Komunikaty PR

Smartfony moto g mają już 10 lat! Motorola sprzedała ich ponad 200 milionów

2023-11-09  |  15:00

9 listopada 2023 r. – Wprowadzając do sprzedaży pierwszy smartfon z rodziny moto g, Motorola dokonała prawdziwej rewolucji w  średnim segmencie rynku. Od tamtego momentu minęło 10 lat i do rąk użytkowników na całym świecie trafiło już ponad 200 milionów smartfonów moto g kolejnych generacji.

W przypadku moto g, firmie Motorola udało się stworzyć jedną z najbardziej rozpoznawalnych serii smartfonów na rynku i mocno zmienić branżę mobilną. Urządzenia spod znaku moto g słyną z tego, że popularyzują innowacje i zwiększają dostępność technologii oraz rozwiązań znanych z urządzeń premium. W ciągu ostatnich 10 lat rodzina moto g zdobyła lojalną grupę użytkowników. Miliony z nich wybierają kolejne modele moto g, ponieważ uważają, że właśnie te smartfony są dla nich najlepsze.

Moto g – pierwszy model zmienił wszystko

Kiedy do sklepów trafiła pierwsza motorola moto g, klienci z mniej zasobnym portfelem mieli do wyboru praktycznie tylko dwie opcje jeśli chodzi o wybór smartfona. Mogli kupić jeden z budżetowych modeli z wyraźnie gorszą specyfikacją lub  wybrać bardziej wyrafinowane, ale starsze o co najmniej generację smartfony z półki premium.

Pierwszy moto g kierował się inną filozofią i był kompromisem łączącym oba światy.  Wyróżniały go dobrej klasy parametry techniczne oraz innowacyjne podejście do wzornictwa. Moto g w 2013 roku oferował czterordzeniowy procesor, 1 GB pamięci RAM i posiadał wymienne obudowy, które pozwalały spersonalizować urządzenie. Smartfon popularyzował również ułatwiające obsługę gesty moto, dostępne wcześniej jedynie w droższych modelach marki Motorola.

Jeszcze więcej innowacji w moto g 4. generacji

Wprowadzenie na rynek moto g4 było kolejnym punktem zwrotnym dla całej serii. Z badań przeprowadzonych przez Motorolę wynikało, że dla posiadaczy smartfonów, ważne są określone funkcje odpowiadające poziomom cenowym poszczególnych urządzeń. Sprawdzono, jak rosną potrzeby konsumentów jeśli chodzi o najnowsze technologie mobilne i w efekcie rodzina smartfonów moto g musiała się poszerzyć, aby dać ludziom większy wybór. Debiutował także Moto Maker dla moto g, a więc narzędzie pozwalające bardzo mocno personalizować wygląd smartfonów już na etapie ich zakupu. Użytkownicy dostali możliwość wyboru koloru tylnej oraz przedniej części obudowy, wygrawerowania napisu, czy dostosowania powitania po uruchomieniu telefonu.

Model moto g4 wyznaczył również nową ścieżkę rozwoju, ponieważ w swoim segmencie oferował coś, co obecnie jest standardem w praktycznie każdym smartfonie - po raz pierwszy w serii moto g pojawił się czytnik linii papilarnych. Kolejną ważną innowacją w moto g4 był aparat z PDAF - autofokusem z detekcją fazy. Pozwał on dużo szybciej złapać ostrość, znacznie poprawiając komfort robienia zdjęć. Wcześniej to rozwiązanie dostępne było wyłącznie dla użytkowników smartfonów Motorola klasy premium.

Moto g100 - 10. generacja z zapasem mocy średniej półce

Smartfon motorola moto g100 powstał jako 10. generacja w 2021 roku i było to pierwsze urządzenie z rodziny moto g, w którym zadebiutował wydajny procesor Qualcomm Snapdragon serii 8 (konkretnie Snapdragon 870 5G) ze wsparciem dla komunikacji 5G. W moto g100 wyróżnikiem stała się także pojemna bateria oraz przełomowa platforma Ready For, która dała posiadaczom tego urządzenia możliwość podłączenia smartfona do zewnętrznego ekranu bez konieczności stosowania dodatkowych akcesoriów.

Kolor roku Pantone trafia do moto g84 5G

Najnowsze urządzenie z rodziny to model moto g84 5G, który zadebiutował w Polsce we wrześniu tego roku. Czym się wyróżnia? Po raz pierwszy smartfon z serii moto g dostępny jest w pięknym i stylowym kolorze roku Pantone – Viva Magenta. Obudowa najnowszego średniaka nawiązuje zresztą do segmentu premium, gdyż wykończona jest elegancką oraz bardzo praktyczną skórą wegańską.

Kolejną innowacją jest debiut głównego aparatu łączącego optyczną stabilizację obrazu (OIS) oraz technologię UltraPixel – moto g84 5G po raz kolejny oferuje w przystępnej cenie nowoczesne i ważne dla użytkowników rozwiązania. Smartfon  wyposażony został również w ekran wykonany w technologii pOLED, będący w stanie odwzorować głęboką czerń i posiadający praktycznie nieograniczony kontrast. W najnowszej serii g użytkownicy mogą także liczyć na wsparcie ze strony sztucznej inteligencji, która pomaga im wykonywać lepsze zdjęcia, ale też optymalizuje pracę smartfona.

Przyszłość rodziny moto g

W ciągu dekady, która minęła od debiutu pierwszego modelu moto g, Motorola może się pochwalić przeobrażeniem średniej półki – smartfonów bardzo popularnych wśród konsumentów. Firma przewiduje, że urządzenia mobilne z tego segmentu będą zyskiwać na znaczeniu jako narzędzia do autoekspresji, a dzięki rosnącej mocy obliczeniowej, także jako przenośne komputery. Użytkownicy smartfonów z serii moto g mogą więc liczyć na to, że Motorola będzie w kolejnych generacjach dążyć do tworzenia jeszcze lepszych, popularyzujących ważne innowacje i przede wszystkim,  konkurencyjnych produktów.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne? Biuro prasowe
2025-01-02 | 09:50

Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?

Jak zminimalizować ryzyko niepowodzenia przy tworzeniu strony internetowej? Odpowiedzią na to pytanie może być prototyping – przygotowanie wstępnej wersji pozwoli zidentyfikować
IT i technologie Newline VEGA Pro – już w Polsce!
2024-12-31 | 15:00

Newline VEGA Pro – już w Polsce!

VEGA Pro to wysokoefektywny monitor interaktywny przygotowany na każde korporacyjne wyzwanie – luksusowy i elegancki. Urządzenie jest już dostępne w warszawskim showroomie Newline
IT i technologie Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
2024-12-31 | 12:20

Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB

Do oferty firmy Zalman trafiła właśnie nowa obudowa T4 Plus. To model dla oszczędnych konsumentów, którzy jednak cenią sobie porządne wykonanie oraz elegancki design. W

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.