Technologie bezpieczeństwa z Białego Domu wdrożone w Olivii Business Centre
Zdjecia: https://we.tl/t-EAqOGv23h5
Olivia Business Centre jako jedno z pierwszych centrów biurowych na świecie implementuje w swoich budynkach technologię oczyszczania powietrza jonami, stosowaną dotychczas w najbardziej prestiżowych obiektach świata, do których należy Biały Dom, Pałac Prezydencki w Abu Dabi, a także w prywatnych odrzutowcach Gulfstream.
Od początku pandemii bezpieczeństwo rezydentów traktujemy jako absolutny priorytet – mówi Krzysztof Król z Olivii Business Centre. Nasz Dział Zarządzania wykonał tytaniczną pracę wdrażając w budynkach szereg rozwiązań mających na celu stworzenie w nich przestrzeni wolnej od wirusów, bakterii czy alergenów przy równoczesnym zapewnieniu ekologicznego, świeżego i zdrowego dla każdego organizmu powietrza. Jonizacja powietrza w centralach wentylacyjnych jest częścią realizowanej w Olivii Business Centre strategii stworzenia nowego standardu bezpiecznych i nowoczesnych biur. – dodaje Krzysztof Król.
Na czym polega jonizacja
Instalowane urządzenia nasycają wszystkie powierzchnie najmu jonami, mającymi zdolność niszczenia wirusów, bakterii i innych patogenów w powietrzu wentylowanym do pomieszczeń. Proces oczyszczania powietrza odbywa się w trybie ciągłym w czasie przebywania ludzi w pomieszczeniu, więc walka z patogenem rozpoczyna od chwili jego pojawienia się w pomieszczeniu.
Technologia stosowana w Olivii to Bipolarna Jonizacja Igłowa. Jest bezpieczna zarówno dla ludzi, jak i zwierząt czy przedmiotów, w tym infrastruktury komputerowej oraz biurowej. Wytwarzane dodatnie i ujemne jony przejmowane są przez strumień powietrza utworzony w centrali wentylacyjnej (a więc wraz z wtłaczanym na powierzchnię świeżym powietrzem), łącząc się z innymi cząsteczkami (bakteriami, wirusami), co pozwala na ich odfiltrowanie. Co więcej, zachodzi ich dezaktywacja biologiczna poprzez odebranie molekuł wodoru z ich struktury RNA/DNA. Zastosowane jonizatory nie powodują pojawiania się szkodliwego dla ludzkiego zdrowia ozonu.
Co to oznacza dla Rezydentów Olivii Business Centre?
- redukcja bakterii i wirusów w pomieszczeniu, w tym SARS-Cov-2, na poziomie 99,4%,
- zniwelowane nieprzyjemne zapachy,
- bezpieczne i świeże powietrze w biurze (m.in. usuwają pyły PM 2,5 oraz PM 10 oraz inne szkodliwe zanieczyszczenia, które mogą powodować niewydolność oddechową),
- usuwają z powietrza alergeny osłabiające układ odpornościowy,
- usuwają z powietrza pleśnie i grzyby, które mogą powodować trudności w oddychaniu,
- przywracają równowagę jonową w powietrzu, zapewniając lepsze samopoczucie
Jonizacja, to jedynie część szerszego planu
Strategia zapewnienia bezpieczeństwa Olivii Business Centre obejmuje nie tylko wprowadzenie Bipolarnej Jonizacji Igłowej. To również szereg innych inicjatyw i rozwiązań stopniowo wdrażanych od II kwartału 2020 roku. W jej ramach powołano stale pracujący sztab odpowiedzialny za bezpieczeństwo Rezydentów. W efekcie jego analiz, w częściach wspólnych budynków (windy, lobby, ścieżki dojścia do hal garażowych) zastosowane zostały aktywne powłoki tytanowe. Powłoka, której trwałość i działanie na powierzchniach to minimum 12 miesięcy, tworzy powierzchnie wolne od mikroorganizmów chorobotwórczych. Bakterie, grzyby (w tym pleśnie) oraz wirusy są likwidowane, a ich pozostałości rozkładane są na dwutlenek węgla oraz wodę. Ponadto podniesiony został poziom filtracji powietrza z klasy G4 na F7 w centralach wentylacyjnych, co stanowi najwyższy dostępny obecnie poziom filtracji. Zainstalowano czujniki zanieczyszczeń LZO (Lotnych Związków Organicznych) i pyłów zawieszonych (PM). Dzięki temu możliwe jest monitorowanie czystości powietrza i w efekcie eliminowanie szkodliwych związków z zaciąganego z zewnątrz i dystrybuowanego wewnątrz budynków powietrza. Ponadto zainstalowane zostały systemy sterowania intensywnością wymiany powietrza na podstawie znajomości aktualnych wyników pomiaru CO2, co przyczynia się do znacznego podniesienia komfortu przebywania w miejscu pracy. W ramach wdrażanej w Olivii Business Centre strategii przygotowano również dodatkowe rozwiązania przyczyniające się do zwiększenia bezpieczeństwa pracowników biur: zakupione zostały sterylizatory kart wejścia, zmieniono ustawienia wind, polegające na tym, że w trybie stand by kabina dźwigu pozostaje otwarta, dopuszczając do niej świeże powietrze.
Wszystkie powyższe działania realizowane są przez zarządcę budynku, a uzupełniane są przez projekty realizowane przez poszczególnych Rezydentów Olivii we własnym zakresie. – mówi Krzysztof Król. Wszystkie inicjatywy są również koordynowane przez Działa Relacji z Rezydentami, co pozwala zapewnić optymalne dla każdego pracownika rozwiązania, które są równocześnie zgodne ze standardem określonym przez poszczególne firmy rezydujące w Olivii Business Centre.

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.