Strategiczny sojusz Inria i Dassault Systèmes
East Side Consulting GmbH
Paderewskiego 1E
05-120 Legionowo
nazarewicz|east-side-consulting.pl| |nazarewicz|east-side-consulting.pl
+48 660 469 706
www.east-side-consulting.com/
Dassault Systèmes i Inria, francuski Narodowy Instytut Badań nad Nauką i Technologią Cyfrową, ogłosiły strategiczny sojusz na rzecz europejskiej suwerenności cyfrowej. Oba podmioty zdecydowały o opracowaniu mapy drogowej badań technologicznych, co potwierdza ich wspólną ambicję tworzenia długoterminowych przełomowych technologii we Francji i w Europie.
Inria i Dassault Systèmes zidentyfikowały dwa główne wyzwania, z którymi należy się zmierzyć: doświadczenie wirtualnych bliźniaków w dziedzinie zdrowia, z uwzględnieniem korzyści płynących dla pacjentów, szpitali i systemów opieki zdrowotnej oraz ewolucję technologii związanych z cyberbezpieczeństwem wraz ze zwiększeniem zaufania cyfrowego.
Ponadto, dzięki temu sojuszowi, Inria i Dassault Systèmes planują przyczynić się do rozwoju francuskich i europejskich ekosystemów w tych dwóch obszarach, angażując się w ambitne partnerstwa publiczno-prywatne, jak również otwarte projekty innowacyjne, zwłaszcza powiązane z francuskim hubem cyberbezpieczeństwa Cyber Campus oraz inicjatywą badań i innowacji w zakresie zdrowia cyfrowego PariSanté Campus.
Dzisiejsze społeczeństwo żyje w gospodarce opartej na doświadczeniach, a świat podlega przyspieszonej wirtualizacji. Obywatele mają dostęp do nowych usług, w szczególności w zakresie opieki zdrowotnej, co wymaga stworzenia nowych ram dla budowania zaufania wokół technologii. W tym kontekście Francja i Europa dysponują kluczowymi kompetencjami w zakresie zdrowia cyfrowego i bezpieczeństwa cybernetycznego, umożliwiającymi rozwój oferty dla branży oraz utrzymanie wiodącej na świecie zdolności naukowej. Celem jest dostarczenie społeczeństwom nowych, doświadczalnych rozwiązań opartych na najwyższym poziomie zaufania i usług.
Sojusz pomiędzy Inria i Dassault Systèmes oznacza kolejny krok w umacnianiu ich 20-letniej współpracy poświęconej krytycznym postępom w technologii cyfrowej i nauce. Ostatnim ważnym projektem była współpraca z grupą organizacji we Francji nad stworzeniem krajowej aplikacji do śledzenia kontaktów podczas pandemii COVID-19, TousAntiCovid, aby wesprzeć zarządzanie kryzysowe francuskiej Dyrekcji Generalnej ds. Zdrowia. Firmy były również członkami konsorcjum BioIntelligence, skupiającego partnerów przemysłowych i akademickich we Francji, którego celem była cyfrowa transformacja procesów opracowywania leków. Kilka startupów wywodzących się z proaktywnej polityki Inrii na rzecz przedsiębiorczości technologicznej, takich jak Distène i Argosim, dołączyło obecnie do Dassault Systèmes.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Czterodniowy tydzień pracy testuje coraz więcej organizacji. Przynosi korzyści zarówno pracownikom, jak i firmom
Rząd pracuje nad skróceniem tygodnia pracy, a szefowa resortu pracy Agnieszka Dziemianowicz-Bąk zadeklarowała, że zmiana miałaby wejść w życie jeszcze w obecnej kadencji Sejmu. Choć eksperci i pracodawcy są w tej kwestii podzieleni, to przykłady z innych rynków, m.in. Islandii, Wielkiej Brytanii i Portugalii, pokazują, że taki model ma wiele korzyści, zarówno po stronie pracowników, jak i firm.
Bankowość
Sądy są zalewane pozwami frankowiczów. Rząd pracuje nad ustawą usprawniającą sprawy kredytobiorców
W sądach toczy się około 200 tys. spraw dotyczących kredytów frankowych. Prawomocnym wyrokiem zakończyło się 30 tys. Na drogę sądową zdecydowała się jednak tylko część kredytobiorców. Umów objętych ryzykiem walutowym było blisko milion, a ich wartość w szczytowym okresie, czyli w 2011 roku, osiągnęła niemal 200 mld zł.
Handel
Donald Trump zaczyna swą drugą kadencję jako prezydent. Europejski biznes obawia się konsekwencji zapowiedzianych ceł
Świat biznesu z niepokojem czeka na pierwsze decyzje Donalda Trumpa, zwłaszcza w sprawie wprowadzenia głośno zapowiadanych ceł na towary z zagranicy. Zdaniem Marcina Nowackiego, wiceszefa Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, Unia Europejska musi się przygotować na większy odbiór produktów i usług ze Stanów Zjednoczonych, które mają wysoki deficyt w handlu ze Starym Kontynentem. Tradycyjnie życzliwie nastawiona do USA Polska mogłaby wykorzystać swoją prezydencję w Radzie UE, by doprowadzić do porozumienia między obu stronami.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.