Komunikaty PR

Sony z kreatywnymi propozycjami na targach ISE 2024

2024-01-30  |  11:00
Biuro prasowe

ISE Barcelona, Hiszpania, 30 stycznia 2024 r. - Na targach ISE 2024 firma Sony Professional Displays & Solutions prezentuje najnowsze produkty i zmodernizowane rozwiązania audiowizualne, stworzone z myślą o zwiększeniu atrakcyjności i przygotowaniu klientów na przyszłość. Na stoisku jest dostępna oferta produktów i rozwiązań dla sektora korporacyjnego, edukacyjnego, handlu detalicznego i produkcji wirtualnej, w tym nowa, wydajną linię BRAVIA TM  BZ-L oraz nowo wprowadzone kamery PTZ SRG-A12 i SRG-A40 z ulepszonymi funkcjami automatycznego kadrowania AI PTZ.

W hali 3, na stoisku 3E300, Sony organizuje spotkania z ekspertami i zaprasza do obejrzenia demonstracji najnowszych produktów i rozwiązań, które dają wymierne korzyści i zwiększają swobodę twórczą na głównych rynkach. Dzięki sektorom dedykowanym konkretnym środowiskom, takim jak QSR (Quick Service Retail) i Virtual Production Studio, goście odwiedzający stoisko mogą odkryć również zaangażowanie Sony w zrównoważony rozwój, ponieważ firma prezentuje postępy, jakie poczyniła w kierunku lepszej przyszłości dla wszystkich w branży AV.

"Cieszymy się, że będziemy obecni na ISE 2024, jednym z największych wydarzeń w branży AV, aby zaprezentować naszą najnowszą ofertę dla firm z branży korporacyjnej, handlu detalicznego, edukacji i produkcji wirtualnej" - komentuje Rik Willemse, szef Sony Professional Displays & Solutions Europe. "Naszym celem jest tworzenie - i ulepszanie - doświadczeń dla wszystkich środowisk, dlatego jesteśmy tutaj, aby zademonstrować, w jaki sposób Sony może podnieść wartość, zwiększyć wydajność i kreatywność poczynając od centrów handlowych i salonów samochodowych po hybrydowe miejsca pracy i uniwersytety".

Łączenie pracowników i pracodawców za pomocą lepszych technologii opartych na danych 

Poważne zmiany, które zaszły w ostatnich latach, doprowadziły do powstania bardziej elastycznych, hybrydowych form pracy. Sony prezentuje szereg produktów, które zwiększają wydajność i produktywność personelu. Na stoisku jest wydzielona strefa dla firm i handlu detalicznego, w której prezentowana jest pełna gama rozwiązań Crystal LED z serii CH i BH, a także linia monitorów profesjonalnych BRAVIA, w tym nowy model BZ40L, oraz ekosystem zarządzania miejscem pracy TEOS, dostępny do demonstracji w sali konferencyjnej stoiska. Prezentowane są także najnowsze projektory biznesowe Sony, takie jak VPL-PHZ61.

Realistyczna przestrzeń hotelowa i handlowa

Wyjątkowe przestrzenie handlowe, w których odwiedzający mogą cieszyć się tym, co najlepsze w zakupach w świecie rzeczywistym i cyfrowym - od spersonalizowanych ofert w sklepie po niekończące się alejki. Goście stoiska mogą przenieść się do realistycznej przestrzeni handlowych i hotelowych, by obejrzeć flagowe monitory BRAVIA Professional, w tym model BZ40L (premium signage), BZ50L, BZ35L, BZ30L i EZ20L. Na żywo prezentowane są inteligentne funkcje AV monitorów BRAVIA oraz nieodblaskowa powłoka Deep Black , która sprawdza się w każdej przestrzeni, nawet w trudnych warunkach oświetleniowych.

Zwiększanie dostępności szkolnictwa wyższego

Sony oferuje szereg zaawansowanych rozwiązań, które pozwalają realizować bardziej angażujące zajęcia, a także zapewniają wsparcie dla nauczycieli i inspirują  uczniów. Na stoisku są prezentowane na żywo zupełnie nowe kamery SRG-A12 i SRG-A40 z wbudowaną technologią automatycznego kadrowania PTZ AI, a odwiedzający mogą także zapoznać się z ofertą kamer 4K z obrotowym zoomem, w tym SRG-X400, SRG-X120 i SRGX40UH. Zaprezentowane zostaną również licencjonowane, zaawansowane technologicznie narzędzia do wydobywania pisma ręcznego i automatycznego kadrowania PTZ w ramach najnowszego rozwiązania Edge Analytics Appliance. Na żywo pokazany zostanie projektor biznesowy VPL-FHZ85, a także mikrofon formujący wiązkę MAS-A100 i aktywny głośnik liniowy SLS-A1.

Inicjatywy z myślą o środowisku

Grupa Sony wdraża długoterminowy plan o nazwie "Road to Zero", którego celem jest zmniejszenie śladu środowiskowego do zera do roku 2050. W ramach tego planu firma Sony ustanowiła średnioterminowe cele środowiskowe "Green Management 2025", które obowiązują od roku finansowego 2021 do roku 2025. Mając na celu realizację tych planów, Sony Corporation przyspiesza wysiłki, takie jak wprowadzenie tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu, zmniejszenie zużycia energii przez oferowane produkty, wyeliminowanie plastiku z opakowań oraz wprowadzenie energii odnawialnej.

Od lata 2023 r. w telewizorach z serii BRAVIA BZ-L stosowany jest opracowany przez Sony plastik SORPLAS™ pochodzący z recyklingu. We wszystkich 15 modelach zastosowano elementy przyjazne dla środowiska - od wykorzystania plastiku z recyklingu SORPLAS™ i mniejszego zużycia atramentu na kartonach po opcjonalny stojak zmniejszający ilość odpadów i Eco Dashboard, który pozwala lepiej zrozumieć zużycie energii w zależności od konfiguracji ustawień.

Przyszłość produkcji treści

W strefie wirtualnej produkcji na stoisku debiutuje najnowszy, 220-calowy monitor Crystal LED VERONA 1,5 mm i 2,3 mm, który jednocześnie zapewnia głęboką czerń i antyrefleksyjność. Będzie on prezentowany wraz z ofertą Sony Virtual Production obejmującą kamerę VENICE 2, oraz monitory BVX-HX300 i BRAVIA 55" (FWD-55A95L), a także produkty Sony Cinema Line dla filmowców, w tym FX3, FX6, FR7 z najnowszymi aktualizacjami oprogramowania układowego oraz monitor LMD-A180.

 

W dniach 30 stycznia - 2 lutego 2024 r. firma Sony będzie obecna w hali 3, na stoisku 3E300 na targach FIRA Barcelona, Gran Via. Więcej informacji można znaleźć na stronie pro.sony.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Panasonic TOUGHBOOK G2 nominowany do konkursu branżowego Biuro prasowe
2024-07-22 | 14:00

Panasonic TOUGHBOOK G2 nominowany do konkursu branżowego

TOUGHBOOK G2 firmy Panasonic został wyróżniony w konkursie Best of Industry Award – MM Poland, którego nominacje ogłoszono 8 lipca przez MM Magazyn Przemysłowy. Konkurs
IT i technologie Generatywna sztuczna inteligencja m.in. w opinii Polaków to zrządzenie losu
2024-07-17 | 08:00

Generatywna sztuczna inteligencja m.in. w opinii Polaków to zrządzenie losu

Podczas gdy eksperci przewidują znaczące pozytywne skutki gospodarcze rozwoju sztucznej inteligencji generatywnej, nastroje społeczne nie są tak optymistyczne. Allianz Trade przedstawia wyniki
IT i technologie Lena Lighting partnerem oprogramowania DIALux
2024-07-17 | 01:00

Lena Lighting partnerem oprogramowania DIALux

DIALux jest nowoczesnym narzędziem, pozwalającym na projektowanie oświetlenia. To najchętniej wybierane oprogramowanie, umożliwiające zarówno rozlokowanie pojedynczych opraw, jak i

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Przedsiębiorcy czekają na doprecyzowanie przepisów dotyczących Małego ZUS-u Plus. W sądach toczy się ponad 600 spraw z ZUS-em

Oddziały Biura Rzecznika MŚP prowadzą już ponad 600 spraw dotyczących Małego ZUS-u Plus. Przedmiotem sporu z ZUS-em jest interpretacja, jak długo – dwa czy trzy lata – powinna trwać przerwa, po upływie której przedsiębiorca może ponownie skorzystać z niższych składek. Pod koniec czerwca Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim wydał pierwszy wyrok, w którym podzielił korzystną dla przedsiębiorców argumentację Rzecznika MŚP. – Nie stanowi on jeszcze o linii interpretacyjnej. Czekamy na wejście w życie ustawy deregulacyjnej, która ułatwi od stycznia przedsiębiorcom przechodzenie na Mały ZUS Plus – mówi Agnieszka Majewska, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Problemy społeczne

Awaria CrowdStrike’a miała podobne skutki jak potencjalny cyberatak. Uzależnienie od technologii to ryzyko wyłączenia całych gałęzi gospodarki

Ogromna awaria systemu Windows, wywołanego błędem w aktualizacji oprogramowania CrowdStrike, doprowadziła do globalnego paraliżu. Przestały działać systemy istotne z perspektywy codziennego życia milionów ludzi. Tylko w piątek odwołano kilka tysięcy lotów na całym świecie,  a w części regionów w USA nie działał numer alarmowy. – To pokazuje, że im bardziej jesteśmy uzależnieni od technologii, tym łatwiej wykluczyć wręcz całe gałęzie gospodarki, a podobne skutki mógłby mieć cyberatak – ocenia Krzysztof Izdebski z Fundacji im. Stefana Batorego. Jego zdaniem tego typu incydenty są nie do uniknięcia i trzeba się na nie lepiej przygotować.

Ochrona środowiska

Nowelizacja przepisów ma przyspieszyć rozwój farm wiatrowych. Do 2040 roku Polska może mieć zainstalowane w nich ponad 40 GW mocy

Jeszcze w tym kwartale ma zostać przyjęty przez rząd projekt zmian w ustawie o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych. Nowelizacja zmniejsza minimalną odległość turbin wiatrowych od zabudowań do 500 m. Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej ocenia, że zmiana odległości zwiększy potencjał energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie, do poziomu 41,1 GW. – Branża czeka też na przyspieszenie procedur, przede wszystkim procedury środowiskowej i całego procesu zmiany przeznaczenia gruntów – mówi Anna Kosińska, członkini zarządu Res Global Investment.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.