Komunikaty PR

Sputnik Software przejmuje DSGS

2020-10-06  |  01:00
  • Sputnik Software podpisał umowę przejęcia 40% udziałów DSGS – polskiej spółki IT tworzącej oprogramowanie do zarządzania budżetem w administracji publicznej.
  • Sputnik Software konsekwentnie umacnia swoją pozycję na polskim rynku dostawców IT dla sektora publicznego. Przejęcie spółki i włączenie do oferty jej produktu, Budżet 24, pozwoli na rozbudowę portfolio i kompleksową obsługę jednostek administracyjnych.

 

Współpraca między Sputnik Software i DSGS trwa od kilku lat. Zakończone sukcesem wspólne projekty okazały się dobrym punktem wyjścia do zacieśnienia relacji biznesowych między spółkami. DSGS funkcjonuje od 2016 r. i tak jak Sputnik Software, dostarcza rozwiązania IT dla sektora publicznego. Decyzja o przejęciu została podyktowana rosnącym zapotrzebowaniem na oprogramowanie do zarządzania budżetami dla sektora publicznego. Opracowany przez DSGS produkt Budżet 24 jest jedynym tego typu narzędziem na rynku umożliwiającym planowanie i zarządzanie budżetem w jednostkach administracji samorządowej i centralnej. Umożliwia cały proces budżetowania w trybie zdalnym od planowania przez uchwalanie, raportowanie, a w przyszłości również udostępnienie budżetu do wglądu obywatelom. Produkty spółek są komplementarne i w połączeniu pozwalają zbudować niezwykle szeroką ofertę.

Aby dostarczyć naszym klientom najbardziej kompleksowe rozwiązania nieustannie pracujemy nad własnymi programami, ale staramy się też wyszukiwać produkty z dużym potencjałem, które widzimy na rynku. Sprawdzone narzędzie do budżetowania to jeden z najbardziej pożądanych produktów cyfrowych wśród naszych klientów. Uzupełnienie naszej oferty o Budżet 24 jest odpowiedzią na potrzeby sektora publicznego w obszarze finansowym. Produkt ten może być wykorzystywany przez różne jednostki administracyjne samorządy, ale również administrację centralną. To inwestycja, która pozwoli nam na dalszy rozwój i konkurencyjność względem innych dużych spółek IT działających w tym obszarze – mówi Sławomir Hemerling-Kowalczyk, członek zarządu Sputnik Software.

W marcu tego roku Sputnik Software stworzył  grupę kapitałową z GIAP, dostawcą rozwiązań IT dla administracji publicznej. Dzięki połączeniu, firmy uzupełniły oferty, aby móc startować w największych przetargach samorządowych oraz administracji centralnej w Polsce. Przejęcie 40 proc. udziałów DSGS to kolejne działanie Sputnik Software mające na celu wzmocnienie pozycji rynkowej grupy.

Według uzgodnionego modelu współpracy Sputnik Software  przejmuje organizację sprzedaży i wsparcie techniczne dla klientów, co byłoby największym wyzwaniem dla rozwijającej się DSGS. Przejmująca strona zajmie się integracją produktów we wspólnej ofercie. Jednocześnie przyjmowana spółka uzyska pełną swobodę kreatywną i możliwość skupienia się na rozwoju  produktów.

 

- Współpracowaliśmy dotychczas przy kilku projektach. Wejście do Grupy Sputnik zintensyfikuje naszą kooperację przy jednoczesnym zachowaniu niezależności podmiotów.  Liczymy na znaczące zwiększenie obrotów i skali realizowanych projektów – zaznacza Prezes DSGS Krzysztof Domański.

Sputnik Software istnieje od 2000 roku. Spółka posiada w ofercie Platformę Nowoczesny Urząd dedykowaną samorządom i pozwalającą na zarządzanie kluczowymi zadaniami urzędu. Sputnik tworzy również dedykowane systemy informatyczne usprawniające procesy
w obszarze finansów publicznych i bezpieczeństwa informatycznego oraz komunikacji elektronicznej.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Generatywna sztuczna inteligencja m.in. w opinii Polaków to zrządzenie losu Biuro prasowe
2024-07-17 | 08:00

Generatywna sztuczna inteligencja m.in. w opinii Polaków to zrządzenie losu

Podczas gdy eksperci przewidują znaczące pozytywne skutki gospodarcze rozwoju sztucznej inteligencji generatywnej, nastroje społeczne nie są tak optymistyczne. Allianz Trade przedstawia wyniki
IT i technologie Lena Lighting partnerem oprogramowania DIALux
2024-07-17 | 01:00

Lena Lighting partnerem oprogramowania DIALux

DIALux jest nowoczesnym narzędziem, pozwalającym na projektowanie oświetlenia. To najchętniej wybierane oprogramowanie, umożliwiające zarówno rozlokowanie pojedynczych opraw, jak i
IT i technologie Długoterminowa umowa TomTom i Microsoft
2024-07-16 | 07:50

Długoterminowa umowa TomTom i Microsoft

TomTom (TOM2), specjalista w dziedzinie technologii geolokalizacji, ogłosił, że umacnia i rozszerza swoją współpracę z firmą Microsoft. Mapy i dane o ruchu drogowym TomTom będą

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Samorządowe budżety będą niezależne od rządowych zmian w podatkach. Nowe przepisy mają zacząć obowiązywać od 2025 roku

Obniżenie podatków, zwłaszcza PIT-u, zubożyło w ostatnich latach budżety polskich samorządów, szczególnie dużych miast. Nowy rząd po konsultacjach z jednostkami samorządu terytorialnego przedstawił w połowie lipca projekt nowej ustawy, zgodnie z którą dochody miast, gmin, powiatów i województw miałyby się opierać na udziale w dochodzie osób mieszkających i pracujących na danym obszarze, a nie w samych podatkach od osób fizycznych i prawnych. W ten sposób zmiany w opodatkowaniu nie będą się przekładać na wysokość wpływów do lokalnych budżetów i ułatwią planowanie inwestycji.

Finanse

Investors TFI: Hossa na giełdach nie skończy się przed 2026 rokiem. Wszystko będzie zależeć od trendu na Wall Street

Polska gospodarka w tym roku urośnie o 3–4 proc. po minimalnym wzroście w 2023 roku. To powinno się przełożyć na dobre wyniki polskich spółek, czyli również ich pozytywne notowania na giełdzie. Trend może zmienić jedynie wolta na Wall Street. Na nią jednak na razie się nie zanosi. Jednak za mniej więcej półtora roku amerykańscy przedsiębiorcy zaczną odczuwać skutki wysokich stóp procentowych, nawet jeśli Fed do tego czasu zdecyduje się na ich obniżki. Wtedy nastroje inwestorów mogą się odwrócić.

Konsument

Nie tylko Zielony, ale też Niebieski Ład. UE intensyfikuje wysiłki na rzecz ochrony zasobów wodnych

Europejski Komitet Regionów wezwał niedawno tworzącą się nową Komisję Europejską do prac nad Europejska Strategią Wodną i powołania komisarza odpowiedzialnego za zasoby wodne w UE. Impulsem do planowania zmian w tym obszarze ma być Blue Deal, czyli Niebieski Ład – inicjatywa stworzona w ubiegłym roku na wzór Zielonego Ładu. Przyspieszenie działań na rzecz ochrony zasobów wodnych to zdaniem ekspertów konieczność w obliczu coraz częstszych i poważniejszych susz, powodzi i problemów z dostępem do wody pitnej. Niebieski Ład ma być istotnym elementem dostosowywania się do zmian klimatu.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.