Komunikaty PR

Startuje appfleet – platforma poprawiająca wydajność procesów biznesowych

2020-07-20  |  10:33
Biuro prasowe
Kontakt
Maurycy Nosowski
BuzzAir

ul. Niekłańska 35/1
03-924 Warszawa
maurycy.nosowski|buzzair.pl| |maurycy.nosowski|buzzair.pl
+48 22 402 96 10
www.corepr.pl

Na rynku debiutuje appfleet – platforma hostingowa,  dzięki której firmy będą mogły łatwo wdrożyć dowolny kontener w wielu lokalizacjach jednocześnie, poprawiając wydajność procesów biznesowych i zmniejszając opóźnienia. Docelowo rozwiązanie to ma zastąpić ograniczające i kosztowne usługi bezserwerowe, rozwiązania zarządzanych kubernetów oraz złożone, wieloregionalne wdrożenia chmur obliczeniowych.

appfleet to przede wszystkim CDN (Content Delivery Network), czyli system dostarczania treści z wielu centrów danych i punktów wymiany ruchu, przeznaczony dla kontenerów, a zarazem  prosta alternatywa dla wiodącej na rynku platformy Kubernetes. Umożliwia i ułatwia wdrażanie i zarządzanie kontenerami Docker w wielu lokalizacjach jednocześnie. Dzięki platformie obsługa złożonego procesu konfiguracji, synchronizacji, wdrażania i równoważenia ruchu sieciowego dla aplikacji internetowych staje się prosta i banalna.

appfleet jest platformą brzegową (edge platform), hostującą dynamiczne usługi firm na całym świecie, tak aby były bliżej ich użytkowników. W modelu działania appfleet pełna baza kodu „żyje na krawędzi”, zmniejszając opóźnienia i poprawiając wydajność. Wydajność appfleet jest lepsza do tej, którą oferują produkty bezserwerowe FaaS i równocześnie eliminuje wszystkie ich ograniczenia. Dzięki tej platformie można na przykład używać dowolnego języka programowania i uzyskać pełny dostęp do warstwy sieci, co pozwala na uruchamianie aplikacji przy wykorzystaniu dowolnych portów i protokołów. Przykładami mogą być serwery DNS, rozproszone bazy danych, własne niestandardowe CDN itd.

appfleet pozwala użytkownikom na wdrażanie globalnie trasowanych aplikacji przy zastosowaniu godzinowego systemu rozliczeń. Firma startuje z siecią 5 centrów danych na całym świecie, a w niedalekiej przyszłości planuje rozszerzenie do 40 lokalizacji.

Platforma appfleet może być także dobrym rozwiązaniem dla firm, które zaskoczyła konieczność pracy zdalnej. Można ją wykorzystać rozmieszczając zasoby firmy w regionie, gdzie mieszkają jej pracownicy, dzięki czemu będzie bliżej nich. Taka platforma pozwala zmniejszać opóźnienia przy jednoczesnej poprawie wydajności procesów biznesowych. W sytuacji, gdy w naszym przedsiębiorstwie korzystamy z pracowników rozsianych po całym świecie, na różnych kontynentach, można wdrożyć i korzystać z zasobów w wielu regionach. Może to być na przykład prywatny zaszyfrowany czat korporacyjny czy usługa konferencyjna – mówi Dmitriy Akulov, założyciel appfleet.

Jak to działa?

Wystarczy podać obraz kontenera dokera i regiony, w których chce się go wdrożyć. System utworzy klaster, zmonitoruje konfigurację i inteligentnie przekieruje ruch oraz zapewni wysoką dostępność i bezawaryjne funkcjonowanie.

Wszystko za pomocą prostego interfejsu użytkownika uzupełnionego szczegółowymi samouczkami i przewodnikami, a także obsługą czatu na żywo dla wszystkich klientów.

Działanie appfleet można zobaczyć na filmie: https://www.youtube.com/watch?v=7n617ZF-oT4

Strona www: https://appfleet.com/

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: BuzzAir
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie BRAK ZDJĘCIA
2024-07-19 | 09:00

Niby cała Polska żyje footballem, a jednak Polacy w czasie meczów reprezentacji

Mieszkańcy kraju nad Wisłą nadal są nieodzownymi fanami piłki nożnej. Obrazują to wyniki badania Mastercard[1], w którym aż 61% respondentów wskazało, że są najszczęśliwsi wtedy, gdy mogą oglądać swoją
IT i technologie Generatywna sztuczna inteligencja m.in. w opinii Polaków to zrządzenie losu
2024-07-17 | 08:00

Generatywna sztuczna inteligencja m.in. w opinii Polaków to zrządzenie losu

Podczas gdy eksperci przewidują znaczące pozytywne skutki gospodarcze rozwoju sztucznej inteligencji generatywnej, nastroje społeczne nie są tak optymistyczne. Allianz Trade przedstawia wyniki
IT i technologie Lena Lighting partnerem oprogramowania DIALux
2024-07-17 | 01:00

Lena Lighting partnerem oprogramowania DIALux

DIALux jest nowoczesnym narzędziem, pozwalającym na projektowanie oświetlenia. To najchętniej wybierane oprogramowanie, umożliwiające zarówno rozlokowanie pojedynczych opraw, jak i

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Samorządowe budżety będą niezależne od rządowych zmian w podatkach. Nowe przepisy mają zacząć obowiązywać od 2025 roku

Obniżenie podatków, zwłaszcza PIT-u, zubożyło w ostatnich latach budżety polskich samorządów, szczególnie dużych miast. Nowy rząd po konsultacjach z jednostkami samorządu terytorialnego przedstawił w połowie lipca projekt nowej ustawy, zgodnie z którą dochody miast, gmin, powiatów i województw miałyby się opierać na udziale w dochodzie osób mieszkających i pracujących na danym obszarze, a nie w samych podatkach od osób fizycznych i prawnych. W ten sposób zmiany w opodatkowaniu nie będą się przekładać na wysokość wpływów do lokalnych budżetów i ułatwią planowanie inwestycji.

Finanse

Investors TFI: Hossa na giełdach nie skończy się przed 2026 rokiem. Wszystko będzie zależeć od trendu na Wall Street

Polska gospodarka w tym roku urośnie o 3–4 proc. po minimalnym wzroście w 2023 roku. To powinno się przełożyć na dobre wyniki polskich spółek, czyli również ich pozytywne notowania na giełdzie. Trend może zmienić jedynie wolta na Wall Street. Na nią jednak na razie się nie zanosi. Jednak za mniej więcej półtora roku amerykańscy przedsiębiorcy zaczną odczuwać skutki wysokich stóp procentowych, nawet jeśli Fed do tego czasu zdecyduje się na ich obniżki. Wtedy nastroje inwestorów mogą się odwrócić.

Konsument

Nie tylko Zielony, ale też Niebieski Ład. UE intensyfikuje wysiłki na rzecz ochrony zasobów wodnych

Europejski Komitet Regionów wezwał niedawno tworzącą się nową Komisję Europejską do prac nad Europejska Strategią Wodną i powołania komisarza odpowiedzialnego za zasoby wodne w UE. Impulsem do planowania zmian w tym obszarze ma być Blue Deal, czyli Niebieski Ład – inicjatywa stworzona w ubiegłym roku na wzór Zielonego Ładu. Przyspieszenie działań na rzecz ochrony zasobów wodnych to zdaniem ekspertów konieczność w obliczu coraz częstszych i poważniejszych susz, powodzi i problemów z dostępem do wody pitnej. Niebieski Ład ma być istotnym elementem dostosowywania się do zmian klimatu.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.