Komunikaty PR

Strategia migracji do chmury - jak ją zaplanować i wdrożyć?

2020-11-09  |  11:15
Biuro prasowe
Kontakt
Biuro prasowe
Attention Marketing

ul. Ogrodowa 58
00-876 Warszawa
m.sokolowski|attentionmarketing.pl| |m.sokolowski|attentionmarketing.pl
795520960
attentionmarketing.pl/

Pierwszy w Polsce bezpłatny cykl webinarów, budowanie strategii migracji do chmury, rozpoczął Zbigniew Kamiński Cloud Masters & Premium Support Director w Oktawave. Mówiąc o strategii migracji do chmury skupił się na najważniejszych jej aspektach – planowaniu i wdrażaniu.

W dzisiejszych realiach chmura wkracza we wszystkie aspekty życia, dając możliwość wprowadzania nowych rozwiązań komunikacyjnych i biznesowych. Pomaga zwiększyć konkurencyjność na rynku i umożliwia szybszy “time-to-market”. Pozwala też uzyskać lepszą wydajność i skalowalność infrastruktury IT, przez co umożliwia optymalizację kosztów i wygenerowanie realnych oszczędności. 

Punktem, który często pojawia się w rozmowie z naszymi klientami, jest chęć skupienia się na swoim biznesie, na jego prowadzeniu, a niekoniecznie przepalaniu swojej energii i ludzi z IT na kwestie techniczne czy technologiczne, związane z utrzymywaniem serwerów i usług. Firmy wolą angażować swoje siły w biznes i jego rozwijaniepowiedział Zbigniew Kamiński z Oktawave.

Przygotowanie do współpracy z chmurą obliczeniową powinno rozpocząć się od audytu i analizy ogólnej, aby zorientować się, jaka jest bieżąca sytuacja organizacji. Konieczne jest też określenie,  jakie konkretne korzyści dana firma czy organizacja zamierza osiągnąć dzięki migracji do chmury.

– Na początek każda firma powinna wykonać wstępną analizę swoich potrzeb biznesowych i operacyjnych w zakresie infrastruktury IT. Następnie określić, jakie kompetencje chmurowe posiada a jakich potrzebuje, aby móc zmigrować swoje systemy IT do chmury. Kiedy już to określi, powinna wykonać bardziej szczegółową analizę. Między innymi wyznaczyć wyzwania infrastrukturalne i przełożyć je na konkretne KPI’s. Konieczna jest także kalkulacja TCO oraz przygotowanie harmonogramu migracji, tak by jej proces nie był odczuwalny dla biznesu zauważa Zbigniew Kamiński.

Podczas webinaru zostały również poruszone kwestie modeli migracji – Rehosting, Replatforming, Re-architecting, Repurchasing, Retire i Retain. Są to zdefiniowane strategie migracyjne, którymi dziś posługuje się cały świat. Prowadzący opisał krok po kroku czym się charakteryzują i jak w dobry sposób wykorzystać je w firmie oraz odpowiednio dostosować do potrzeb biznesowych i operacyjnych.

W trakcie spotkania poruszono najważniejsze kwestie, o których warto wiedzieć podczas planowania i wdrożenia chmury obliczeniowej w organizacji. Prowadzący skupił się zarówno na tych aspektach, które zwykle nie sprawiają kłopotów, jak i tych, które są największym wyzwaniem czy  ryzykiem wdrożenia.

Cykl webinarów dedykowany jest osobom podejmującym decyzje w obszarze IT, podczas których CIO i CTO renomowanych firm będą dzielić się swoimi doświadczeniami w tym zakresie. Kolejny bezpłatny webinar zaplanowany jest na wtorek 10 listopada. Jego tematem będzie : „Wpływ transformacji do chmury na procesy biznesowe firmy". Rozmowę z Dymitrem Mażarem, CTO Edipresse Polska S.A., poprowadzi Zbigniew Kamiński, Cloud Masters & Premium Support Director w Oktawave.

Na bezpłatne webinary można zapisać się pod linkiem - https://oktawave.com/pl/webinary?utm_medium=referral&utm_source=website&utm_campaign=cloud-strategy-webinars-1120&utm_content=webinar-lp

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Attention Marketing
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Generatywna sztuczna inteligencja m.in. w opinii Polaków to zrządzenie losu Biuro prasowe
2024-07-17 | 08:00

Generatywna sztuczna inteligencja m.in. w opinii Polaków to zrządzenie losu

Podczas gdy eksperci przewidują znaczące pozytywne skutki gospodarcze rozwoju sztucznej inteligencji generatywnej, nastroje społeczne nie są tak optymistyczne. Allianz Trade przedstawia wyniki
IT i technologie Lena Lighting partnerem oprogramowania DIALux
2024-07-17 | 01:00

Lena Lighting partnerem oprogramowania DIALux

DIALux jest nowoczesnym narzędziem, pozwalającym na projektowanie oświetlenia. To najchętniej wybierane oprogramowanie, umożliwiające zarówno rozlokowanie pojedynczych opraw, jak i
IT i technologie Długoterminowa umowa TomTom i Microsoft
2024-07-16 | 07:50

Długoterminowa umowa TomTom i Microsoft

TomTom (TOM2), specjalista w dziedzinie technologii geolokalizacji, ogłosił, że umacnia i rozszerza swoją współpracę z firmą Microsoft. Mapy i dane o ruchu drogowym TomTom będą

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Samorządowe budżety będą niezależne od rządowych zmian w podatkach. Nowe przepisy mają zacząć obowiązywać od 2025 roku

Obniżenie podatków, zwłaszcza PIT-u, zubożyło w ostatnich latach budżety polskich samorządów, szczególnie dużych miast. Nowy rząd po konsultacjach z jednostkami samorządu terytorialnego przedstawił w połowie lipca projekt nowej ustawy, zgodnie z którą dochody miast, gmin, powiatów i województw miałyby się opierać na udziale w dochodzie osób mieszkających i pracujących na danym obszarze, a nie w samych podatkach od osób fizycznych i prawnych. W ten sposób zmiany w opodatkowaniu nie będą się przekładać na wysokość wpływów do lokalnych budżetów i ułatwią planowanie inwestycji.

Finanse

Investors TFI: Hossa na giełdach nie skończy się przed 2026 rokiem. Wszystko będzie zależeć od trendu na Wall Street

Polska gospodarka w tym roku urośnie o 3–4 proc. po minimalnym wzroście w 2023 roku. To powinno się przełożyć na dobre wyniki polskich spółek, czyli również ich pozytywne notowania na giełdzie. Trend może zmienić jedynie wolta na Wall Street. Na nią jednak na razie się nie zanosi. Jednak za mniej więcej półtora roku amerykańscy przedsiębiorcy zaczną odczuwać skutki wysokich stóp procentowych, nawet jeśli Fed do tego czasu zdecyduje się na ich obniżki. Wtedy nastroje inwestorów mogą się odwrócić.

Konsument

Nie tylko Zielony, ale też Niebieski Ład. UE intensyfikuje wysiłki na rzecz ochrony zasobów wodnych

Europejski Komitet Regionów wezwał niedawno tworzącą się nową Komisję Europejską do prac nad Europejska Strategią Wodną i powołania komisarza odpowiedzialnego za zasoby wodne w UE. Impulsem do planowania zmian w tym obszarze ma być Blue Deal, czyli Niebieski Ład – inicjatywa stworzona w ubiegłym roku na wzór Zielonego Ładu. Przyspieszenie działań na rzecz ochrony zasobów wodnych to zdaniem ekspertów konieczność w obliczu coraz częstszych i poważniejszych susz, powodzi i problemów z dostępem do wody pitnej. Niebieski Ład ma być istotnym elementem dostosowywania się do zmian klimatu.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.