Symfonia na rzecz edukacji MŚP: partnerstwo z Fundacją Digital Poland
Monday
Górskiego 9
00-033 Warszawa
marta.trzepla|mondaygroup.pl| |marta.trzepla|mondaygroup.pl
609051919
mondaycomms.pl
Symfonia, producent i dostawca rozwiązań wspierających cyfryzację procesów biznesowych w MŚP, nawiązała współpracę z Fundacją Digital Poland. Partnerstwo to, podobnie jak uruchomione niedawno Symfonia Lab, wpisuje się w strategię Grupy Symfonia, zakładającą aktywny udział użytkowników w projektowaniu rozwiązań dla firm i zachęcającą klientów do dialogu. Wspólnym celem jest wspieranie edukacji mikro, małych i średnich firm w Polsce w zakresie digitalizacji.
Pierwsze projekty, realizowane w ramach partnerstwa, obejmą spotkania dla biznesu pod nazwą „Cyfryzacja bez ryzyka. Jak zrobić to mądrze?”, wspólne badania, raporty, wideocasty oraz edukacyjne webinaria. Planowany jest także udział przedstawicieli Fundacji Digital Poland w cyklu rozmów z ekspertami pod nazwą „Cyfrowe Studio”.
35% firm wciąż nie rozpoczęło przygotowań do digitalizacji obiegu dokumentów – takie wyniki płyną z badania, w którym razem z Fundacją Digital Poland sprawdzaliśmy gotowość firm na KSeF. To był pierwszy krok naszej współpracy, który dał nam wgląd w postrzeganie cyfryzacji przez biznes. Chcemy rozwiać obawy przedstawicieli sektora MŚP przed digitalizacją. Z tego względu organizujemy między innymi cykl spotkań cyfryzacyjnych dla biznesu pod nazwą „Cyfryzacja bez ryzyka. Jak zrobić to mądrze?”, będzie to networking połączony z dużą dawką wiedzy – podkreśla Piotr Ciski, prezes zarządu Grupy Symfonia.
W dobie dynamicznych zmian technologicznych, edukacja i współpraca są kluczowymi elementami sukcesu dla firm z obszaru MŚP. Dzięki temu partnerstwu obie organizacje intensyfikują swoje działania na rzecz wsparcia digitalizacji i rozwoju kompetencji cyfrowych w polskich przedsiębiorstwach. Już we wrześniu uruchomią cykl spotkań z ekspertami, które będą poświęcone tematyce cyfryzacji.
Współpraca z Grupą Symfonia to dla nas wyjątkowa okazja, aby połączyć nasze siły i zasoby w celu edukacji i wsparcia cyfryzacji firm z sektora MŚP. Wierzymy, że poprzez organizację spotkań, webinariów i inicjatyw takich jak „Cyfrowe Studio”, możemy skutecznie zlikwidować bariery i obawy związane z transformacją cyfrową. Naszym celem jest nie tylko dostarczanie wiedzy, ale także inspirowanie do działania, aby polskie firmy mogły rozwijać się i konkurować na globalnym rynku – dodaje Piotr Mieczkowski, dyrektor zarządzający Fundacją Digital Poland.
Chcemy wesprzeć mikro, małych i średnich przedsiębiorców w określeniu potrzeb i pomóc im wykonać pierwszy krok do automatyzacji i optymalizacji procesów. Plany na partnerstwo z Fundacją Digital Poland mamy zatem ambitne. Obejmują one między innymi organizację wspólnych webinariów dla przedsiębiorców, udziały w roundtables czy wymianę wiedzy z ekspertami, a także działania w ramach naszych inicjatyw, np. współtworzenie ebooka pt. „Jak przejść cyfryzację swojej firmy?" – podkreśla Edyta Malesza-Malatrat, dyrektorka ds. marketingu i PR w Grupie Symfonia.
Dodatkowo Edyta Malesza-Malatrat dołączyła do Rady Programowej Fundacji Digital Poland, a Piotr Ciski będzie zasiadać w Radzie Fundacji Digital Poland.

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Kolejne 9 mld zł trafi na budowę i modernizację sieci energetycznych. Inwestycje pomogą wyeliminować ryzyko blackoutu
Modernizacja i cyfryzacja sieci to dziś jeden z priorytetów spółek energetycznych w Polsce. Inwestycje te wzmacniają odporność systemu elektroenergetycznego i ograniczają ryzyko blackoutu, analogicznego do tego, który niedawno miał miejsce w Hiszpanii, ale też umożliwiają przyłączenie większej ilości zielonych źródeł energii. Enea pozyskała właśnie niskooprocentowaną pożyczkę w ramach KPO w wysokości 9 mld zł, które przeznaczy na budowę i modernizację sieci w północnej i zachodniej Polsce.
Rolnictwo
Gminne komisje szacują już straty w uprawach spowodowane przez majowe przymrozki. Najbardziej poszkodowani są sadownicy

W maju przygruntowe przymrozki pojawiły się na terenie niemal całego kraju. W niektórych miejscach temperatura obniżała się nawet do kilku stopni na minusie. Straty w rolnictwie i sadownictwie są bardzo duże, w niektórych regionach kraju sięgają nawet 90 proc. Ucierpiały nie tylko owoce i zboża, ale też część warzyw. Trwają już przygotowania naborów dla rolników, którzy ponieśli straty w wyniku przymrozków.
Polityka
Kampania prezydencka na ostatniej prostej. Temat ochrony zdrowia na drugim planie

Zdaniem przedstawicieli Naczelnej Izby Lekarskiej temat ochrony zdrowia w kampanii prezydenckiej, prowadzonej przed I turą wyborów, zszedł na dalszy plan. Kandydaci na najwyższy urząd w Polsce nie podawali – poza tematem składki zdrowotnej – w tym obszarze konkretów, a skupili się na kampanijnych ogólnikach i zapewnieniach. Zabrakło poruszenia wielu ważnych kwestii dotyczących m.in. przyszłości zawodów medycznych, kształcenia lekarzy, walki z agresją wobec medyków czy pomysłów na skrócenie kolejek do specjalistów i poprawy finansowania.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.