Strategia migracji do chmury - jak ją zaplanować i wdrożyć?

Attention Marketing
ul. Ogrodowa 58
00-876 Warszawa
m.sokolowski|attentionmarketing.pl| |m.sokolowski|attentionmarketing.pl
795520960
attentionmarketing.pl/
Pierwszy w Polsce bezpłatny cykl webinarów, budowanie strategii migracji do chmury, rozpoczął Zbigniew Kamiński Cloud Masters & Premium Support Director w Oktawave. Mówiąc o strategii migracji do chmury skupił się na najważniejszych jej aspektach – planowaniu i wdrażaniu.
W dzisiejszych realiach chmura wkracza we wszystkie aspekty życia, dając możliwość wprowadzania nowych rozwiązań komunikacyjnych i biznesowych. Pomaga zwiększyć konkurencyjność na rynku i umożliwia szybszy “time-to-market”. Pozwala też uzyskać lepszą wydajność i skalowalność infrastruktury IT, przez co umożliwia optymalizację kosztów i wygenerowanie realnych oszczędności.
– Punktem, który często pojawia się w rozmowie z naszymi klientami, jest chęć skupienia się na swoim biznesie, na jego prowadzeniu, a niekoniecznie przepalaniu swojej energii i ludzi z IT na kwestie techniczne czy technologiczne, związane z utrzymywaniem serwerów i usług. Firmy wolą angażować swoje siły w biznes i jego rozwijanie – powiedział Zbigniew Kamiński z Oktawave.
Przygotowanie do współpracy z chmurą obliczeniową powinno rozpocząć się od audytu i analizy ogólnej, aby zorientować się, jaka jest bieżąca sytuacja organizacji. Konieczne jest też określenie, jakie konkretne korzyści dana firma czy organizacja zamierza osiągnąć dzięki migracji do chmury.
– Na początek każda firma powinna wykonać wstępną analizę swoich potrzeb biznesowych i operacyjnych w zakresie infrastruktury IT. Następnie określić, jakie kompetencje chmurowe posiada a jakich potrzebuje, aby móc zmigrować swoje systemy IT do chmury. Kiedy już to określi, powinna wykonać bardziej szczegółową analizę. Między innymi wyznaczyć wyzwania infrastrukturalne i przełożyć je na konkretne KPI’s. Konieczna jest także kalkulacja TCO oraz przygotowanie harmonogramu migracji, tak by jej proces nie był odczuwalny dla biznesu – zauważa Zbigniew Kamiński.
Podczas webinaru zostały również poruszone kwestie modeli migracji – Rehosting, Replatforming, Re-architecting, Repurchasing, Retire i Retain. Są to zdefiniowane strategie migracyjne, którymi dziś posługuje się cały świat. Prowadzący opisał krok po kroku czym się charakteryzują i jak w dobry sposób wykorzystać je w firmie oraz odpowiednio dostosować do potrzeb biznesowych i operacyjnych.
W trakcie spotkania poruszono najważniejsze kwestie, o których warto wiedzieć podczas planowania i wdrożenia chmury obliczeniowej w organizacji. Prowadzący skupił się zarówno na tych aspektach, które zwykle nie sprawiają kłopotów, jak i tych, które są największym wyzwaniem czy ryzykiem wdrożenia.
Cykl webinarów dedykowany jest osobom podejmującym decyzje w obszarze IT, podczas których CIO i CTO renomowanych firm będą dzielić się swoimi doświadczeniami w tym zakresie. Kolejny bezpłatny webinar zaplanowany jest na wtorek 10 listopada. Jego tematem będzie : „Wpływ transformacji do chmury na procesy biznesowe firmy". Rozmowę z Dymitrem Mażarem, CTO Edipresse Polska S.A., poprowadzi Zbigniew Kamiński, Cloud Masters & Premium Support Director w Oktawave.
Na bezpłatne webinary można zapisać się pod linkiem - https://oktawave.com/pl/webinary?utm_medium=referral&utm_source=website&utm_campaign=cloud-strategy-webinars-1120&utm_content=webinar-lp

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.