Technologie bezpieczeństwa z Białego Domu wdrożone w Olivii Business Centre
Zdjecia: https://we.tl/t-EAqOGv23h5
Olivia Business Centre jako jedno z pierwszych centrów biurowych na świecie implementuje w swoich budynkach technologię oczyszczania powietrza jonami, stosowaną dotychczas w najbardziej prestiżowych obiektach świata, do których należy Biały Dom, Pałac Prezydencki w Abu Dabi, a także w prywatnych odrzutowcach Gulfstream.
Od początku pandemii bezpieczeństwo rezydentów traktujemy jako absolutny priorytet – mówi Krzysztof Król z Olivii Business Centre. Nasz Dział Zarządzania wykonał tytaniczną pracę wdrażając w budynkach szereg rozwiązań mających na celu stworzenie w nich przestrzeni wolnej od wirusów, bakterii czy alergenów przy równoczesnym zapewnieniu ekologicznego, świeżego i zdrowego dla każdego organizmu powietrza. Jonizacja powietrza w centralach wentylacyjnych jest częścią realizowanej w Olivii Business Centre strategii stworzenia nowego standardu bezpiecznych i nowoczesnych biur. – dodaje Krzysztof Król.
Na czym polega jonizacja
Instalowane urządzenia nasycają wszystkie powierzchnie najmu jonami, mającymi zdolność niszczenia wirusów, bakterii i innych patogenów w powietrzu wentylowanym do pomieszczeń. Proces oczyszczania powietrza odbywa się w trybie ciągłym w czasie przebywania ludzi w pomieszczeniu, więc walka z patogenem rozpoczyna od chwili jego pojawienia się w pomieszczeniu.
Technologia stosowana w Olivii to Bipolarna Jonizacja Igłowa. Jest bezpieczna zarówno dla ludzi, jak i zwierząt czy przedmiotów, w tym infrastruktury komputerowej oraz biurowej. Wytwarzane dodatnie i ujemne jony przejmowane są przez strumień powietrza utworzony w centrali wentylacyjnej (a więc wraz z wtłaczanym na powierzchnię świeżym powietrzem), łącząc się z innymi cząsteczkami (bakteriami, wirusami), co pozwala na ich odfiltrowanie. Co więcej, zachodzi ich dezaktywacja biologiczna poprzez odebranie molekuł wodoru z ich struktury RNA/DNA. Zastosowane jonizatory nie powodują pojawiania się szkodliwego dla ludzkiego zdrowia ozonu.
Co to oznacza dla Rezydentów Olivii Business Centre?
- redukcja bakterii i wirusów w pomieszczeniu, w tym SARS-Cov-2, na poziomie 99,4%,
- zniwelowane nieprzyjemne zapachy,
- bezpieczne i świeże powietrze w biurze (m.in. usuwają pyły PM 2,5 oraz PM 10 oraz inne szkodliwe zanieczyszczenia, które mogą powodować niewydolność oddechową),
- usuwają z powietrza alergeny osłabiające układ odpornościowy,
- usuwają z powietrza pleśnie i grzyby, które mogą powodować trudności w oddychaniu,
- przywracają równowagę jonową w powietrzu, zapewniając lepsze samopoczucie
Jonizacja, to jedynie część szerszego planu
Strategia zapewnienia bezpieczeństwa Olivii Business Centre obejmuje nie tylko wprowadzenie Bipolarnej Jonizacji Igłowej. To również szereg innych inicjatyw i rozwiązań stopniowo wdrażanych od II kwartału 2020 roku. W jej ramach powołano stale pracujący sztab odpowiedzialny za bezpieczeństwo Rezydentów. W efekcie jego analiz, w częściach wspólnych budynków (windy, lobby, ścieżki dojścia do hal garażowych) zastosowane zostały aktywne powłoki tytanowe. Powłoka, której trwałość i działanie na powierzchniach to minimum 12 miesięcy, tworzy powierzchnie wolne od mikroorganizmów chorobotwórczych. Bakterie, grzyby (w tym pleśnie) oraz wirusy są likwidowane, a ich pozostałości rozkładane są na dwutlenek węgla oraz wodę. Ponadto podniesiony został poziom filtracji powietrza z klasy G4 na F7 w centralach wentylacyjnych, co stanowi najwyższy dostępny obecnie poziom filtracji. Zainstalowano czujniki zanieczyszczeń LZO (Lotnych Związków Organicznych) i pyłów zawieszonych (PM). Dzięki temu możliwe jest monitorowanie czystości powietrza i w efekcie eliminowanie szkodliwych związków z zaciąganego z zewnątrz i dystrybuowanego wewnątrz budynków powietrza. Ponadto zainstalowane zostały systemy sterowania intensywnością wymiany powietrza na podstawie znajomości aktualnych wyników pomiaru CO2, co przyczynia się do znacznego podniesienia komfortu przebywania w miejscu pracy. W ramach wdrażanej w Olivii Business Centre strategii przygotowano również dodatkowe rozwiązania przyczyniające się do zwiększenia bezpieczeństwa pracowników biur: zakupione zostały sterylizatory kart wejścia, zmieniono ustawienia wind, polegające na tym, że w trybie stand by kabina dźwigu pozostaje otwarta, dopuszczając do niej świeże powietrze.
Wszystkie powyższe działania realizowane są przez zarządcę budynku, a uzupełniane są przez projekty realizowane przez poszczególnych Rezydentów Olivii we własnym zakresie. – mówi Krzysztof Król. Wszystkie inicjatywy są również koordynowane przez Działa Relacji z Rezydentami, co pozwala zapewnić optymalne dla każdego pracownika rozwiązania, które są równocześnie zgodne ze standardem określonym przez poszczególne firmy rezydujące w Olivii Business Centre.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Producenci drobiu obawiają się liberalizacji handlu z Mercosurem i Ukrainą. Ostrzegają przed zagrożeniem dla bezpieczeństwa żywnościowego w UE
Umowa o wolnym handlu z krajami Mercosur może się okazać zagrożeniem dla polskich i europejskich producentów drobiu – ocenia Krajowa Rada Drobiarstwa – Izba Gospodarcza. Dziś 25 proc. mięsa z piersi kurczaka spożywanego w UE pochodzi z krajów spoza Wspólnoty – ocenia AVEC. Dodatkowy kontyngent z krajów Ameryki Południowej w wysokości 180 tys. t oznacza, że łącznie importowalibyśmy do UE 1,1 mln t mięsa drobiowego. Unijnych producentów niepokoją też stosunki handlowe z Ukrainą.
Prawo
Eksperci apelują o zmiany w konstrukcji podatków od nieruchomości. Danina od wartości byłaby bardziej sprawiedliwa i transparentna
Polska jest jednym z nielicznych unijnych państw, gdzie wysokość podatku od nieruchomości zależy od jej powierzchni, a nie wartości. Dyskusja nad zmianą systemu toczy się w Polsce od kilku dekad, ale hamują ją przede wszystkim obawy społeczne o wzrost daniny. Eksperci jednak przekonują, że podwyżki podatku od nieruchomości nie muszą iść w parze ze zmianą, a nowe rozwiązanie byłoby bardziej sprawiedliwe i z korzyścią dla transparentności rynku oraz samorządów.
Konsument
Polacy chcieliby głosować elektronicznie. Brakuje woli politycznej i technicznego zaplecza dla takiego rozwiązania
Ponad połowa Polaków chciałaby głosować przez internet – wynika z analizy CBOS. Już dziś niektóre państwa na świecie korzystają z głosowania elektronicznego, a wiele innych rozważa wprowadzenie takiego rozwiązania. Światowym liderem w tym zakresie jest Estonia, gdzie od 2005 roku działa e-voting. Także w Polsce po wyborach w 2023 roku pojawił się tego typu pomysł. Okazuje się jednak, że choć wola społeczna zdigitalizowania sposobu wyboru rządzących jest, to woli politycznej ciągle brakuje. Nie wiadomo też, która z platform mogłaby pełnić rolę bezpiecznej urny wyborczej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.