciągły nacisk na połączenie naszej platformy robotów z technologiami sztucznej inteligencji i jest kolejnym świadectwem naszego zaangażowania w dostarczanie automatyzacji dla każdego i wszędzie.
Rozwiązanie składa się z najnowocześniejszych technologii:
- SIMATIC Robot Pick AI firmy Siemens, wstępnie wyszkolone oprogramowanie wizyjne oparte na głębokim uczeniu, umożliwia robotom wykonywanie zadań wcześniej ograniczonych do obsługi ręcznej.
- UR20 firmy Universal Robots, dzięki zwiększonemu zasięgowi i kompaktowej konstrukcji, umożliwia automatyzację aplikacji wymagających podnoszenia ciężkich przedmiotów na większe odległości, przy jednoczesnym zachowaniu standardów bezpieczeństwa UR (rozwiązanie działa płynnie w całej rodzinie cobotów UR).
- Innowacyjna kamera Zivid 2+ M130 jest pierwszym czujnikiem 3D zdolnym do obrazowania wszystkiego, w tym przezroczystych i półprzezroczystych przedmiotów, rozszerzając dostępność i możliwości kompletacji w handlu elektronicznym i aplikacjach do realizacji zamówień.
- Łącząc nasze rozwiązanie wizyjne 3D z Siemens i UR, oferujemy solidne rozwiązanie, które zaspokaja zmieniające się potrzeby sektorów logistyki i handlu elektronicznego - mówi Amy Landau, inżynier ds. marketingu produktów w Zivid. - Nasza współpraca otwiera nowe możliwości automatyzacji niezawodnej kompletacji zamówień, która może być naprawdę dostępna dla każdego.
Po demonstracji na wybranych targach w Europie i Ameryce Północnej w ostatnich tygodniach, rozwiązanie zostanie po raz pierwszy szczegółowo zaprezentowane 4 kwietnia podczas webinarium prowadzonego przez wszystkich trzech partnerów. Webinarium będzie transmitowane na żywo z siedziby Universal Robots w Odense w Danii.
Więcej informacji na temat webinarium można znaleźć na stronie:
https://app.livestorm.co/zivid/the-next-generation-solution-of-intra-logistics-fulfillment?type=detailed
Rozwiązanie będzie również prezentowane na targach Hannover Messe w dniach 22-26 kwietnia oraz na targach Automate w Chicago w dniach 6-9 maja.
O firmie Siemens:
Siemens AG jest globalną potęgą technologiczną, która od ponad 170 lat oznacza doskonałość inżynieryjną, innowacyjność, jakość, niezawodność i międzynarodowość. Firma działa na całym świecie, koncentrując się na obszarach elektryfikacji, automatyzacji i cyfryzacji.
O firmie Universal Robots:
Universal Robots (UR) jest wiodącym dostawcą robotów współpracujących (cobotów) wykorzystywanych w wielu branżach. Od czasu wprowadzenia pierwszego na świecie komercyjnie opłacalnego cobota w 2008 roku, firma UR opracowała portfolio produktów odzwierciedlające zakres zasięgu i ładowności oraz sprzedała ponad 75 000 cobotów na całym świecie.
O firmie Zivid:
Zivid jest wiodącym na rynku dostawcą kamer 3D do wizji maszynowej i rozwiązań programowych do automatyzacji robotyki nowej generacji. Dzięki wiodącym w branży kolorowym kamerom 3D firmy Zivid przedsiębiorstwa mogą szybko i łatwo poprawić wydajność automatyki przemysłowej, zapewniając szybsze linie produkcyjne.
W przypadku pytań do mediów prosimy o kontakt:
Christopher Schuette
Siemens
christopher.schuette@siemens.com
Christoffer Voss
Universal Robots
pr@universal-robots.com
Marie Bodet
Zivid
Marie.bodet@zivid.com
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.