Spółka Brother Technology otrzymała platynowy certyfikat RBA
Firma Brother Industries ogłosiła, że jej spółka zależna Brother Technology (Shenzhen) Ltd, zajmująca się produkcją drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych, została poddana audytowi przez Responsible Business Alliance (RBA) i otrzymała certyfikat Platinum, czyli najwyższą ocenę. Spółka została doceniona w takich kategoriach jak: praca, bezpieczeństwo, środowisko, etyka, zarządzanie łańcuchem dostaw oraz odpowiednie zarządzanie systemami. W konsekwencji zyskała najwyższy wynik 200 punktów, otrzymując pierwszy platynowy certyfikat dla Grupy Brother.
RBA to globalna organizacja, której firmy członkowskie zobowiązują się do wypełniania swoich obowiązków społecznych poprzez tworzenie zrównoważonych łańcuchów dostaw. Kodeks postępowania, którym kieruje się organizacja, określa standardy w zakresie warunków pracy, traktowania pracowników z szacunkiem i godnością oraz prowadzenia działalności biznesowej w sposób odpowiedzialny i etyczny. RBA wymaga od firm członkowskich dążenia do zgodności z określonymi standardami. Warto zauważyć, że audyt RBA jest przeprowadzony przez zewnętrzną organizację, która ocenia całokształt postępowania firmy.
„Budowanie zrównoważonego biznesu oraz odpowiedzialne podejście do ochrony środowiska jest naszym priorytetem od wielu lat. Naszym celem jest zminimalizowanie emisji dwutlenku węgla, usprawnienie gospodarki cyrkularnej przez recykling. W naszej codziennej pracy kładziemy duży nacisk na etykę pracy, odpowiednie podejście do pracownika oraz jego bezpieczeństwo. Cieszymy się z otrzymania platynowego certyfikatu RBA – jest on dla nas dużym wyróżnieniem. Jednak w temacie odpowiedzialnego i zrównoważonego biznesu nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa” – komentuje Piotr Baca, Country Manager Brother Polska.
Grupa Brother chce mieć wpływ na rozwój społeczeństwa i pomóc chronić Ziemię, dlatego aktywnie wdraża działania w zgodzie z filozofią „Po Twojej stronie”. Grupa postawiła sobie za cel uzyskanie certyfikatu RBA Gold dla trzech zakładów produkcyjnych do końca roku fiskalnego 2024. Brother Technology (Shenzhen) Ltd. jest drugą spółką w Grupie Brother, która otrzymała ten certyfikat, po Brother Industries (Vietnam) nagrodzoną certyfikatem Gold w ubiegłym roku.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.