Stylowy i wydajny. Nowy smartwatch od Huawei - Watch GT 2 Pro – po 2 tygodniach
Huawei Watch GT 2 Pro to nowa propozycja w portfolio marki i bardzo udany następca popularnej już serii Watch GT 2. Nowy model łączy popularne funkcje z poprzednich serii, ale oferuje też wiele nowości, w tym design klasy premium. Sprawdzamy, jak zegarek działa w praktyce, zaledwie po dwóch tygodniach testów.
Elegancki i wydajny
Watch GT 2 Pro to innowacyjne funkcje zamknięte w bardzo eleganckim i wytrzymałym „opakowaniu”. Ekran pokryty jest szafirowym szkłem, jednym z najbardziej wytrzymałych materiałów na świecie. Koperta, wykonana z tytanu, zabezpiecza zegarek przed wstrząsami. Tylna część obudowy, gdzie zlokalizowany jest czujnik monitorujący między innymi tętno czy poziom stresu, jest ceramiczna, dzięki czemu jest bardzo przyjemna w dotyku i spawia, że od razu widać, że mamy do czynienia z urządzeniem klasy premium. Huawei Watch GT 2 Pro został wyposażony w wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości 454x454, a dzięki rozwiązaniu ALS, ekran automatycznie dostosowuje jasność do warunków i pory dnia.
Huawei Watch GT 2 Pro to zdecydowanie jeden z nielicznych, o ile nie jedyny, smartwatch dostępny na rynku, który w 100% może zastąpić tradycyjny zegarek – świetnie wygląda zarówno z jeansami i podkoszulkiem, jak i garniturem.
Zdecydowanie największą zaletą nowego smartwatcha są dwa tygodnie pracy na jednym ładowaniu. Dodatkowym atutem jest bezprzewodowe ładowanie zwrotne, które pozwala podładować zegarek przy użyciu smartfona z tą funkcją – już 5 minut ładowania pozwala na jego działanie przez kolejne 10 godzin. Smartwatch wykrywa również moment zdejmowania go z nadgarstka i samodzielnie przechodzi w tryb oszczędzania energii.
Innowacyjne funkcje i stały monitoring
Huawei Watch GT 2 Pro wyposażono w wiele innowacyjnych funkcji – 4 GB wbudowanej pamięci pozwalają na przechowywanie setek plików muzycznych, a po połączeniu smartwatcha ze słuchawkami, muzyka może być odtwarzana bez konieczności zabierania ze sobą smartfona. Możliwe jest również odbieranie i wykonywanie połączeń telefonicznych – lista kontaktów przenoszona jest do zegarka po sparowaniu go ze smartfonem. Watch GT 2 Pro został wyposażony w rozbudowaną funkcję mierzącą ciśnienie atmosferyczne – zmiany pogodowe są na bieżąco monitorowane, a użytkownik dowiaduje się o zmianach pogody dzięki wysyłanym ostrzeżeniom. Zegarek umożliwia również robienie zdjęć, dzięki funkcji „zdalnej migawki”.
Asystent treningowy
Huawei Watch GT 2 Pro obsługuje rekordowe 100 trybów sportowych – 17 z nich jest wgranych, a pozostałe 85 można dodać z poziomu zegarka. Do wyboru jest między innymi bieganie, triathlon, joga, czy fitness, a także nowe dyscypliny takie jak golf, narciarstwo czy snowboard. Niestety, nie udało mi się przetestować wszystkich funkcji, ale te, z których korzystałem, czyli bieganie, kolarstwo i trening wolny, wypadają bardzo solidnie. Smartwatch rejestruje też dystans, spalane kalorie, tętno, tempo, a także zmieniający się poziom wysiłku aerobowego i anaerobowego. Najwięcej korzyści daje połączenie smartwatcha ze smartfonem Huawei, co pozwala analizować i zbierać dane w aplikacji Huawei Zdrowie.
Huawei Watch GT 2 Pro świetnie radzi sobie również z analizą snu – monitoruje fazy snu, mówi o pobudkach, ale przede wszystkim podpowiada, co zrobić, aby sen był bardziej optymalny. Smartwatch 24/7 monitoruje również tętno, a także natlenienie krwi, co jest niezwykle przydatne dla sportowców i osób aktywnych fizycznie.

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Norwegia i Islandia mocniej rozważają dołączenie do UE. To byłyby ważne decyzje dla Polski
W Norwegii i na Islandii coraz częściej wspomina się o potencjalnej akcesji do Unii Europejskiej. Możliwe, że w obu tych krajach odbędą się referenda, które zbadają poparcie dla tej idei w społeczeństwach. Zdaniem europosła KO akcesja obu północnych państw byłaby znaczącym wzmocnieniem dla UE, ale także ważną decyzją dla Polski.
Infrastruktura
Senat zajmie się ustawą o jawności cen lokali na sprzedaż. W praktyce ustawa obejmie tylko 12 proc. rynku

Ustawa o jawności cen miała na celu ułatwić klientowi szybkie sprawdzenie aktualnych cen mieszkań i lepsze zrozumienie oferty dewelopera. Przedstawiciele branży mówią wprost: idea ustawy jest słuszna, jednak kształt, jaki przybrała w praktyce, podobnie jak tryb jej uchwalenia, budzi już niepokój. Błyskawiczny tryb procedowania sprawił, że powstała ustawa, która obejmie 12,4 proc. rynku. Zdaniem Polskiego Związku Firm Deweloperskich ostatnią deską ratunku, by poprawić ten akt, jest Senat, który zajmie się nim już podczas wtorkowego posiedzenia komisji infrastruktury.
Handel
Dzięki sztucznej inteligencji przesyłki mogą trafiać do klientów tego samego dnia. Liczba takich dostaw w Amazon znacząco rośnie

Prognozy rynkowe wskazują, że wart ok. 10 mld dol. globalny rynek dostaw realizowanych jednego dnia będzie w kolejnych latach dynamicznie rosnąć. Wpływają na to przede wszystkim oczekiwania konsumentów co do szybkich i terminowych doręczeń. Zarówno firmy kurierskie, jak i sklepy internetowe coraz mocniej inwestują w ten trend. W Amazon opcja Same-Day Delivery jest już możliwa w 135 lokalizacjach w Europie, a w tym roku przybędzie 20 kolejnych. W I kwartale br. Amazon dostarczył w tym trybie o 80 proc. paczek więcej niż przed rokiem. Głównie były to produkty z kategorii niezbędnych przedmiotów codziennego użytku.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.