Komunikaty PR

Sputnik Software przejmuje DSGS

2020-10-06  |  01:00
  • Sputnik Software podpisał umowę przejęcia 40% udziałów DSGS – polskiej spółki IT tworzącej oprogramowanie do zarządzania budżetem w administracji publicznej.
  • Sputnik Software konsekwentnie umacnia swoją pozycję na polskim rynku dostawców IT dla sektora publicznego. Przejęcie spółki i włączenie do oferty jej produktu, Budżet 24, pozwoli na rozbudowę portfolio i kompleksową obsługę jednostek administracyjnych.

 

Współpraca między Sputnik Software i DSGS trwa od kilku lat. Zakończone sukcesem wspólne projekty okazały się dobrym punktem wyjścia do zacieśnienia relacji biznesowych między spółkami. DSGS funkcjonuje od 2016 r. i tak jak Sputnik Software, dostarcza rozwiązania IT dla sektora publicznego. Decyzja o przejęciu została podyktowana rosnącym zapotrzebowaniem na oprogramowanie do zarządzania budżetami dla sektora publicznego. Opracowany przez DSGS produkt Budżet 24 jest jedynym tego typu narzędziem na rynku umożliwiającym planowanie i zarządzanie budżetem w jednostkach administracji samorządowej i centralnej. Umożliwia cały proces budżetowania w trybie zdalnym od planowania przez uchwalanie, raportowanie, a w przyszłości również udostępnienie budżetu do wglądu obywatelom. Produkty spółek są komplementarne i w połączeniu pozwalają zbudować niezwykle szeroką ofertę.

Aby dostarczyć naszym klientom najbardziej kompleksowe rozwiązania nieustannie pracujemy nad własnymi programami, ale staramy się też wyszukiwać produkty z dużym potencjałem, które widzimy na rynku. Sprawdzone narzędzie do budżetowania to jeden z najbardziej pożądanych produktów cyfrowych wśród naszych klientów. Uzupełnienie naszej oferty o Budżet 24 jest odpowiedzią na potrzeby sektora publicznego w obszarze finansowym. Produkt ten może być wykorzystywany przez różne jednostki administracyjne samorządy, ale również administrację centralną. To inwestycja, która pozwoli nam na dalszy rozwój i konkurencyjność względem innych dużych spółek IT działających w tym obszarze – mówi Sławomir Hemerling-Kowalczyk, członek zarządu Sputnik Software.

W marcu tego roku Sputnik Software stworzył  grupę kapitałową z GIAP, dostawcą rozwiązań IT dla administracji publicznej. Dzięki połączeniu, firmy uzupełniły oferty, aby móc startować w największych przetargach samorządowych oraz administracji centralnej w Polsce. Przejęcie 40 proc. udziałów DSGS to kolejne działanie Sputnik Software mające na celu wzmocnienie pozycji rynkowej grupy.

Według uzgodnionego modelu współpracy Sputnik Software  przejmuje organizację sprzedaży i wsparcie techniczne dla klientów, co byłoby największym wyzwaniem dla rozwijającej się DSGS. Przejmująca strona zajmie się integracją produktów we wspólnej ofercie. Jednocześnie przyjmowana spółka uzyska pełną swobodę kreatywną i możliwość skupienia się na rozwoju  produktów.

 

- Współpracowaliśmy dotychczas przy kilku projektach. Wejście do Grupy Sputnik zintensyfikuje naszą kooperację przy jednoczesnym zachowaniu niezależności podmiotów.  Liczymy na znaczące zwiększenie obrotów i skali realizowanych projektów – zaznacza Prezes DSGS Krzysztof Domański.

Sputnik Software istnieje od 2000 roku. Spółka posiada w ofercie Platformę Nowoczesny Urząd dedykowaną samorządom i pozwalającą na zarządzanie kluczowymi zadaniami urzędu. Sputnik tworzy również dedykowane systemy informatyczne usprawniające procesy
w obszarze finansów publicznych i bezpieczeństwa informatycznego oraz komunikacji elektronicznej.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne? Biuro prasowe
2025-01-02 | 09:50

Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?

Jak zminimalizować ryzyko niepowodzenia przy tworzeniu strony internetowej? Odpowiedzią na to pytanie może być prototyping – przygotowanie wstępnej wersji pozwoli zidentyfikować
IT i technologie Newline VEGA Pro – już w Polsce!
2024-12-31 | 15:00

Newline VEGA Pro – już w Polsce!

VEGA Pro to wysokoefektywny monitor interaktywny przygotowany na każde korporacyjne wyzwanie – luksusowy i elegancki. Urządzenie jest już dostępne w warszawskim showroomie Newline
IT i technologie Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
2024-12-31 | 12:20

Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB

Do oferty firmy Zalman trafiła właśnie nowa obudowa T4 Plus. To model dla oszczędnych konsumentów, którzy jednak cenią sobie porządne wykonanie oraz elegancki design. W

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Wsparcie dla oszczędzających na wkład własny zamiast dla kredytobiorców. Eksperci proponują inne podejście do rządowych programów mieszkaniowych

Gigantyczne zainteresowanie Bezpiecznym Kredytem 2 proc., wprowadzonym przez poprzedni rząd w 2023 roku, wywindowało ceny mieszkań. Po roku obietnic związanych z wprowadzeniem zapowiadanego w kampanii wyborczej Kredytu na Start 0 proc. obecny rząd wycofał się z planów uruchomienia projektu, zapowiada jednak przedstawienie nowych rozwiązań. Zdaniem dr. Jacka Furgi z Centrum Procesów Bankowych i Informacji powinny one wspierać budowanie potencjału finansowego przyszłych kredytobiorców, zamiast zachęcać do sięgania po kredyt.

Transport

Obawy o serwis mogą zniechęcać do zakupu samochodów elektrycznych. W Polsce brakuje wyspecjalizowanych w tym warsztatów

Obawy o serwis i jego koszty sprawiają, że część osób odkłada zakup bezemisyjnego pojazdu na później. Wskazuje na to co 11. Polak – wynika z Barometru Nowej Mobilności. – Serwis samochodów elektrycznych w kontekście cen nie różni się aż tak bardzo od samochodu spalinowego, a jest nawet tańszy – ocenia Bartosz Jeziorański, założyciel i dyrektor generalny EV Repair.

Handel

Sztuczna inteligencja zmienia e-handel. Będzie wygodniej dla konsumentów, ale też sporo zagrożeń

W ciągu siedmiu lat wartość rynku związanego z wykorzystaniem sztucznej inteligencji w handlu elektronicznym wzrośnie ponad dwuipółkrotnie – do ponad 22 mld dol. Przedsiębiorcy widzą w niej duży potencjał marketingowy. Z punktu widzenia konsumentów obecność AI na platformach sprzedażowych to szansa na oszczędzenie czasu przy wyszukiwaniu produktów i możliwość otrzymywania spersonalizowanych ofert. To jednak również duże ryzyka – zwiększone ryzyko narażenia na manipulację i deepfake, a także obawa o bezpieczeństwo danych osobowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.