Komunikaty PR

STILL Polska i WObit – partnerstwo dla automatyzacji

2020-11-13  |  08:55
Biuro prasowe
Kontakt
Wojciech Podsiadły
Get More Services

ul. Rynek 60/2
50-116 Wrocław
w.podsiadly|getmoreservices.pl| |w.podsiadly|getmoreservices.pl
+48571246669
www.getmoreservices.pl

Dążąc do stworzenia kompleksowego portfolio rozwiązań AGV dla magazynów, STILL Polska nawiązuje współpracę z polską firmą WObit. Produkowane w wielkopolskich Dęborzycach roboty mobilne będą wykorzystywane w projektach automatyzacji u klientów STILL.

Koniecznym elementem realizacji strategii polegającej na dążeniu do kompleksowej obsługi klientów w modelu „wszystko od jednego dostawcy” jest systematyczna rozbudowa portfolio. Grupa STILL od lat wzbogaca swoją ofertę zarówno na drodze rozbudowy know-how i zakładów produkcyjnych, akwizycji spółek oraz partnerstwa z podmiotami wiodącymi prym w swoich branżach. W naszym kraju w kategorii autonomicznych, uniwersalnych, mobilnych robotów transportujących (tzw. żółwików) do pionierów i najważniejszych graczy należy firma WObit z siedzibą w Dęborzycach k. Pniew. Pojazdy firmy WObit z nagradzanej i wyróżnianej w konkursach na innowacyjne produkty serii MOBOT® będą dostępne klientom STILL Polska za pośrednictwem Doradców Handlowych STILL.

– Cieszymy się z formalizacji partnerstwa pomiędzy naszą firmą a STILL Polska w zakresie najmłodszej, prężnie rozwijanej części działalności spółki WObit, jaką są roboty przemysłowe – mówi Przemysław Degórski, Dyrektor Rozwoju w firmie WObit. – Wykorzystanie synergii pomiędzy produktami obydwu firm i możliwość docierania z ofertą do nowych klientów za pośrednictwem przedstawicieli handlowych partnera doskonale wpisuje się w jedno z podstawowych założeń firmy WObit o podążaniu ścieżką dynamicznego rozwoju – tłumaczy.

Najistotniejszymi barierami dla wdrożeń z obszaru automatyki magazynowej są obecnie: cena rozwiązań autonomicznych, możliwość ich skalowania i adaptacji do zmiennych warunków oraz kwestia współpracy maszyn i ludzi. Odpowiedzią STILL na te wyzwania jest modułowa koncepcja automatyzacji, w ramach której poziom technologicznego zaawansowania dostosowany jest do konkretnych potrzeb, przy dążeniu do maksymalnej prostoty obsługi. W robotach mobilnych WObit da się dostrzec przejawy podobnego myślenia o automatyzacji – mówi Szymon Smal, dyrektor działu Advanced Applications STILL Polska. – W wielu zastosowaniach potrzeby klientów w zakresie automatyzacji zaspokajamy bazując na rozwiązaniach rodziny STILL iGo neo. Dostrzegliśmy jednak potencjał dalszej optymalizacji procesów transportu wewnętrznego z użyciem kompaktowych robotów samojezdnych naszego nowego partnera. By uprościć procedury prowadzące do wdrożeń korzystających zarówno z prowadzonych ręcznie i automatycznych wózków STILL, jak i robotów mobilnych WObit, zawiązaliśmy formalną współpracę. Z perspektywy klienta całość projektu będzie odtąd realizowana za pośrednictwem jednego dostawcy. Mam poczucie, że to rozwiązanie korzystne nie tylko z perspektywy WObit i STILL Polska, ale przede wszystkim naszych klientów – konkluduje Smal.

O firmie STILL

STILL jest dostawcą rozwiązań intralogistycznych z historią sięgającą 1920 roku. Początkowo świadcząc usługi serwisowania silników elektrycznych, firma szybko rozpoczęła ich produkcję na własną rękę, by w latach 40. wzbogacić asortyment o napędzane nimi pojazdy transportowe.

Przedsiębiorstwo zapewnia dziś kompleksowe zaopatrzenie w wózki widłowe i paletowe, ciągniki, regały oraz systemy automatyzacji i informatycznego wsparcia zarządzania flotą transportu wewnętrznego. Stanowiąc część globalnej grupy KION, wraz z partnerami STILL jest w stanie od podstaw tworzyć zindywidualizowane zestawy transportowe i zaawansowane, całościowe systemy pojazdów autonomicznych.

Zatrudniając w skali globu 9 000 osób, z 4 zakładami produkcyjnymi i licznymi spółkami zależnymi – od Brazylii po Rosję – Grupa STILL jest jednym z wiodących dostawców sprzętu intralogistycznego na świecie. Jednym z silników napędzających jej sukces w Europie Środkowej jest działająca od 1995 r. firma STILL Polska. Przedsiębiorstwo stawia na kompleksową obsługę klientów w naszym kraju, zapewniając doradztwo, serwis 24/7, wynajem krótko- i długoterminowy oraz renowację wózków używanych. Zyskującą na znaczeniu częścią oferty są dziś modułowe systemy automatyzacji – od pojedynczych pojazdów autonomicznych po całościowe wdrożenia, w których komunikujące się ze sobą i serwerami wózki efektywnie i samodzielnie realizują ideę Przemysłu 4.0.

O firmie WObit

WObit to polski producent robotów przemysłowych, w tym rodziny przemysłowych robotów mobilnych MOBOT®AGV. Dzięki wiedzy i know-how na najwyższym światowym poziomie technologicznym firma od blisko 30 lat oferuje pełne spektrum najnowocześniejszych produktów i kompletnych rozwiązań dla przemysłu. Innowacje tworzone przez WObit są szeroko doceniane przez rynek. Za swoje osiągnięcia firma w 2019 roku otrzymała Polską Nagrodę Inteligentnego Rozwoju.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Get More Services
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne? Biuro prasowe
2025-01-02 | 09:50

Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?

Jak zminimalizować ryzyko niepowodzenia przy tworzeniu strony internetowej? Odpowiedzią na to pytanie może być prototyping – przygotowanie wstępnej wersji pozwoli zidentyfikować
IT i technologie Newline VEGA Pro – już w Polsce!
2024-12-31 | 15:00

Newline VEGA Pro – już w Polsce!

VEGA Pro to wysokoefektywny monitor interaktywny przygotowany na każde korporacyjne wyzwanie – luksusowy i elegancki. Urządzenie jest już dostępne w warszawskim showroomie Newline
IT i technologie Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
2024-12-31 | 12:20

Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB

Do oferty firmy Zalman trafiła właśnie nowa obudowa T4 Plus. To model dla oszczędnych konsumentów, którzy jednak cenią sobie porządne wykonanie oraz elegancki design. W

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

NEWSERIA POLECA

Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku

Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen

Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują  wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.

Prawo

Pracodawcy apelują o usprawnienie wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemcom. Nowe regulacje tylko w części w tym pomogą

Projekt ustawy o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Polski został przyjęty w grudniu przez rząd i trafił już do Sejmu. Nowe przepisy zakładają pełną elektronizację wnioskowania i wydawania zezwoleń na pracę i rezygnację z testu rynku pracy. Niekoniecznie jednak oznacza to większą otwartość na pracowników z zagranicy. – To nie zmiana jakościowa, ale co najwyżej próba sanacji przeciążonego systemu – ocenia dr Michał Szypniewski z kancelarii BKB Baran Książek Bigaj.

IT i technologie

Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii

– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.